Autor Wątek: Nieszczelne, cieknące jelito  (Przeczytany 9584 razy)

Offline Vereinigten

• Dużo Pisze
Odp: Nieszczelne, cieknące jelito
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 12, 2017, 17:38:01 »
Od Basi:
ponieważ cytowany tekst usunęłam, to i komentarz wyrzucam.

Pozdrowienia :-)
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2017, 20:50:25 wysłana przez Basia »
Blog o roślinach leczniczych i ich wykorzystaniu. http://www.manualzielarski.pl/

Offline halina1

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 12, 2017, 18:47:05 »
Przecież tu chodzi o przenikanie do krwi niepożądanych składników.

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 12, 2017, 19:30:35 »
Przecież tu chodzi o przenikanie do krwi niepożądanych składników.
Jak ktoś nie chce zrozumieć, to nie zrozumie.
Mnie natomiast interesuje, kto na tym forum handluje suplementami? Jestem tu blisko 8 lat i takiego procederu nie zauważyłam.

Offline pwknap

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 12, 2017, 21:18:21 »
Bardzo dziękuję wszystkim za rady.

Teraz coś do kolegi Vereinigten:

Tutaj nie chodzi o samo jelito, ale o nabłonki tegoż jelita. Coś tam z lekcji biologii pamiętam - są różne rodzaje nabłonka, przy jelicie pełni funkcję transportującą (za wiki.):

"[nabłonek] transportujący - transportuje różne cząsteczki chemiczne przez warstwę nabłonkową, na przykład jelit, kanalików nerkowych, naczyń włosowatych czy pęcherzyków wewnętrznych".

Czyli coś tam ten nabłonek transportuje (m.in aminokwasy) i jeżeli "przepuszcza" do krwiobiegu również składniki, których nie powinien, to wtedy robi się problem "leaky gut". Nieszczelna bariera jelitowa sprawia, że do krwi przedostają się zbyt duże cząsteczki białek pokarmów, a także toksyny i patogeny. W efekcie, układ immunologiczny jest ciągle w stanie gotowości, tworzą się związki antygen–przeciwciało, które krążą po organizmie powodując przewlekły stan zapalny.

Co do medycyny konwencjonalnej, taka tam historia... Lekarz ginekolog, Ignaz Semmelweis w XIX w. wymyślił, że sprawcami gorączki połogowej są sami lekarze, którzy przenosili bakterie przez niemycie rąk. Zresztą nie będę się produkował w niedzielę wieczór, zacytuję Wikipedię:

"Lekarzom nie podobały się zalecane przez Semmelweisa metody odkażania rąk, a szczególnie jego stwierdzenie, że przenosicielami gorączki połogowej kobiet są lekarze i studenci, którzy bezpośrednio po sekcji zwłok kobiet na nią zmarłych, nie myjąc rąk, przechodzą do odbierania porodów, a także położne przechodzące bezpośrednio od kobiet chorych do zdrowych. W 1858 na wielkim kongresie ginekologii w Paryżu przewodniczący M. Dubois zdyskredytował prace Semmelweisa, stwierdzając: „nie wykluczone, że są one oparte na jakichś pożytecznych założeniach, ale poprawne ich wykonanie jest związane z takimi trudnościami, że bardzo problematyczne korzyści nie usprawiedliwiają ich stosowania”. Po atakach lekarzy odrzucających jego zalecenia, Semmelweis, nie oszczędzając w słowach, nazwał ich mordercami kobiet".

Odkażanie rąk, jakie znamy dzisiaj ze szpitali, nastąpiło wiele, wiele lat później, już w następnym wieku. Powyższa historia pokazuje, jak cała medycyna funkcjonuje - ktoś wymyśli coś mądrego, nietuzinkowego, to oczywiście od razu próbuje się go zdyskredytować i obśmiać, bo prawda naukowa jest jedna, objawiona nielicznym. Wszystko poza tym to pseudonauka. Zobaczymy, czy z nieszczelną barierą jelitową nie będzie czasem tak samo.

Zarzucasz innym sprzedaż drogich supli, a sam w podpisie masz link do swojego bloga, a na Twoim blogu link do swojego sklepu. To jest ok?

Mimo wszystko, bardzo proszę o nieusuwanie mojego postu. Całą dyskusję rozpoczął użytkownik Vereinigten.

