Autor Wątek: Toczeń  (Przeczytany 6209 razy)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Toczeń
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 10, 2017, 12:48:08 »
No... to może i warto przeczytać...

Co nie zmienia faktu, że toczeń jest paskudztwem, na które nie ma łatwych rozwiązań.

Ja bym dodatkowo jeszcze proponowała zioła przeciwwirusowe - melisa, tatarak, inne zioła aromatyczne w smarowidłach i do wewnątrz.
Czasem to może (nie musi) być zakażenie jakimś wirusem, tak, jak przy łuszczycy.

Pozdrowienia :-)

Offline grzegorzadam

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 11, 2017, 14:39:36 »
Można zbadać poziom metali:
Choroba autoimmunologiczna
Sprawy autoimmunologiczne wiążące się z plombami rtęciowymi obejmują: artretyzm, stwardnienie rozsiane, choroby: Lou Gehriga, Parkinsona, Alzheimera, drżenie mięśni, ból stawów i mięśni, fibromialgia, zespół przewlekłego zmęczenia, choroba Crohna, toczeń [lupus], endometrioza i cukrzyca
http://www.naturalhealth365.com/amalgam-dental-fillings-2146.html

Łopian leczy zapalenie wątroby! W Moskwie wiele osób, zwłaszcza mężczyzn, cierpi na zapalenie wątroby. Nawet uporczywe zapalenie wątroby typu C leczy się łopianem bez śladu. Po dwóch – trzech miesiącach terapii nie ma żadnego zapalenia wątroby. Korzeń łopianu leczy też guzy wątroby a nawet marskość wątroby! Leczy zapalenie pęcherzyka żółciowego, choroby nerek, kruszy kamienie w nerkach i pęcherzyku żółciowym.

Leczy wszystkie choroby skóry: oparzenia, odleżyny, owrzodzenia, egzemy, wypadanie włosów, wrzody, łuszczycę, toczeń rumieniowaty i tak dalej. Żaden z dermatologów nie może leczyć wszystkich chorób skóry, a on może!
Zielarka J. Zajcewa.

Walter Last, toczeń rumieniowaty:
http://www.health-science-spirit.com/lupus.html

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 11, 2017, 16:21:01 »
Mężczyzna po 60-tce. Od jakiś 20 lat leczony na toczeń. Ogólnie ciągle dodatkowo przyjmował silne leki przeciwbólowe. Przydarzyła mu się operacja tarczycy. Powodu nie pamiętam. Po operacji ból kompletnie ustał na wiele tygodni. Lekarze przez te wiele tygodni starali się zdiagnozować czemu tak się stało. Ogólnie nie znaleźli nic ale już tak pewnie na tocznia człowieka leczyć nie chcieli. Niestety bóle stawowe wróciły. Nie mam teraz kontaktu z panem ale potwierdza się coraz częściej, że przyczyną wielu chorób jest przewlekły stan zapalny.
Tu pojawia się rdestowiec, omega3, ubichinon. W przypadku bóli kostnych często jest reakcja na olej konopny. Część ludzi sprowadza od naszych sąsiadów bardziej wyszukane konopne produkty i widzą znaczącą poprawę. 
Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. Prof. Bartoszewski

Offline grzegorzadam

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 11, 2017, 20:53:27 »
Ogólnie nie znaleźli nic ale już tak pewnie na tocznia człowieka leczyć nie chcieli. Niestety bóle stawowe wróciły.
Nie mam teraz kontaktu z panem ale potwierdza się coraz częściej, że przyczyną wielu chorób jest przewlekły stan zapalny.
Bardzo dobrze bo nie mają o tym zielonego pojęcia.
Tak, stany zapalne są przyczyną wszystkich nowotworów.
jeżeli rano pH moczu mierzone paskiem jest powyżej 7.0 można założyć, że stan zapalny jest.

Kłopoty ze stawami mogą mieć różne przyczyny z borelią włącznie.
Jak krętek się tam ''wkręci'' będą objawy stawowe, jak w mielinę - stwardnienie.

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 04, 2018, 21:43:10 »
Mężczyzna po 60-tce. Od jakiś 20 lat leczony na toczeń. Ogólnie ciągle dodatkowo przyjmował silne leki przeciwbólowe. Przydarzyła mu się operacja tarczycy. Powodu nie pamiętam. Po operacji ból kompletnie ustał na wiele tygodni. Lekarze przez te wiele tygodni starali się zdiagnozować czemu tak się stało. Ogólnie nie znaleźli nic ale już tak pewnie na tocznia człowieka leczyć nie chcieli. Niestety bóle stawowe wróciły. Nie mam teraz kontaktu z panem ale potwierdza się coraz częściej, że przyczyną wielu chorób jest przewlekły stan zapalny.
Tu pojawia się rdestowiec, omega3, ubichinon. W przypadku bóli kostnych często jest reakcja na olej konopny. Część ludzi sprowadza od naszych sąsiadów bardziej wyszukane konopne produkty i widzą znaczącą poprawę.
Wspomniany pan zawitał do zielarni i tak:
-zapomniałam dodać że w międzyczasie człowiek robił kurację pod kątem odrobaczania. Plus zrobiłam jakąś podstawową mieszankę żółciopędną i tyle.
-teraz człowiek był na jakiejś tropikalnej wyspie i stwierdził że nie po to ma najpiękniejsze słońce żeby siedzieć pod parasolką tak jak zalecali lekarze od tocznia. Człowiek kąpał się w słońcu na okrągło. Twierdzi że bóle stawowe zmalały prawie do zera. Po powrocie do kraju ( pomimo tego , że jednak słońce w Poznaniu raczej pali niż grzeje ) stan zdrowia się pogarsza. Można wysnuć przyczyny psychosomatyczne. Tam był u syna, bawił się, odpoczywał. W końcu nie wisiały nad nim ograniczenia a w kraju codzienność i powinności. Oczywiście gdybam ale tyle się dzisiaj dowiedziałam.

Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. Prof. Bartoszewski

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:03:09 »
Możnaby dołożyć kurkuminę. Po ostanich doświadczeniach na psach, jestem fanką własności przeciwzapalnych kurkuminy.

Pozdrowienia :-)

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2018, 13:29:07 »
Wiesz Basiu to ja mam podobnie. Coraz bardziej obstaję za tym że mamy zbyt mało produktów przeciwzapalnych, antyoksydacyjnych. Zbyt mało też wysiłku by przegonić krew i wypocić toksyny czy jak to zwać.

Innym moim przemyśleniem jest to, że jednym z ostatnich organów za którego zawężanie norm weźmie się farmacja, to będzie wątroba. Gdy słyszę jak człowiek około 70 z bebzolem jak beczka, 40-stoma latami przyjmowania po naście leków dziennie, wyżywieniu przemysłowym, stwierdza " a wątrobę to ja badania mam bardzo dobre" to śmiać mi się chce.