Autor Wątek: Pies - niegojąca się rana  (Przeczytany 11894 razy)

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
Pies - niegojąca się rana
« dnia: Sierpień 27, 2016, 10:44:12 »
Piszę w imieniu znajomego, który będzie ten wątek czytał. Bardzo proszę o jakieś rady.
Pies - młody, piękny, wielki... i ciężko chory. W wyniku urazu przeszedł operację. Właściciel nie szczędził pieniędzy na fachową pomoc. Pies został odebrany z kliniki weterynaryjnej w bardzo złym stanie. Ma dużą, rozlazłą ranę pooperacyjną, która nie goi się. Pies kwalifikuje się do uśpienia.
Doradziłam znajomemu krwawnik, z tego co opisywał zulu warto spróbować http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=1817.msg21354#msg21354 - Myślę, że w leczeniu psa też można spróbować- co o tym sądzicie?
Co jeszcze? Sprawa bardzo pilna.
,,Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga." Thomas Fuller

Offline leo

• Dużo Pisze
Odp: Pies - niegojąca się rana
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2016, 12:54:18 »
Tak na szybko - niech kupi witaminę C w kapsułkach CETEBE - to jest o przedłużonym działaniu i daje psiakowi ile tylko da radę parę razy/ dzień. Jak pies je to może się uda. Może jeszcze coś z flawonoidami, witaminę A i E.

Offline Optimus

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2016, 16:31:05 »
Zulu podawał też kiedyś informacje o dziurawcu i zalecał zwrócić szczególną uwagę na ten komentarz na stronie dr Różańskiego:
http://rozanski.li/1012/olej-z-kwiatw-dziurawca-oleum-hyperici-johanniskrautl-i-ziele-dziurawca-herba-hyperici-w-fitoterapii/#comment-1620

Komentarz Dardżama'y o oleju z dziurawca napawa ogromnym optymizmem, a i dr R. też podaje bardzo dużo pozytywnych informacji powyżej.

Jeśli w ranie jest już martwica to najlepszym rozwiązanie będzie zastosowanie sterylnych larw much.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Terapia_czerwiami
Podobno w wielu polskich szpitalach terapia czerwiami jest stosowana, więc pewnie dałoby się kupić.

Kurkuma z odrobiną pieprzu usuwa stany zapalne.
Najlepiej wsypać łyżeczkę do ciepłego, płynnego smalcu, wymieszać i dorzucić do pokarmu.
W Indiach kurkumę dają psom i kotom.

W tej niegojącej się ranie jest pewnie mnóstwo toksyn bakteryjnych więc warto dać świeżo zmielony ostropest.
Nawet w sklepach dla psów go zalecają.
Pies sąsiada miał niewydolność wątroby, nie mógł chodzić, zaczynał zdychać i sąsiad chciał go już uśpić.
Dałem mu ostropest który miałem, sypał mu po łyżeczce dziennie do karmy.
Po dwóch dniach w psa wstąpiło życie, zaczął chodzić.
Sąsiad nie widział związku z ostropestem, twierdził, że to zastrzyki od weterynarza zaczęły działać z opóźnieniem, ale na wszelki wypadek ostropest dalej podawał.
Po pewnym czasie skończył się mój ostropest, a sąsiad nie miał czasu jechać do zielarskiego i po dwóch dniach pies zaczął konać i go uśpili.
Sąsiad nadal nie widział związku z ostropestem ale nie umiał odpowiedzieć na pytanie dlaczego zastrzyki nagle przestały działać.

Offline adampupka

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2016, 21:04:46 »
nie wiem jak tam tolerancja doustna na dziurawiec u psów, ale słyszałem historię jak bardzo u kota na zmiany guzowe pomaga smarowanie olejem z dziurawca. Nadmiar zwierze z rany zliże a i to będzie wartościowe wzmocnienie - doustna dawka o. dziurawcowego.

