Forum

Autor Wątek: zabić drożdża  (Przeczytany 6552 razy)

Offline halina1

• Hero Member
Odp: zabić drożdża
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 12, 2011, 09:51:46 pm »
A słyszałaś o Śnieguliczce na Candidę?

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 12, 2011, 10:17:28 pm »
Halinko , ile ja razy dzisiaj pomyślałam, że szkoda, że nie możesz mnie oświecić , co to za jedna czy druga roślinka. A tu proszę  - śnieguliczka. Akurat bardzo dziękuję , bo znalazłam całą "szkółkę" śnieguliczki. I nie wiedziałam , co to takiego.
Mieszkam na skraju lasu. Relacje z ziołowym posmakiem zamieszczam na blogu www.herbiness.com

Offline halina1

• Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 14, 2011, 05:11:53 pm »
No to miło.
Owoce po wysuszeniu nie są ponoć trujące, a niszczą candidę, ale zbiera się gałązki.
Dalej nie pamiętam, trzeba poszukać.

Offline halina1

• Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2011, 10:27:47 pm »
Kolejnym śladem jest oregano, kurację opisuje nasz Gospodarz.
Wciąż spotykam dzikie oregano, jest to bardzo wartościowe zioło. Lubię jego estetykę.

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 18, 2011, 07:50:32 am »
To fantastyczna wiadomość, że oregano rośnie na dziko. Nie podejrzewałam nawet , dzięki, idę szukać - jak przestanie padać.

coś o oregano
http://www.vivanatura.nl/pl/Unknown.htm

W internecie furorę robi olej z dzikiego oregano , okrutnie drogi. Czy nie wystarczyłoby po prostu kupić olejek oreganowy  ? Rozmieszać z innym olejem, albo miodem?
Mieszkam na skraju lasu. Relacje z ziołowym posmakiem zamieszczam na blogu www.herbiness.com

Offline krynia

• Full Member
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 18, 2011, 10:48:10 am »
Pewnie by wystarczyło, ale słabo osiągalny. Ja się natknęłam, na jeden z firmy, która ma dużo fajnych olejków (tzw. kontrabanda jest to więc nie będę robić reklamy, a namiar mogę podać na priva) może Alchemik, który zdaje się "mocno siedzi " w olejkowych klimatach zna inne miejsca.

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 18, 2011, 03:30:17 pm »
Masz rację Kryniu, nie wiedziałam dotąd, że taki problem z tym olejkiem.

Natomiast w związku z tym, że
Ziele lebiodki jest zasobne w olejek eteryczny (2-3%, rzadko 4%), w którym dominują: tymol (28-30%), karwakrol (19,5-25%), limonen, fenol, terpinen, ocymen, beta-bisabolen (12-13%), p-cymen, linalol, 4-terpineol, germakren D (2-3%).

a doktor pisze, że to tymol niszczy candidę http://rozanski.li/?p=2223
a olejek tymiankowy zawiera
tymol (do 45%), karwakrol (25-60%), borneol (8-15%), p-cymen (7-20%), beta-kariofilen (1-3%), linalool (ok. 8%)
i kosztuje duuuużo mniej http://www.avicenna.com.pl/tymiankowy.html

to czy warto przepłacać.

Poza tym zachęcam do zrobienia sobie w domu oleju majerankowego , to znaczy majeranek z paczki, za grosze, zalewamy olejem i po 14 dniach przetrzymywania w ciepłym miejscu gotowe. Majeranek zrobiony w ten sposób  nie jest gorzki, pachnie cudownie.
Dla bardziej zaawansowanych - nazbierać dzikiego oregano . Wszak co w życiu najlepsze - jest za darmo!

Inne surowce tymolowe to macierzanka i cząber.
I jeszcze
W starożytnym Egipcie tymol i karwakrol były ze względu na ich właściwości bakterio- i grzybobójcze stosowane przy mumifikacji.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 18, 2011, 06:56:36 pm »
W Gdańsku w lasach koło mojego blokowiska rośnie dużo dzikiego oregano, czyli lebiodki.

Pozdrowienia :-)

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 18, 2011, 08:37:15 pm »
Naszukałam się , ale znalazłam.
Widzę i wiem, że to to, ale pachnie bardzo słabo, może dlatego , że stanowisko cieniste.

Offline Brzozka

• Newbie
  • *
  • Logistyk / Sp. od Spraw Niemozliwych
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2011, 10:21:40 pm »
Jeszcze co do wit. C to podobno 'nasza unia kochana' podniosla limit do 2g. Linus Pauling zazywal codziennie 18g i twierdzil, ze mu to przedluzylo zycie o 20 lat, do 93ch :) Jako chemik BYC MOZE uzywal syntetycznej. Zetknelam sie z glosami, ze tylko naturalna albo 'lewoskretna' sa OK i nie spowoduja kamicy. Przekonuje mnie to co pisze Adrian ale nie mam 100% jasnosci w tym temacie. Ta kamica moze miec sens. Dr Andreas Moritz, niemiecki lekarz ajurwedy pieknie tlumaczy dlaczego nalezy uzywac soli naturalnej, morskiej ale ABSOLUTNIE nie chemicznej (nie potrafie powtorzyc wlasnymi slowami :-[). Ja mu wierze, mialam jak najlepsze doswiadczenia z ajurweda, medycyna chinska (pieciu przemian) i to co on pisze bardzo mi pasuje.  On ma swoj kanal na YT (enerchiTV) i wlasnie dzis znalazlam info, ze kandydoza, bakterie pojawiaja sie jak zolc nie plynie. A nie plynie jak sa kamienie w watrobie i woreczku. Tu jest link: http://www.youtube.com/watch?v=__W7EgrPzTk&feature=feedu - po hangielsku stety. Jego ksiazki sa sukcesywnie tlumaczone na polski. Ten kanal jest nowy i tam beda najnowsze dane. To lubie, bo on czesto  bierze pod uwage najnowsze badania naukowe i je komentuje.

