Forum

Autor Wątek: Zioła na alkoholizm  (Przeczytany 8638 razy)

Adrian Budek

• Gość
Zioła na alkoholizm
« dnia: Czerwiec 28, 2011, 03:04:26 pm »
Czy słyszeliście o ziołach na alkoholizm, a konkretnie wspomagających leczenie.
Interesuje mnie faza przewlekła - ciągi do utraty przytomności itp.
Mamy tutaj w okolicy lekarza, Rosjanin po dobrych rosyjskich szkołach.
Leczy różnymi metodami różne nałogi za każdym razem używa też swoje mieszanki ziołowe.
Metody opierają się także o akupunkturę, akupunkturę ucha itp.
Trochę się z niego śmiałem na początku, ale efekty ma zdumiewające. Doprowadza alkoholika do stanu, w którym traci on chęć na alkohol, a jeśli spróbuje to następują wymioty. Ode mnie ze wsi było 5 osób i każdej pomógł. Niestety wymioty kończą się po jakichś 3 miesiącach i to 3 osoby zachęciło do powrotu do nałogu. Ale 2 się trzyma i nie pije.
Wiem, że to skutek łączonej terapii, ale stad moje pytanie:
Czy znacie jakieś zioła wspomagające walkę z nałogiem (np. zmniejszające chęć na spożycie)

Offline halina1

• Hero Member
Odp: Zioła na alkoholizm
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2011, 03:51:16 pm »
No Adrian, takie pytanie i takie motto u dołu....
Korzeń kopytnika.

Offline freshbynature

• Hero Member
  • zioła i sport
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2011, 07:19:20 pm »
Mieszanka która powoduje wstręt do alkoholu ( przez jakis czas oczywiście):
60 gram - krwawnika, 20 gram - dziurawca, 20 gram - mięty pieprzowej.
Zioła wymieszać.Na jedną szklanke jedna czubata łyzeczka. Pogotować na małym ogniu  15,20 min. Przecedzić , pić rano i wieczorem od 4 do 12 tyogodni w zaleznosci od stopnia uzależnienia.Wsparcie drugiej osoby-niezastapione.

Pozdrawiam - Fresh
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?

Offline demonrazjel

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2011, 03:02:40 pm »
co do ziółek to racja sam na sobie wypróbowałem fakt obrzydzały mi alko, ale niestety tak jak piszesz wracałem do gorzałki  :-\, mój najlepszy wynik to 3 miechy, ciotka znalazła mi takiego gościa, troche kosmita  ;D, który pracuje jak to określił "z ludzkimi emocjami" (nie jest żadnym psychologiem) byłem u niego ze 3 razy 2 razy sam raz z mamą (wyszło że musimy razem przepracować nasze podświadome konflikty ) i już trzeci roczek leci bez alko nie wiem czy pomógł mi na 100 ale myśle że  90 mojego sukcesu to jego zasługa, mojej mamy koleżance pomógł w bulimi. Osobiście uważam że przepis na sukces w walce z alko to silna wola chęć zmiany ziółka i relacje w rodzinie, z doświadczenia odradzam psychologów i innych ekspertów i ich dragsy mi tylko narobili problemu. Sorki za rozpisanie się ale wiem jaki to ból. Pozdrawiam wszystkich walczących z A.

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2011, 09:46:39 pm »
Nie masz za co przepraszać. Świetnie, że dzielisz się tymi informacjami.
Mieszkam na skraju lasu. Relacje z ziołowym posmakiem zamieszczam na blogu www.herbiness.com
Codzienna porcja roślinnych inspiracji na www.1000roslin.pl

Offline krynia

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2011, 11:56:00 am »
Dzisiaj przeczytałam taki oto artykulik i naprawdę mieszane mam uczucia bardzo. I to w wielu kwestiach.

http://kuchnia.wp.pl/zyj-zdrowo/health/577/1/1/niebezpieczny-napoj-ratujacy-prawo-jazdy-.html

Tak troszkę wypunktuję:

Jeżeli nie zawiera substancji toksycznych, to co groźnego jest w tej mieszance (ziołowo owocowo-jakiejś tam)?
Skoro likwiduje skutki upicia i zapewnia trzeźwość umysłu, to co jest nie tak? No bo albo jest się trzeźwym, albo nie. Chyba nie da się być pijanym zachowując wszelkie parametry trzeźwości?
No i czy to rzeczywiście działa?
Co o tym myślicie?

Adrian Budek

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2011, 12:18:53 pm »
O temacie czytałem w tamtym roku i jako zielarz - pijak byłem podekscytowany i postanowiłem przetestować podobną mieszankę. Zakupiłem ziele karczocha, korzeń lukrecji, melisę, cytryny,  ostropest i witaminę C. Po wielu próbach zauważyłem pewne pozytywne działanie. Wolniejsze upijanie się, przy większej esencjonalności częściowe otrzeźwienie, brak kaca na następny dzień lub kac w postaci tzw. suszenia. Lepsze efekty daje z wódką niż z piwem - zakładam, że ze względy na objętość i ilość. Niestety całkowitego wytrzeźwienia nie zauważyłem.
Według moich przemyśleń śmiem twierdzić, że ta mieszanka włącza w wątrobie tryb turbo.

Offline ewaryn

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2011, 01:57:18 pm »
Link na temat kudzu... podobno skuteczna przy odzwyczajaniu się od alkoholu, tak pisze w tym artykule. Nie wiem czy to prawda, ale podaję:
http://www.kudzu.pl/materialy/dr_pietkiewicz.html

Offline piotr23kacper

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2014, 11:30:34 pm »
  Witam szałwia czerwono-korzeniowa  Salvia miltiorhiza roslina z wielka przyszłoscią nie tylko na alkoholizm

Tikamthe

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2014, 08:06:54 pm »
  Witam szałwia czerwono-korzeniowa  Salvia miltiorhiza roslina z wielka przyszłoscią nie tylko na alkoholizm

Salvia miltiorhiza... bardzo interesująca, a do tego bym jeszcze dodał wykł. prof. Żdanowa, przecież czymś taką roślinę podeprzeć trzeba;)

Alkohol - utrata twórczych zdolności NAPISY PL
https://www.youtube.com/watch?v=gjNC3fVyknk

Offline Moc jest w Tobie!

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2014, 09:39:49 pm »
Znam najlepsze zioło na alkoholizm: Abstynenta permanentna. Rośnie w sercu. ;)

Offline Mama

• Hero Member
    • Aga Radzi
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2014, 11:09:12 am »
a chyba przy złotym wąsie pisał ktos, że traci sie ochotę na picie alkoholu...
Jeżeli w naturze występuje jakaś choroba to natura ma na nią lekarstwo !!!
Poznawaj rosliny lecznicze na http://1000roslin.pl/
Znajdź swoje dziecko http://adopcjaserca.pl/
Mój blog http://agakrok.blogspot.com/

Offline ARLENA81

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2014, 04:44:32 pm »
witam serdecznie! mam wielki problem, potrzebuję informacji na temat ziół oczyszczających z produktów przemiany alkoholu. najlepiej cos do robienia naparów, mniej kapsułki czy tabletki. dziękuję za info

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2014, 03:59:29 pm wysłana przez ARLENA81 »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2014, 09:14:13 pm »
Kwaśne mleko, kwaśne ogórki, kwasna kapusta i te klimaty. Ogółęm zalecam abstynencję prewencyjną :-P

Offline ewaryn

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 07, 2014, 11:34:33 pm »

Copyright © Forum "Luskiewnik" Fitoterapia, zielarstwo. Medycyna dawna i współczesna. Forum zielarzy i fitoterapeutów