Autor Wątek: jak zdrowo zacząć jedzenie?  (Przeczytany 13281 razy)

Offline kickboxer

• Średnio Pisze
jak zdrowo zacząć jedzenie?
« dnia: Listopad 14, 2016, 15:08:56 »
witam udało mi się rzucić cukier i słodycze i mam zamiar się zdrowo odżywiać i chce rad jakie jedzenie jest dobre znaczy zdrowe/oczyszczające i jeśli chodzi szczególnie o wątrobe bo to od niej zaczynam czyli regenerujące dla wątroby/oczyszczające,co sądzicie o serkach topionych z marketu?albo sosach w proszku?pewnie też spora chemia?

Offline alcia1907

• Więcej Pisze
Odp: jak zdrowo zacząć jedzenie?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2016, 16:23:37 »
Poczytaj co mają w składzie gotowe sosy - zaczniesz robić sam... serek topiony też możesz zrobić bo ten kupny to sama chemia - CZYTAJ ETYKIETKI!

Offline kickboxer

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2016, 18:17:18 »
wiem ale sos z mąki tak? a serek to już chyba ciężko...?

Offline alcia1907

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2016, 18:39:40 »
wrzuć na YT jak zrobić serek topiony no i te sosy - smacznego!

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2016, 18:46:10 »
Mam głupie pytanie: czy mieszkasz sam? Czy masz kogo zapytać, jak przygotować posiłki?

Zwykle sos się robi sam przy okazji grzania mięsa z niewielką ilością wody i z przyprawami. Ja do tego nigdy nie wrzucam mąki, bo nie lubię, ale wiem, że ludzie dają mąkę lub śmietanę, bo im tak pasuje. Jeśli nie mam mięsa, dla mnie zupełnie wystarcza kwaśna śmietana, kiedy mam na przykład tylko ziemniaki z jajkami, jeśli mam mięso, to też nie robię osobnych sosów. Zamiast śmietany może być masło lub skwarki - co lubisz. Czasem zamiast sosu, zupełnie mi wystarczy polanie ziemniaków lub kaszy rosołem, jeśli mam.

Serek topiony też można zrobić samodzielnie, musiałbyś sobie pogrzebać w starszych książkach kucharskich.
Zwykle w serkach topionych jest mniej kitu, niż w proszkowych sosach.

Pozdrowienia :-)

Offline Mama

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
    • Aga Radzi
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2016, 19:47:26 »
Wejdź do sklepu ze zdrową żywnoscią, poprzeglądaj opakowania, tam z tyłu często są łatwe przepisy na zdrowe jedzenie, czytaj także opakowania mąki zwłaszcza orkiszowej.
jeśli Cię to przerazi to gotuj proste dania z dwu , trzech składników
- ziemniaki z jajkiem i kefir - jak Basia - tu masz komplet aminokwasów - idealne jedzenie - to dasz rade (jako sadzone na tłuszczu zwierzęcym) - oleje rafinowane wykreśl z życiorysu razem z margaryną i mlekiem z kartonu
- kasza gryczana + skwarki, kwaśne mleko
zupy krem : pieczarkowa, dyniowa itp.
pamiętaj o grochu i kapuście , zwłaszcza zimą
Generalnie to co 50 lat temu gospodynie szykowały gromadce dzieci jak ich Matki i Babcie.

Dla tych którym sie wydaje śmieszne, że ktos pyta "Panie Premierze jak życ", co jeść, to coraz wiecej takich ludzi w każdym wieku ! Kiedy chce odejść od mrozonych pierogów, puszek i bigosu z plastiku, nie ma pomysłu i wiedzy jak się gotuje, widziałam i słyszałam na własne oczy.

Chwała Ci ze chcesz cos zmienic, dasz rade, najlepiej dołącz do grupy  i otaczaj się ludźmi, którzy już to przeszli i Ci pomogą
powodzenia
Jeżeli w naturze występuje jakaś choroba to natura ma na nią lekarstwo !!!
Współtworze http://1000roslin.pl/
Prywatnie http://agakrok.blogspot.com/
Służbowo https://www.szm-melisa.pl/

Offline Moc jest w Tobie!

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2016, 20:03:18 »
kickboxer, dieta nie opiera się tylko na mięsie. Spróbuj choć na jakiś czas odżywiania wegańskiego, które pomoże Ci oczyścić ciało i uspokoić umysł. Jesteś sportowcem, więc poszperaj po tej stronie (znajdziesz tam odnośniki do innych stron z jadłospisami, zaleceniami, itp.). Zerknij też na to video.

