Autor Wątek: Zioła na łysienie u mężczyzn.  (Przeczytany 13196 razy)

Offline atropina

• Nowy
  • *
Zioła na łysienie u mężczyzn.
« dnia: Październik 26, 2016, 22:38:20 »
Witam,
U mojego męża wypadają włosy, zdaje sobie jednak sprawę, że jest to dziedziczne i nieuchronne. Czy mogłabym prosić o jakieś sprawdzone, wytestowane, porady by ten proces spowolnić. Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Offline leo

• Dużo Pisze
Odp: Zioła na łysienie u mężczyzn.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2016, 09:09:23 »
Zioła krzemionkowe i MSM - ja stosuję ziele przytulii zaparzone 30min. w termosie + MSM do nacierania skóry głowy. Pierwsze efekty zauważyłem po 2 m-cach.

Offline pczerlus

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2016, 09:46:49 »
A ile MSM wcierasz w skórę głowy i jak często?

Offline leo

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2016, 10:41:48 »
MSM - powiedzmy ~1g. Ale - pierwsze efekty zauważyłem po 2 m-cach stosowania samej przytuli w innym celu - eliminacji aluminium. Na przypadkowym zdjęciu zauważyłem coś czego nie było wcześniej - włosy na łysinie. Wtedy dołożyłem MSM - mniej więcej 2x /tydzień ten g + trochę wody na mokre włosy. W tej chwili - po 1,5roku już nie do końca jestem łysy - powiedzmy jestem łysiejący :-)

Offline Moc jest w Tobie!

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2016, 12:06:48 »
Jak często pijesz tę przytulię?

Offline atropina

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2016, 14:13:39 »
Rozumie, że MSM to w formie proszku rozcieńczonego odrobiną wody? Wetrzeć w skórę głowy, ale ile należy to trzymać i po jakim czasie to spłukać?

Offline ArturZ

• Mało Pisze
  • **
    • Czterolistna Koniczyna
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2016, 18:15:45 »
Najpierw dobrze jest zrozumieć mechanizm łysienia oraz mniej więcej określić jego przyczyny.
Grzebień.pl - Łysienie - Powrót bujnej czupryny
Jeśli jest to standardowe łysienie androgene, to wcierki mogą zatrzymać lub spowolnić wypadanie, ale nie spowodują odrostu włosów. Moim sposobem na łysinę jest cotygodniowe golenie się "na zero" :)

Offline leo

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2016, 11:18:01 »
Najpierw dobrze jest zrozumieć mechanizm łysienia oraz mniej więcej określić jego przyczyny.
Grzebień.pl - Łysienie - Powrót bujnej czupryny
Jeśli jest to standardowe łysienie androgene, to wcierki mogą zatrzymać lub spowolnić wypadanie, ale nie spowodują odrostu włosów. Moim sposobem na łysinę jest cotygodniowe golenie się "na zero" :)

Zrozumieć mechanizmu łysienia i określić jego przyczyn się nie da na podstawie tego linka - przynajmniej w moim przypadku. Moje działanie nie było celowe, przynajmniej do czasu, skutek był wynikiem przypadku. Moje wnioski: traciłem włos wskutek niedoborów - w tym przypadku krzemu. Dobre działanie na włosy ma też siarka, cynk. Można tracić włos z powodu niedoboru jodu. Ja do krzemu dołożyłem sobie tylko siarkę z MSM.

Rozumie, że MSM to w formie proszku rozcieńczonego odrobiną wody? Wetrzeć w skórę głowy, ale ile należy to trzymać i po jakim czasie to spłukać?

Jak często pijesz tę przytulię?

MSM się dobrze wchłania - potrzymać do wyschnięcia, pochodzić jeszcze trochę i spłukać jak przeszkadza.
Przytulię piłem na początku regularnie codziennie, później coraz rzadziej, a teraz - chyba ostatni raz 2 m-ce temu. Pewnie trzeba z powrotem zacząć.

Offline nevergiveup

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2016, 10:22:07 »
HEJ MOGĘ SIĘ WYPOWIEDZIEĆ NA TEN TEMAT, JEŚLI KTOŚ CHCE O RADY PROSZĘ PODBIJAĆ TEMAT, POZDRAWIAM

Offline nevergiveup

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2016, 10:45:21 »
Po pierwsze, proszę powiedzieć ile mąż ma lat oraz jakie ubytki w owłosieniu występują. Postaram się dać jakieś konstruktywne i rzeczowe rady.