Pozdrawiam,
A.
:-)

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2016, 21:39:48 »
Ja dodam swoje dwa pomysły:
-pierwszy , pewnie trudniejszy do wykonania,to znaleźć w pobliżu gabinet hirudoterapii. Porozmawiać na miejscu, może osoba prowadząca hirudoterapię ulituje się i odsprzeda kilka pijawek lekarskich i powie jak postawić je w miejscu rany, oraz poinformuje jak pijawki przechowywać.
Pijawki już niejedną kończynę u ludzi uratowały przed amputacją.
- drugi pomysł, to wykorzystanie właściwości witaminy B3 i jej możliwości w przyśpieszeniu gojenia ran.
Psiak jest duży, a więc ja podawałabym mu B3  3 razy dz. w dawce 250 mg. Dobrze jest ją podawać w zespole wszystkich witamin z tej grupy.
Wykorzystałabym do tego jedną z form witaminy B3- amid kwasu nikotynowego. Ta forma nie powoduje tzw flesha, nie chodzi o to by psu dostarczać takiego dodatkowego dyskomfortu.
Można to zamówić tu:
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Witamina-B3-Amid-kwasu-nikotynowego-Nikotynamid/1594
do tego w kompleksie:
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Witamina-B-kompleks-K/636
Firma bardzo solidna, często wysyłają już w dniu zamówienia produktów.

Offline rajka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2016, 23:18:04 »
witam ,ja miałam kiedyś podobny problem Z moją ogromną  owczarką azjatką ,rana była od oparzenia olejem na udzie wielkości 3 na 8 cm  Masci od weta nie pomagały ,rana sie powiekszała nie goiła ,wdała sie martwica ,bylam strasznie wystraszona że jest coraz gorzej ,trwało to ok 2 miesięcy ,i nagle pomyslałam o aloesie , przyklejałam  rozkrojone liscie plastrem na ok  8 godzin Po 2 dniach widziałam pozytywną zmiane w ranie ,po ok tygodniu pokryła sie cienką skórą ,,a dziś skóra jest prawie  normalna tylko włosy nie odrosły

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2016, 23:28:39 »
Dziękuję. Olej z dziurawca mam, rzeczywiście to dobry pomysł - może się przydać, bo chore zwierzę z pewnością ma depresję, więc i stan emocjonalny poprawiłby się i na wątrobę pomoże. Nie wiem jak z jedzeniem, wiec podanie witamin, ostropestu pod znakiem zapytania. Olej można po troszeczku do pyska podawać, nawet jak wypluje to zawsze coś zostanie, kurkumę ze smalcem też można spróbować.
Znajoma kiedyś opowiadała o larwach much. Kupowała chyba przez internet, uratowała mężowi stopę cukrzycową. O źródło zakupu mogę zapytać. Pijawki to chyba też dobry pomysł. 
Zastanawiam się też nad nalewkami z fitoncydów (do pyska).
A z tym smarowaniem rany, to co polecacie bardziej krwawnik czy olej z dziurawca? Czy może jedno i drugie.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2016, 23:56:16 wysłana przez Renia »

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2016, 23:33:30 »
Aloesu nie mam, właściciel psa nie wiem... W aptekach jest sok z aloesu, może chociaż podawać do pyska, bo apteczny, to chyba na ranę nie nada się.

Offline rajka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2016, 23:44:35 »
To musi być ta  galareta z liścia   na rane ,ma niesamowite własciwości regenerujące ,a jednoczesnie  likwiduje patogeny ,dlatego wszystko pieknie się goi ,sok to już pewnie tak nie działa ,ja niestety mam na tą chwile tylko zamrożone ,,ale sie rozejrze i może zdobędę

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2016, 23:50:20 »
A może w centrum ogrodniczym kupi się.

Offline rajka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2016, 23:53:52 »
 ale aloes musi być co najmniej 3 letni , liscie muszą byc spore ,

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2016, 23:57:03 »
No to problem.

Offline rajka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2016, 00:09:46 »
Mam stałego ogrodnika u którego kupuje liscie aloesu na kg - ,na soki i wino aloesowe
on sprzedaje też całe rosliny ,także przez allegro ,poprosze go żeby wysłał  w poniedziałek troche liści ,
podaj mi reniu adres do siebie to mu ewentualnie podam ,aby nie tracic czasu

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 28, 2016, 00:19:58 »
Dzięki. Jutro odezwę się na priv, bo muszę skontaktować się z właścicielem psa, może lepiej podać bezpośrednio adres tego Pana.

Offline rajka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 28, 2016, 00:32:23 »
 tak ,zapytaj  to oczywiste pzdrowienia