Offline kuneg

• Mów mi Małgorzato :)
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 12, 2017, 23:38:17 »
Robiąc test buraczkowy należy brać pod uwagę nie tylko kwasowość organizmu, ale jeszcze czas przebywania barwnika w krwioobiegu. Zauważyłam, że potrzeba minimum 1,5-2 godziny, aby barwnik z przewodu pokarmowego trafił do pęcherza. Jeżeli toalety nie odwiedzamy przez dłuższy czas, np. przez noc, to po kolorze buraczkowym w moczu rano najczęściej nie ma śladu. Barwnik w burakach jest nietrwały. Gotując barszcz zbyt długo, nie będziemy mieli nawet koloru ścierki, bo potrafi się zrobić niemal bezbarwny. Na słońcu plamy po buraczkach blakną, do śnieżnej bieli włącznie.

Test buraczkowy jest niemiarodajny w związku z tym i w zasadzie można by go między bajki włożyć.
Nigdy wcześniej wiedza nie była tak łatwo dostępna i tylko od nas zależy, czy z niej skorzystamy.

Offline Vereinigten

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 12, 2017, 23:59:04 »

Zarzucasz innym sprzedaż drogich supli, a sam w podpisie masz link do swojego bloga, a na Twoim blogu link do swojego sklepu. To jest ok?

Mógłby Pan kliknąć już w ten mój sklepik z... eko-torbami na Cupsell. Który swoją drogą zaniedbałem (przyjdzie jeszcze czas na jego zaopatrzenie!).

O ile pamiętam, nabłonek o którym Pan mówi jest od wewnątrz jelita. Potem mamy jeszcze całą resztę błony śluzowej, błonę podśluzową, dwie warstwy mięśniówki i kolejny nabłonek (okrywający). Jelito to nie jest jednokomórkowy, w którym robią się mikrodziury, przez które mają przelatywać toksyny a bakterie już nie.

W ogóle problem polega na tym, że Jurek i cała reszta altmedów wmawia ludziom, że od jedzenia pszenicy robią im się dziury w jelitach. W pewnych okolicznościach może nastąpić czasowe ZWIĘKSZENIE PRZEPUSZCZALNOŚCI w wyniku miejscowego zapalenia jelita. Są różne hipotezy, możliwe że różne alergie mają na to wpływ - pewnie u osób chorych na celiakię, będzie miał gluten (chorych, nie urojonych!), stresy i zasadniczo wszystko, co może wpływać na jakieś dolegliwości dyspeptyczne. To jest faktyczna choroba, natomiast nie jest to tak, jak pokazują to quasimedyczni szarlatani, że jelito się rozszczelnia...
Blog o roślinach leczniczych i ich wykorzystaniu. http://www.manualzielarski.pl/

Offline pwknap

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 20, 2017, 18:51:26 »
Nie za bardzo mam czas na dyskusję, bo obecnie praca i sen pochłaniają w zasadzie cały mój czas, jednak muszę coś odpowiedzieć, bo aż mnie skręca, jak to czytam. Zacznę od tego, że Twoje stanowisko w sprawie cieknącego jelita już się zmieniło. 10 listopada napisałeś:

W żadnym podręczniku do medycyny nie znajdziesz "zespołu nieszczelnego jelita" bo nie ma czegoś takiego. Jest to pseudojednostka chorobowa, wymyślona kilka lat temu, aby zbić pieniądze na naiwnych. Jak jelito może być nieszczelne? Wiązałoby się to z niemal natychmiastowym zakażeniem otrzewnej i w konsekwencji śmiercią.

Cieknące? A gdzie zawartość wycieka? Do jam ciała? Wariactwo.

Dwa dni później to wariactwo nabrało już innych barw:

W pewnych okolicznościach może nastąpić czasowe ZWIĘKSZENIE PRZEPUSZCZALNOŚCI w wyniku miejscowego zapalenia jelita.

Jak mogło nastąpić ZWIĘKSZENIE PRZEPUSZCZALNOŚCI? Ktoś gwoździami zrobił dziury? Toż to wariactwo, szamaństwo, quasimedycyna i pseudonauka. Jak widać, jest postęp.

Jeszcze taka kwestia, ciągle ten Jurek (notabene do mnie mówisz "na Pan", czy zatem z Jerzym Ziębą jesteś per Ty?), który nie ma nic wspólnego z naszym tematem. Jest bardzo wielu lekarzy medycyny, którzy także dostrzegają problem z cieknącymi jelitami. Czemu zatem oni nie mają racji? Dlatego że są w mniejszości? Czy zawsze większość ma rację? Czy w XIX w. rację miał Ignaz Semmelweis, czy pozostali lekarze na kongresie ginekologii? Większość nie zawsze ma rację.

W ogóle jelita są tak naprawdę dopiero odkrywane - polecam zapoznać się z poniższym artykułem:
https://plus.gazetakrakowska.pl/magazyn/a/uczeni-mamy-drugi-mozg-w-jelitach,11419675

Nie jest to co prawda temat naszych rozważań tutaj, ale pokazuje jakie ważne funkcje spełnia jelito. I w perspektywie dojdzie pewnie do tego, że wyświechtane "jesteś tym, co jesz" nabierze znów nowego znaczenia.