W Gdańsku w lasach koło mojego blokowiska rośnie dużo dzikiego oregano, czyli lebiodki.

Dzieki za przypomnienie, ze mowicie o lebiodzie :) Musze sobie przypomniec jak wyglada. Wiosna zrobilam pyszna zupe z pokrzyw i chce ten dobry trend kulinarny kontunuowac  8)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2011, 10:49:04 pm wysłana przez Brzozka »
Glupich nie sieja, madrych nie orza...

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 31, 2011, 07:47:21 am »
Ale fajna Brzózka. Brzózka - tornado! Wróć kiedyś!

O zastosowaniu oleju rycynowego w candydozie
W XIX wieku olej rycynowy podawano przed porodem i zabiegami chirurgicznymi na jamie brzusznej, w obstrukcji, przy kamieniach kałowych, chorobach pasożytniczych, dyzenterii i paradoksalnie przy przewlekłych biegunkach (dla oczyszczenia jelit, usunięcia nieznanej przyczyny biegunki). W starych dziełach niejeden autor chwalił się, iż uzyskał dobre wyniki leczenia biegunek właśnie za pomocą kilkukrotnego podania oleju rycynowego, co wyjaśniano zupełnym oczyszczeniem światła jelita z zalegających toksyn, bakterii, drożdżaków, pierwotniaków, koprolitów i wzmożeniem czynności sekrecyjnych oraz perystaltycznych jelit (swoistego rodzaju bodziec dla przewodu pokarmowego, prowokator odnowy).

cytat ze strony http://rozanski.li/?p=1164

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 15, 2011, 08:12:10 am »
znalazłam nowe , fajne tortury
Można również czosnek pogniecony i skropiony olejkiem lebiodkowym spożywać na czczo, z chlebem orkiszowym, rano, popić oliwą z oliwek i po 2 godzinach podać środek przeczyszczający (np. sole czyszczące) w celu usunięcia pasożytów i zwalczenia Candida (uwaga! metoda drastyczna!).

http://rozanski.li/?p=312

Offline krynia

• Full Member
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 15, 2011, 09:56:04 am »
Drastyczna, dla otoczenia również. Dobry sposób na święty spokój z rana - nikt nie podejdzie ;D

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 06, 2012, 10:45:54 pm »
W związku z zamieszaniem w innym wątku wokół candida przypomniało mi się, że jestem winna przeprosiny lebiodce - dzikiemu oregano. Mój pierwszy zbiór przyniósł rozczarowanie. Tylko i wyłącznie z mojej winy . Zbierałam w dżdżyste popołudnie.

Smak dzikiego oregano zebranego około godz. 10 , w piękny , słoneczny dzień - to wspomnienie może się równać jedynie kwiatom jaśminu we włosach. Jest to tak pyszne i aromatyczne zioło, o wesołej nucie . Nazbierałam całkiem sporo, suszone zachowało aromat.

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 08, 2012, 11:06:59 pm »
w sprawie śnieguliczki, o której wspomniała Halinka
Śnieguliczka biała (białojagodowa) pochodzi z Ameryki Północnej, ale jest w Polsce powszechnie sadzona w parkach, przy ulicach i w ogrodach. Krzew dorastający do 2 m wys., o jajowatych liściach, kwitnący na biało-różowo. Owoce są barwy białej, kuliste, gąbczaste. Inny gatunek, śnieguliczka koralowa – S. orbiculatus Moench wytwarza owoce różowe.

SKŁAD: Surowiec jest bogaty w saponiny oraz irydoidy (loganina, sekologanina, glukologanina).

DZIAŁANIE:

Hamuje rozwój drożdżaków, np. z rodzaju Candida, ponadto wykazuje działanie przeciwreumatyczne, przeciwbólowe, wykrztuśne i silnie przeciwzapalnie. Posiada aktywność antybakteryjną. Naparem i rozcieńczoną nalewką można płukać gardło i jamę ustną przy kandydozie i kryptokokkozie, przy infekcjach bakteryjno-grzybiczych i stanach zapalnych. Ponadto do opłukiwania narządów płciowych, przemywania skóry i płukania włosów, przy infekcji Candida, Pityrosporum i in.

całość artykułu
http://www.magicznyogrod.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1891&category_id=85&keyword=any%C5%BC&option=com_virtuemart&Itemid=127

Copyright © Forum "Luskiewnik" Fitoterapia, zielarstwo. Medycyna dawna i współczesna. Forum zielarzy i fitoterapeutów