Offline kickboxer

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2016, 21:14:15 »
no spoko dzięki wielkie,a masło czy jest zdrowe takie niby prawdziwe ze sklepu?i co do kapusty to chodzi o kiszoną domową robotą?a co do mleka to mam zamiar kupywać od krowy,ale czy jak coś takie kwaszone z zwykłego z marketu dalej jest chemiczne? bo takie z kartonu mi skodziło wręcz bardzo i szczególnie ten cukier....a jak sie skisi je?

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2016, 12:39:59 »
Jestem tzw. weganinem, więc nie wypowiem się na temat masła, mleka i innych "wynalazków". ;) Kiszona kapusta to skarb, ale wiadomo, że domowej roboty. Rób sobie też probiotyk ze zmiksowanej kapusty (możesz dodać innych warzyw, marchewkę, pietruszkę, buraka, itp.) i pij go między posiłkami.

Poszperaj po linkowanych wcześniej stronach, bo trudno dawać Ci gotowe rozwiązania. Znasz swoje upodobania i potrzeby, więc musisz samemu dobrać odpowiednie pokarmy. Zerknij sobie na przykład na odcinki "otwartych klatek", chocby: Szejk, curry i batony energetyczne dla sportowców. Wpisz w szukajce YouTube "otwarte klatki gotują" i otrzymasz sporą listę filmów...

W witrynie Jasna Strona Mocy (zjedź w dół), możesz pobrać e-booka z poradami i przepisami.

Offline kickboxer

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2016, 14:02:14 »
czyli musze kupić blender......a może być sokowirówka...?

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2016, 14:18:30 »
Musi być blender, bo sokowirówka oddzieli sok od ścinek, jak sama nazwa wskazuje. ;) Jeżeli stać Cię na większy wydatek, to warto zainwestować w silniejszy blender, który poradzi sobie także z nasionami, typu słonecznik, orzechy, itp.

Offline kickboxer

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2016, 14:33:44 »
spoko dzięki wielkie ale mi pomogłeś bez kitu..........dziękuje :-*

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2016, 16:29:15 »
Ależ mi nie dziękuj, tylko sobie, że nie siedzisz na tyłku, tylko chcesz uzdrowić swoje życie. :) Ja wskazałem Tobie jedynie inne możliwości.

Offline Leolej

• Nowy
  • *
  • Pasja to pierwszy krok do pokonania siebie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 16, 2016, 22:22:06 »
Witajcie..
Być zdrowym i to w późniejszym wieku to może efekt w dobrym sposóbie odżywiania swojego organizmu.
Żeby jednak do tego doszło trzeba się przełamać co do nałogów, nawyków, własnych przekonań itp..
Najpierw powinno stać się to pasją, by chociaż dojść do sensu, głębi, Natury.
Nauka, zmiany, wiedza jest chyba koniecznym krokiem w dochodzeniu do zdrowia.
Zapewne trzeba by też odrzucić wszystko co szkodzi: fast-food, (zgodnie z grupą krwi - każda coś innego), dodatki chemiczne w żywności, wóda, papierosy, wielocukrowce, żywność przetworzoną i jeszcze wiele innej.
Nie pochwalam  wegetari....zmu (spędziłem 5 lat w Indiach i znam skutki jakie przynosi) sztucznemu ograniczaniu mikro i makro elementów potrzebnych w organizmie.
Powiedziano: iż trzeba 20 aminokwasów. 17 witamin, 40 soli mineralnych, związków bioaktywnych i pierwiastków śladowych, razem 91 pozycji (uważam że jest to bardzo ograniczone do faktycznych potrzeb).
Więc spróbuj jak ja: 7jaj codziennie, dieta rozdzielna, ~kg owoców dziennie, 100g suszonych ziół dziennie (Mieszanka 170 różnych ziół) tj - 2litry herbaty. I tak już się mam od trzech lat i jest dodrze nawet w moim wieku. (Dzień 1 - rysy, dzień następny Orla Perć -dałem radę).
By być zdrowym poświęceń trzeba i to w Tobie jest ta możliwość. Czytaj np: Tombaka i innych, lub naucz się czytać z własnego organizmu.
Jestem niemiły - wiem - przepraszam.
Zdrówka

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 16, 2016, 23:25:46 »
100g suszonych ziół dziennie (Mieszanka 170 różnych ziół) tj - 2litry herbaty.

Jak Ty to robisz te 100g suszonych ziół dziennie? Po namoczeniu się z tego zrobi pół kilo błonnikowego kitu.
To nie jest dawka na 2 litry herbaty. Czy nie za dużo o 1 zero? Czy sam zbierasz te 170 ziół?

A dieta rozdzielna czy zgodność z grupą krwi - to jeszcze inna ideologia, w którą akurat ja nie wierzę, ale - wolna wola, o ile się zachowa zdrowy rozsądek nie wejdzie w niedobory.