Autor Wątek: Ból gardła po zjedzeniu nasion ostropestu  (Przeczytany 2164 razy)

Offline Pietro

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 12
Ból gardła po zjedzeniu nasion ostropestu
« dnia: Sierpnia 09, 2017, 11:38:53 »
Od jakiegoś czasu nie mogę spożywać ostropestu, po zjedzeniu łyżeczki zmielonych nasion pojawia się piekący ból w gardle i wyskakują czerwone bąble-plamy. Jaka może być przyczyna ? to reakcja uczuleniowa ?

Offline Basia

  • Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 11157
Odp: Ból gardła po zjedzeniu nasion ostropestu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 09, 2017, 11:52:35 »
A czy dobrze popijasz?
Czy nasiona są czyste i suche?

A może i rzeczywiście jakieś uczulenie?

Pozdrowienia :-)

Offline Pietro

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Ból gardła po zjedzeniu nasion ostropestu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 09, 2017, 12:09:00 »
Trzymam jakiś czas w ustach i ten "sok" ze śliną jest drażniący, więc to nie podrażnienie mechaniczne od łupinek.
Nasiona wyglądają na czyste(kupione w magicznym ogrodzie, ale to raczej bez znaczenia)

Pozdrawiam

Offline Basia

  • Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 11157
Odp: Ból gardła po zjedzeniu nasion ostropestu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 09, 2017, 13:26:54 »
A po co trzymasz na sucho długo w ustach? Przecież mąka razowa da podobny efekt.

Albo zrób z tego jakąś potrawę - rozmocz i ugotuj czy zrób naleśniki, albo dobrze popij i niech kiszki się sprawą zajmą.

Jeśli chcesz wspomagać wątrobę, to kup w aptece Sylimarol lub coś w tym stylu. W ziarnie sylimaryny w zasadzie nie ma, ona jest w łupinie.

Pozdrowienia :-)

Offline zielarz polski

  • Global Moderator
  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 803
Odp: Ból gardła po zjedzeniu nasion ostropestu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 09, 2017, 13:51:30 »
Zdecydowanie objawy wyglądają jak reakcja uczuleniowa.
Możesz odstawić produkt, odczekać i spróbować raz jeszcze.
Ale ostrożnie bo reakcja może mieć różny stan nasilenia.