General Category > Gospodarstwo domowe

Ziołowe repelenty

<< < (3/3)

Hypericum:
Ziołowe repelenty

Doktor Różański (Krosno, luty 2016) zalecał benzoesan benzylu lub salicylan benzylu badz salicylan metylu w postaci aerozolu na cialo i ubrania jako jeden z najlepszych srodkow przeciwko kleszczom i roztoczom. Jak to fajnie opisal: "Zaden owad i roztocz sie nie czepi". Natomiast nie jest mi znana zadna inna receptura autorstwa doktora na bazie alkoholu benzylowego.

Pozdrawiam:)

ineslik:
Salicylan benzylu rzeczywiście jest świetny, nie tylko zresztą jako odstraszacz, ten składnik idealnie sprawdza się w maściach i preparatach wewnętrznych. Sprawdzałam dzisiaj, wiązówka wystawiła listki, nie ma problemu ją teraz pozyskać na ten salicylan. Dla wygodnisiów oczywiście olejek golteriowy czy inna brzoza żółta.

Ciekawa sprawa z olejkiem cedrowym, który to wiele osób kojarzy z działaniem odstraszającym owady. Otóż za działanie takie odpowiada składnik o nazwie cedrol, obecny w cedrze atlantyckim w ilości do 6%, w cedrze himalajskim go nie ma. Najlepsze źródło cedrolu to olejek cedrowy wirginijski, a to nie jest cedr, tylko jałowiec. Tak to z tymi olejkami jest.

Cedrol mrówki również odstrasza, przynajmniej moje się przeraziły i przestały chodzić po stole.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej