Autor Wątek: Inulina w proszku  (Przeczytany 2447 razy)

Offline AirMan

• Mało Pisze
  • **
Inulina w proszku
« dnia: Sierpień 04, 2016, 00:16:22 »
Szukam inuliny w proszku z cykorii 1kg ewentualnie 500g bez GMO i glutenu. Na allegro jest ale z upraw europejskich - Belgia i Holandia, a wolałbym z Polski o ile w ogóle jest taka możliwość.

Offline leo

• Dużo Pisze
Odp: Inulina w proszku
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2016, 11:11:08 »
A nie lepsze byłoby coś takiego: http://lokalnazywnosc.pl/topinambur-plantacja ?

Offline AirMan

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2016, 17:33:38 »
Ciekawe, tylko zastanawia mnie czy dobrze działa dla grupy krwi 0. Podobno cykoria bardzo dobrze podchodzi do grupy krwi 0.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2016, 20:44:39 »
Nie przejmuj się bajkami o grupach krwi, o ile nie myślisz o transfuzji lub konflikcie serologicznym.
Tak myślę.

Pozdrowienia :-)

Offline AirMan

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2016, 21:36:34 »
Basia uważasz że diety a dokładniej produkty przypisane lub zakazane do grupy krwi to bajka? jest jakieś naukowe stwierdzenie, dokument że to mit? pytam bo chciałem ułożyć sobie dietę właśnie pod swoją grupę. Znam dwóch sportowych dietetyków którzy bazują na tym i powiem szczerze że ludzie trzymający odpowiednio dietę osiągają co chcieli osiągnąć. Pomijając efekty patrze też na to poprzez pryzmat prozdrowotny.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2016, 22:40:48 »
Basia uważasz że diety a dokładniej produkty przypisane lub zakazane do grupy krwi to bajka?

Tak uważam

jest jakieś naukowe stwierdzenie, dokument że to mit? pytam bo chciałem ułożyć sobie dietę właśnie pod swoją grupę. Znam dwóch sportowych dietetyków którzy bazują na tym i powiem szczerze że ludzie trzymający odpowiednio dietę osiągają co chcieli osiągnąć. Pomijając efekty patrze też na to poprzez pryzmat prozdrowotny.

Jestem przykładem 0+, który żyje sobie jak chce i dobrze mi z tym.

Jak z każdymi dowodami naukowymi, pytanie leży w wielkości próby i sposobie jej selekcji.

Na przykład typowym "dowodem naukowym" na temat szkodliwości stosowaia suplementów diety jest to, że osoby je stosujące są zwykle w gorszym stanie zdrowia, niż osoby ich nie stosujące. Oczywiście, nikt nie bierze pod uwagę tego, że zwykle normalny człowiek nie łyka piguł, dopóki nie czuje potrzeby, czyli zwykle coś musi nie być w porządku, żeby się zacząć zastanawiać, co zrobić ze zdrowiem.

Wiem, że grupami krwi i dietami dla grup krwi nawet straszy tzw "tradycyjna medycyna chińska", co jest bzdurą, bo tradycyjna medycyna chińska nie znała pojęcia grup krwi. Do mnie bardziej przemawiały racjonalne rozważania Miry (szkoda, że jej nie ma...) na temat konstytucji i jej zmienności w Ayurwedzie.

Pozdrowienia :-)

Offline AirMan

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2016, 00:03:22 »
No to teraz wbiłaś mi ćwieka... Sam w to nigdy nie wierzyłem ale chciałem spróbować, przekonać się na własnej skórze... Gdyby patrzeć na zasady grup krwi to nie powinnaś jeść jakiegokolwiek nabiału ani produktów zbożowych. Zapewne posiadasz je w swojej dicie, z resztą jak większość ludzi.

Offline kuneg

• Mów mi Małgorzato :)
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2016, 22:11:41 »
Czy ja wiem, czy dieta dopasowana do grupy krwi to bajka?

Nie zgadzam się z tą teorią, ale jej nie neguję - podchodzę z duuuużym dystansem. Może i jest coś w tym, ale zasady obowiązujące przy tych dietach, to jak dla mnie są nieco za rygorystyczne, albo i nawet z palca wyssane. To byłoby zbyt proste i jakoś mnie nie przekonuje.

Wg mnie może być ziarnko prawdy w teorii żywienia wg grup krwi, skoro są ludzie, którzy nie mogą jeść bobu, bo im szkodzi. To tzw choroba bobowa (fawizm): https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Niedobór_dehydrogenazy_glukozo-6-fosforanowej
Przez analogię więc, skoro istnieją w/w mutacje genetyczne, to pewnie jest ich więcej i może grupują się one w ramach grup krwi. W końcu powstanie różnych gróp krwi to również efekt mutacji genetycznej. Jednak powstanie tej teorii sięga czasów, kiedy o badaniu ludzkiego genomu jeszcze nikt nie myślał.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2016, 22:31:28 wysłana przez kuneg »
Nigdy wcześniej wiedza nie była tak łatwo dostępna i tylko od nas zależy, czy z niej skorzystamy.

Offline AirMan

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2016, 18:31:23 »
Ogólnie zaczynam być przychylny stwierdzeniu Basi - że diety pod grupę krwi to niestety bajka...

Rozmawiałem ze znajomym co ma znajomego który pracuje w katedrze biochemii na AWF-ie i stwierdził on że może jeszcze 100 lat temu takie diety mogłyby mieć sens ( stwierdził że nie będzie tego ani negował ani potwierdzał ) a teraz między innymi sklepowy syf doprowadził do tego że wszyscy mamy na coś alergie... Dla przykładu coś co może być "wskazane" w diecie może się okazać że wywołuję alergię i musi zostać wyrzucone z diety... Wygląda na to że w chwili obecnej najlepiej byłoby zrobić sobie dokładne badania i pod siebie indywidualnie ułożyć dietę.

Powracając do inuliny widzę że nie ma żadnych propozycji :)