Autor Wątek: zapalenie oskrzeli u małego dziecka - zapobieganie i leczenie  (Przeczytany 10632 razy)

Offline slav

• Więcej Pisze
Odp: zapalenie oskrzeli u małego dziecka - zapobieganie i leczenie
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 26, 2017, 14:45:06 »
Z pelargonią znalazłam syropy ale dla dzieci o 3 lat: Pelafen i Pelavo. Ale myślę, że polskie zioła dadzą radę :)

Ja robiłam stężone napary, dawałam kopę ziół, zalewałam wodą tak, żeby był jej np. 2x tyle co ziół i trochę podgotowywałam i parzyłam długo. Potem sprawdzałam na sobie. Dziecku rozcieńczałam. Ale nie wiem jak bardzo, żeby nie kaszlało przy inhalacji. Obawiam się, że nikt nie poda receptury dla małego dziecka, bo mało kto w ogóle tak robi. Olejku eterycznego bym np. dziecku nie podała do inhalacji, nawet kropelki. Sobie dałam raz kropelkę i nie było to łatwe.

MirkaC wysłałam priv. Mój syn też w takim wieku nie lubił słodkiego tylko tłuste, teraz już lubi, nawet wstrętne ulepy z apteki daje radę wypić, choć mi po nich niedobrze. W jakiej formie mu podajecie rokitnik? Ja raz kupiłam ale koszmarnie kwaśne to było.

Pijemy teraz syrop z cebuli na miodzie z dodatkiem wit. C. Też uważam że z wit jest lepszy, nie taki ulep.

Z witaminą D radzę uważać, tzn. przed jakąś większą suplementacją zbadać jej poziom. Ja dziecku mało co nie przedawkowałam podając standardowe 400 j, bo pediatrzy nie wiedzą o tym, że jak matka suplementuje i karmi, to ona do mleka dobrze przechodzi.

Offline Klara2

• Ekspert forum
  • Więcej Pisze
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 26, 2017, 14:57:34 »
Z witaminą D radzę uważać, tzn. przed jakąś większą suplementacją zbadać jej poziom. Ja dziecku mało co nie przedawkowałam podając standardowe 400 j, bo pediatrzy nie wiedzą o tym, że jak matka suplementuje i karmi, to ona do mleka dobrze przechodzi.
Slav, Jak się objawia takie przedawkowanie D3 u małego dziecka?

Offline slav

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 26, 2017, 15:11:43 »
Jak się objawia to ja nie wiem, po prostu zrobiłam badania jak miał ok. 10 miesięcy i było prawie 90, a norma do 100 (30 do 100, jednostek nie pamiętam, ale to te standardowe). Teraz ma pod 70 i wg pediatry super. U bardzo małych dzieci może za szybko ciemiączko zarastać.

Offline Klara2

• Ekspert forum
  • Więcej Pisze
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 26, 2017, 15:20:10 »
Jak się objawia to ja nie wiem, po prostu zrobiłam badania jak miał ok. 10 miesięcy i było prawie 90, a norma do 100 (30 do 100, jednostek nie pamiętam, ale to te standardowe). Teraz ma pod 70 i wg pediatry super. U bardzo małych dzieci może za szybko ciemiączko zarastać.
No tak, to ma sens. Dzięki. :)

Offline mirkaC

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 26, 2017, 22:38:00 »
Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za informacje,
zasadę podawania witaminy C i konkretne namiary na preparaty z pelargonii (faktycznie, o Umckaloabo kiedyś czytałam) i kory osiki.

slav, dzięki za mail, odpowiedziałam na priv.
Ewentualne wskazania lekarskie przekażę, jednak znalezienie odpowiedniej osoby raczej potrwa.

Pozdrawiam