Autor Wątek: Zioła dla psów  (Przeczytany 70339 razy)

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
Odp: Zioła dla psów
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 21, 2016, 21:05:56 »
Nie wiem czy to B12 ale moja babuchna przyniosła mi dzisiaj piłeczkę do tenisa w zębach. Pierwsze widzę takie zachowanie. Nieśmiało piłkę poturlałam a ta bieg i aport. Szczęki mi opadły.
Dzięki po stokroć  :D
Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. Prof. Bartoszewski

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 21, 2016, 23:24:53 »
Jola,
 a jak  odmierzyłaś dawkę B12?
Ty masz pasa, ja mam psy, Basia ma psicę , Basia też ma jeszcze coś czego nie mamy my: książkę (nową) o leczeniu psów ziołami :)
To może uśmiechnijmy się do Basi, by w wolnej chwili coś wrzuciła do tego wątka :)
Basiu....please

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 22, 2016, 12:25:44 »
http://www.i-apteka.pl/product-pol-47889-SWANSON-Witamina-B-12-w-plynie-59ml.html 1 kropla 1000% zapotrzebowania. Dasza dostała chyba z 5 kropli w ostatnich 3 dniach. No widać efekt :)

Ogólnie jak na staruszkę nie ma tragedii https://www.youtube.com/watch?v=nWu0KcWKagk&feature=youtu.be  :D
Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. Prof. Bartoszewski

Offline gumppek

• Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób.
  • Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 23, 2016, 16:31:52 »
Jola,
 a jak  odmierzyłaś dawkę B12?
Ty masz pasa, ja mam psy, Basia ma psicę , Basia też ma jeszcze coś czego nie mamy my: książkę (nową) o leczeniu psów ziołami :)
To może uśmiechnijmy się do Basi, by w wolnej chwili coś wrzuciła do tego wątka :)
Basiu....please
Ja też mam tyle że po rosyjsku. I na dodatek nie bardzo wiem gdzie. Jak znajdę to wrzucę do mojego chomika. Jak sądzę jest w formacie dvju. Zmienię go na edytowalny pdf bo mam finereadera także będzie można korzystać z tłumacza nawet googlowskiego. Niestety jest on fatalny ale pomaga nieco.
Góral­ska teoria poz­na­nia mówi, że są trzy praw­dy: Świen­ta prow­da, Tyż prow­da i Gówno prowda.
Józef Stanisław Tischner

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 23, 2016, 20:06:52 »
Na razie kituję. Książka leży. Muszę ją przejrzeć ze zrozumieniem.
Ogółem na prawdę proponuję polować na Allegro na wszystko, co wyszło od Jadwigi Anioł Kwiatkowskiej.

Dla ludzi i pewnie dla psów źrodłem witaminy B12 mogą być glony.

Pozdrowienia :-)

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 23, 2016, 20:45:10 »
Słuchałam wykładu prowadzonego przez dr Romana Pawlaka, pracuje na którymś z uniwersytetów w USA. Zajmuje się badaniami nad witaminą B12. Na youtube jest ten wykład, który wygłosił w Poznaniu.
Dr Pawlak twierdzi, że glony zawierają B12, ale jest ona nieaktywna w organizmie.Czyli - bez znaczenia.

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 23, 2016, 21:28:57 »
Ewa wiele publikacji potwierdza info, że glony nie mają nic wspolnego ze wzbogaceniem naszego organizmu w B12. Natomiast dr Pawlak (jak się nie mylę) mocno skrytykował selen. Ogólnie wykłady odebrałam jako takie trzepnięcie w głowę, że większość witamin wprowadzanych jako osobny twór do naszego organizmu nie jest dobrze odbierane. Podobnie z ziołami. Zioła dają nam jakiś zasięg składników działających na wiele aspektów. To jest zupełnie co innego niż przyjęcie tabsa na coś tam.
Natomiast dr Pawlak B12 opisał jako konieczną dla osób nie jedzących mięsa.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 23, 2016, 21:40:57 »
Bo wchłania się tylko syntetyczna, ale identyczna z naturalną firmy ..... ;-)
Wystarczy sprawdzić, kto płacił za wyniki.
Tak samo kurkumina z kurkumy się nie wchłania.

Offline sugar

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 10, 2017, 22:25:40 »
Pozwolę sobie odkopać wątek. Mam wątrobowca, który dodatkowo ma zapchane jelitka i przerośnięty lewy przedsionek, a może i całe serce. Chciałabym zastosować spirulinę i coś odsyfiającego organizm, żeby wątroba "stanęła na nogi". Do tej pory dostawał olej z ostropestu, ale szału nie było. Zastanawiam się, czy ziarna nie byłyby lepsze? Choć słyszałam opinie od psiego zielarza, że pies lepiej przyswoi olej.
Czy oprócz głogu, na serduszko, coś mojemu 16latkowi polecacie?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 11, 2017, 11:20:49 »
Spróbuj kompot z liści rdestu japońskiego. Moja poprzednia psina piła bez przemocy i wyraźnie poprawiał jej trawienie i apetyt.
Stukam kopytkami na wszystko daje rdest ptasi zagotowany z mlekiem

Offline stukam kopytkami

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 11, 2017, 22:41:34 »
Stukam kopytkami na wszystko daje rdest ptasi zagotowany z mlekiem

Prostuję, bo cenię sobie dobro zwierząt. Nie na wszystko tylko na problemy z nerkami, krwiomoczem i przewodami moczowymi.

Offline Magdziol

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 25, 2017, 16:42:08 »

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 25, 2017, 16:52:51 »
Polecam sprawdzone

http://www.dognatural.pl/index.php/ziola/dla-psow?start=3
Czy możesz napisać dlaczego użyłaś określenia:"sprawdzone"? Solidny sklep czy zamówione zioła pomogły?

Offline Magdziol

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 25, 2017, 14:17:17 »
Sprawdzone bo byłam na wizycie ze swoją suczką berneńczykiem.  Namiary na Dog natura znalazłam na Dogomanii. Zioła dobierane były indywidualnie ale składu nie poznałam,Belcia funkcjonowała bardzo dobrze. Bella miała dysplazję stawów biodrowych - niestety jak większość osobników tej rasy. Nie zdecydowałam się na operację, żyła 9 lat i dawałyśmy sobie z tą przypadłością radę . Chodziłyśmy na krótsze spacerki, czasami było też rzucanie piłki. Niestety pokonał nas niespodziewany skręt żołądka .  2 godziny i po psie  :'(

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 25, 2017, 17:36:29 »
Biedactwo...
Zostaje otrzeć łzy jakimś innym żywym psim futerkiem...

Podobno nie należy polecać dużym psom wywracać się na grzbiet i tak się obracać dookoła osi, bo jest duże prawdopodobieństwo chwycenia tej przypadłości...