Autor Wątek: Homocysteina  (Przeczytany 2349 razy)

Offline Mysza1986

• Nowy
  • *
Homocysteina
« dnia: Sierpień 18, 2017, 08:35:04 »
Dzień dobry. Jestem nową użytkowniczką forum. Czytałam wątki o homocysteinie, ale wszystkie były dosyć stare więc postanowiłam odświeżyć temat.

O mutacji heterozygotycznej MTHFR 1298  dowiedziałam się po poronieniu dzięki skierowaniu na badanie homocysteiny. W miesiąc udało mi się ją zbić z 16,12  umol/l do 11,4  (biorę metyle: b12 w dawce 2500mg 1/2 tabl. dziennie, metafolin 400, TMG - betainę 0,5g/ dziennie). 

Zbadałam również poziom b12- 546og/ml  i kwas foliowy 36,22ng/ml

Pytanie: czy poziom kwasu foliowego nie jest zbyt wysoki? jak mogę go "wypłukać" z organizmu? niestety przez 2 lata starń o ciążę rzyjmowałam syntetyczny (niemetylowany kw. foliowy) :(

Dodatkowo leczę niedoczynność tarczycy i hiperprolaktynemię lekami.

Offline Klara2

• Ekspert forum
  • Więcej Pisze
Odp: Homocysteina
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2017, 09:08:17 »
Bardzo często za nieopowodzenia w zajściu w ciążę, a zwłaszcza w jej utrzymanie, odpowiadają niedobory magnezu, o czym tylko nieliczni lekarze wiedzą, najczęściej są to lekarze starej daty.

Offline Mysza1986

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2017, 09:15:34 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź, sugerujesz badanie jego poziomu?

Jaki brać by najlepiej się przyswajał?

Offline Klara2

• Ekspert forum
  • Więcej Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2017, 12:50:28 »
No nie. Bada się poziom magnezu we krwi a to jest niemiarodajne, bo we krwi poziom magnezu to nawet nieboszczyk ma dobry :D Nam chodzi o to, żeby komórka była wysycona magnezem a tego się nie zbada a i uzupełnienie niedoborów nie jest łatwe, bo mogą być zaburzenia we wchłanianiu i w przyswajaniu. No i preparaty obecne na rynku w PL są kiepskie. Najszybciej i najskuteczniej działa kroplówka z magnezem, ale to tylko lekarz podaje - 3 kroplówki i po sprawie na długo.  Z magnezem w tabletkach musisz próbować a może inni coś doradzą. Ja brałam wiele preparatów i wszystkie do kitu, dopiero Solgar Magnez chelat mam wrażenie, że mi pomaga, ale drogi jest niestety...

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2017, 15:09:40 »
Klara ma rację w kwestii bezsensu badania poziomu magnezu z próbki krwi.
Ja stosuję chlorek magnezu doustnie i przezskórnie (równocześnie). Jest to tani i skuteczny sposób. Chlorek magnezu kupuję w kilogramowych opakowaniach.
Rozpuszczam 5 dkg chlorku w 150 ml wody destylowanej (podgrzanej wcześniej , by chlorek się łatwiej rozpuścił).
Przyjmuję jak mi się przypomni 2-3 razy dz po łyżeczce. Łyżeczka łyżeczce nierówna, ale taka ilość to ok. 100 mg magnezu. Przy okazji nie wrzucam dodatków chemicznych z tabletek.
Oprócz tego robię oliwę magnezową do masażu ciała. Ja robię w stosunku 1 cz chlorku i 2 części wody.
Więcej informacji w linku:
http://www.akademiawitalnosci.pl/jak-tanio-i-skutecznie-uzupelnic-w-organizmie-magnez-robiac-z-niego-dezodorant-za-2-zl/
Przeczytaj książkę Sircusa:"Leczenie magnezem". Zaręczam, że warto.
Przyczyną Twoich problemów mogą być także niedobory jodu. Niedobory tego pierwiastka to problem światowy.

Offline Mysza1986

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2017, 15:19:29 »
Dzięki za cenne informacje.

Co do jodu, ze wskazań lekarza biorę jodid 200

o magnezie poczytam na pewno więcej. teraz głowię się nad "wypłukaniem" kwasu foliowego. mam poziom 36 ng/ml a norma dla kobiet starających się o dziecko jest do 18... niestety przez niewiedze brałam sztuczny.