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2016, 10:54:26 »
34 lata,zaczyna się pas startowy na głowie i troche na czubku głowy, brałem wyciągi z korzeni pokrzywy a teraz biorę preparat na bazie cynku, jeno nazwy nie pamietam :( no i czekam na rady

Offline nevergiveup

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2016, 11:39:07 »
Panie kolego, miejsca, które są objęte łysieniem proszę pocierać(masować) grzebieniem, 2x dziennie po 5 minut, to niewiele, ale po pół roku daje dobre efekty. Do tego przemeblować dietę, nie palić, ograniczyć alkohol i sex. Do diety dodać siemię lniane(jeść taki kleik codziennie z bananem i jogurtem lub dżemem) bardzo smaczne. Do tego kupić ziarno mielone ostropestu plamistego i jeść jedną dużą łyżkę na czczo rano i wieczorem przed snem. Kupić suplement diety o nazwie palma sabałowa( znalazłem go na stronie zielony sklep coś tam coś tam) i tam będzie za 100 zł z dostawą kupiłem 3 opakowania i wystarcza na ponad pół roku. Łykać to 2x dziennie ale nie na czczo, po posiłku. Do tego najważniejsze zioła. Kupi pan sobie korzeń pokrzywy suszony, wierzbownice drobnokwiatową i przed ostatnim posiłkiem pić, dawka to dwie duże łyżki żeby było mocne, do tego zielona herbata i koniczyna czerwona, wszystkie suszone zioła kupuje w swoim mieście, mam tam zielarski sklep, te herbatki można pić do znudzenia, do porzygania. Odstawić normalną herbatę bo to syf. A i niech pan pomniejszy ilość spożywanych cukrów i węglowodanów. Dobra resztę napiszę jutro albo później bo muszę sobie przypomnieć jeszcze wszystko, bo jeszcze do tego dochodzą wcierki do włosów.

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2016, 11:43:08 »
Jeżeli ta dolegliwość ma coś wspólnego z łysieniem androgennym, można pomyśleć o:

Wodno-alkoholowe wyciągi z owoców i ziela z owocami hamują stany zapalne i przerost gruczołu krokowego, hamują reakcje autoimmunologiczne. Wzmagają regeneracje tkanek. Hamują stany zapalne w skórze, w układzie rozrodczym, moczowym i pokarmowym. Wspomagają procesy odtruwania. Regulują przemianę materii. Mają wpływ przeciwskurczowy. Łagodzą objawy alergii, reumatyzmu i trądzików. Hamują łysienie androgenne. Pobudzają wydzielanie żółci. Obniżają poziom glukozy, cholesterolu i kwasu moczowego we krwi. Chronią wątrobę, nerki i serce przed stłuszczeniem. Wyciąg alkoholowy i olej z owoców niecierpka pielęgnuje i chroni skórę zapalnie zmienioną. Zapobiega wysychaniu skóry. Likwiduje zmiany ropne i łuszczycowe skóry. Płukanki w naparze z ziela z owocami wzmacniają włosy i blokują wpływ androgenów na cebulki włosowe. Nalewka na owocach leczy trądzik. Okłady z naparu na oczy leczą stany zapalne i alergiczne spojówek.

Całość do poczytania:

http://rozanski.li/634/niecierpek-impatiens-w-praktycznej-fitoterapii/
veritas est adaequatio intellectus et rei

Offline nevergiveup

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2016, 12:15:52 »
Dziękuję Panie zulu za fajną odpowiedź oczywiście mi też się przyda;) Pozdrawiam
Zapomniałem wcześniejszemu Panu dopisać o takich nalewkach i maceratach, ja preferuję pokrzywę ze skrzypem. Na wsi może Pan to jeszcze zebrać i zrobić tak jak Pan zulu napisał. Zahamowuje to łysienie, niech Pan pamięta o kwasach nienasyconych omega-3, czyli jedzenie pestek słonecznika, dyni oraz ja do tego piję dwie małe łyżeczki oleju z wiesiołka(drogie cholerstwo 18 zł za 100ml w moim mieście).

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2016, 12:38:09 »
Przypominam, że tutaj na forum nie ma panów i pań :-P
Ustaliliśmy to bardzo dawno temu przy braku sprzeciwów.

Pozdrowienia :-)