Offline Vereinigten

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 20, 2017, 19:56:05 »

Jak mogło nastąpić ZWIĘKSZENIE PRZEPUSZCZALNOŚCI? Ktoś gwoździami zrobił dziury? Toż to wariactwo, szamaństwo, quasimedycyna i pseudonauka. Jak widać, jest postęp.

Nie mamy o czym rozmawiać, jeżeli nie rozumie różnicy pomiędzy domniemanymi dziurami w jelicie a zwiększeniem przepuszczalności poszczególnych warstw tkanek. To są zupełnie dwie różne rzeczy.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 20, 2017, 22:22:20 »
Veringten, już przecież zanalizowałam źródło Twoich cytatów, czy nie lepiej się zgodzić, że to źródło rzeczywiście było wadliwe?
No, chyba, że lubisz autorkę tamtego artykułu, ale to zupełnie inna historia, to lepiej jej pomóż usunąć babole ;-)

Offline werbena

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 20, 2017, 23:29:58 »
Flora bakteryjna jelit, cz. 1 - Prof. Walentyna Burkowa

https://www.youtube.com/watch?v=lzWcAELa4Ww

Offline Vereinigten

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 21, 2017, 14:36:13 »
Veringten, już przecież zanalizowałam źródło Twoich cytatów, czy nie lepiej się zgodzić, że to źródło rzeczywiście było wadliwe?

Basiu, ale w rozmowach internetowych nie raz i nie dwa spotykałem się z opinią, iż dziurawe jelito to jakieś mikrodziurki przez które wpływają toksyny i płyny do jelita. Problemem jest plastyczna nazwa i niski poziom edukacji szkolnej. Dlatego Jurki Zięby tak dobrze sobie radzą.

Offline pwknap

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 21, 2017, 16:59:08 »
Tutaj, na tym forum TYLKO TY znałeś taką definicję "cieknącego jelita" i teraz próbujesz innym wmawiać, że też taką definicją się posługiwali. Typowe odwracanie kota ogonem.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 21, 2017, 18:01:59 »

Basiu, ale w rozmowach internetowych nie raz i nie dwa spotykałem się z opinią, iż dziurawe jelito to jakieś mikrodziurki przez które wpływają toksyny i płyny do jelita. Problemem jest plastyczna nazwa i niski poziom edukacji szkolnej. Dlatego Jurki Zięby tak dobrze sobie radzą.

Z tym się w zasadzie zgadzam.
Jednak samemu trzeba też się trzymać ziemi i nie dać się ponieść emocjom ;-)

Wczoraj byłam na basenie szkoły na moim blokowisku i tam widziałam znów wiszący od kilku tygodni plakat o kleszczach, na którym między innymi można znaleźć odpowiedź na to, co to jest kleszcz? No, więc kleszcz to malutki robaczek... Żeby chociaż napisali, że wygląda jak malutki pajączek...
Dobrze, że dzieci na moim blokowisku doskonale wiedzą, co to jest kleszcz bez tych durnych plakatów i systemu oświaty. Ale kasę ktoś zgarnął.

Offline grzegorzadam

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 22, 2017, 18:43:01 »
W ogóle problem polega na tym, że Jurek i cała reszta altmedów wmawia ludziom, że od jedzenia pszenicy robią im się dziury w jelitach.
W pewnych okolicznościach może nastąpić czasowe ZWIĘKSZENIE PRZEPUSZCZALNOŚCI w wyniku miejscowego zapalenia jelita.
A więc jednak może?
Wiadomo, że to nie jest durszlak, dlatego ''plastycznie'' dla ludu tak to się obrazuje.

Niekoniecznie pszenicy, choć odżywcze to nie jest, fakt, szczególnie nic nie warte białe pompowane
buły, ale już grzyby potrafią przenikać beton, z jelitami nie mają
najmniejszego problemu > drożdżyca- ''epidemia'' XXI wieku, polecam
wywiad z włoskim naturopatą, kolejnym ''Jurkiem''  :D
Oby Was więcej:
http://ram.neon24.pl/post/140625,drozdzyca-czyli-plaga-ukrywana-przez-dzisiejsza-medycyne

Na filmie ten Jurek  ;) pokazuje fragment amerykańskiego filmu o dosłownym dziurawieniu jelit przez
glifosat od 1:17:45
https://youtu.be/XCuql7-AuSM

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 23, 2017, 19:03:54 »
Ciąg dalszy o kleszczach, oświacie itp jest tu: http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=6329.0

W tym wątku skupmy się na jelitach