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2017, 15:35:57 »
Jodid to jodek potasu. I o ile tarczyca może się nim zadowolić, to reszta organizmu już niekoniecznie. Receptory jodu znajdują się we wszystkich komórkach. I komórki te potrzebują jodu pierwiastkowego , takiego jak jest w płynie Lugola. Można przyjmować wodorosty ale...piszą, że są zanieczyszczone metalami ciężkimi, że gotowe preparaty (np. tabletki  kelpu są często zwietrzałe) i przyjmując jod w takiej formie tak naprawdę nie wiadomo ile się przyjmuje jodu.

Offline Klara2

• Ekspert forum
  • Więcej Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2017, 17:25:38 »
teraz głowię się nad "wypłukaniem" kwasu foliowego. mam poziom 36 ng/ml a norma dla kobiet starających się o dziecko jest do 18... niestety przez niewiedze brałam sztuczny.
Niestety organizm człowieka to nie jest gąbka, która wszystko przyjmie a potem się ją  przepłucze, wyciśnie i jest jak nowa... :D Przestałaś brać ten suplement, teraz musisz poczekać aż organizm sam się tego pozbędzie - wydali z moczem. Można więcej pić czystej wody.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2017, 17:30:39 wysłana przez Klara2 »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2017, 21:36:59 »
Kiedyś w Międzyborowie mieliśmy trochę o witaminach. Suplementacja B12 WYMAGA suplementacji kwasem foliowym. Już nie ma sensu dyskutować nad jego sztucznością, czy nie - jest we krwi, to znaczy, że się wchłonął.

Na temat suplementacji płynem Lugola, jako źródłem jodu pierwiastkowego mam inne poglądy, niż Ewa, ale to może nie ma znaczenia? Ja bym radziła już prędzej picie wody mineralnej zawierającej jod i jego związki
Osobiście polecam raczej spożywanie roślin, które koncentrują jod, ponieważ związki organiczne jodu są trwalsze i lepiej przyswajalne. Oprócz glonów morskich (morszczyny, listownice, karagen), róznych porostów, warto jeść rokitnik i przetwory z rokitnika, szczególnie, jesli krzaki rosły nad morzem lub na terenach, gdzie jest dużo naturalnego jodu w glebie. Poza tym jest rzęsa wodna - bardzo solidna roślina spożywcza.

Z roślin poprawiających płodność oprócz wszelkich przypraw trawiennych warto pomyśleć o wszelkich rdestach, natce szparagów, wszystkich bylicach, mniszku, przywrotnikach, babkach, mięcie, melisie. Wolno stosować adaptogeny, w tym kozłek, serdecznik, rozchodniki, przetaczniki ale w wywarach i w mieszankach - nie należy stosować pojedynczych surowców. Poza tym zioła gorzkie przed posiłkami i absolutny zakaz zaparć - wolno stosować w razie potrzeby łagodne środki przeczyszczające.

Poza tym wszystkie sezonowe owoce, szczególnie dzikie.

Po zajściu w ciążę, zioła porawiające płodność się odstawia, aby nie wywołać poronienia.

Pozdrowienia :-)

Offline Darshan

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2017, 15:22:35 »
Twój poziom docelowy homocysteiny powinien być w zakresie 5-7. Nasze normy laboratoryjne wartości prawidłowych H. uważam za bardzo optymistyczne.
Gdybym miał taki problem zrobiłbym to:
 Odkładam metafolinę, zwiększam TMG (betaina) do 2-3 g na dobę. W ten sposób zagospodaruję nadmiar B9.
Ten efekt można przyspieszyć dodając B2, B6 i taurynę.
Inne tropy związane z płodnością do sprawdzenia to poziom manganu, cynku,selenu i ew.molibdenu.Łatwe do znalezienia w żywności.
Nie umiem jeszcze wskazać odpowiednich ziół jako źródeł ultraelementów czy mikroelementów.
Leki, które bierzesz w związku z tarczycą mogą dodatkowo zakłócać m. innymi szlaki metylacji, przemiany metioniny , na co pośrednio wskazuje  Twój poziom B9.