Autor Wątek: naturalne odrobaczanie psa  (Przeczytany 9266 razy)

mira

• Gość
naturalne odrobaczanie psa
« dnia: Październik 23, 2010, 05:57:38 »
Czy ktos ma dobre doswiadczenia z naturalnym odrobaczanie psa? Pestki z dyni stosowane sa u ludzi, ale nie wiem w jakiej ilosci do wagi psa podawac, pewnie powinny byc zmielone. Czy sa jakies inne ziola, ktore mozna stosowac? Bede wdzieczna za sugestie.

Pozdrawiam,

mira

Offline Małgorzata

• Średnio Pisze
Odp: naturalne odrobaczanie psa
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2010, 09:04:53 »
Kilka sugestii na temat naturalnych metod odrobaczania:

http://www.molosy.pl/klubmolosa/modules.php?name=News&file=article&sid=20

I jeszcze cytat z charciego forum (za Berylcollie) o wrotyczu i glistniku:

"A oto alternatywa dla wcześniej podanego sposobu:
Wrotycz- ususzyć same kwiaty- dawkowanie: dorosły- 25 kwiatów, nastolatek- 20 kwiatów, dziecko pon. 10 roku- 15 kwiatów 2xdziennie przez 7 dni. Zwierzętom podajemy mniejszą ilość kwiatów w zależności od wagi, w tym samym systemie.

Jaskółcze ziele (Glistnik)- suszymy tylko listki, kwiaty są zbyt trujące- dawkowanie: dorosły- duża szczypta roztartych liści(brana w trzy palce), nastolatek- szczypta brana w dwa palce, dziecko pon. 10l- połowa porcji nastolatka, zwierzęta w zal. od wagi.
Stosować naprzemiennie z wrotyczem na czczo zaraz po przebudzeniu i tuż przed zaśnięciem popijając suszonkę szklanką przegotowanej wody. Zwierzakom możemy dodać do karmy".

Pozdrawiam  :)

Offline stukam kopytkami

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2010, 21:00:18 »
I jeszcze coś, co znalazłam przy okazji szukania na powyższy temat.
http://www.goldenline.pl/forum/716040/przepis-na-odrobaczenie-ziolami

czy ktoś z Was zna tę mieszankę i czy stosował? Ale pewnie najprostsze w działaniu okażą się glistnik i wrotycz. Moje wełniste istoty bardzo lubią zjadać surowy wrotycz a suszonym też nie pogardzą.

mira

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2010, 16:49:41 »
Bardzo dziekuje.

pozdrawiam,
mira