Autor Wątek: Przechowywanie ziół  (Przeczytany 1390 razy)

Offline antonia

• Więcej Pisze
  • Beate vivere est honeste vivere
Przechowywanie ziół
« dnia: Lipiec 19, 2016, 22:58:12 »
Ziół można nazbierać i nasuszyć bez liku, ale jak i w czym je przechowywać gdy mieszkanie jest niezbyt duże?
Czy ktoś ma jakieś pomysły, by się nie zabałaganić i nie pogubić w natłoku suszów i nalewek?  Jak Wy sobie z tym radzicie?

Offline alcia1907

• Więcej Pisze
Odp: Przechowywanie ziół
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2016, 05:36:13 »
wbiłam haczyki przez szerokość pokoju - pod sufitem, torebki papierowe z ziołami przyczepiłam klamerkami i tak powstała ziołowa suszarnio-magazyn. Fajnie wyglada a i muchy omijają pokój...

leśna polanka

• Gość
Odp: Przechowywanie ziół
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2016, 11:04:58 »
Same półki zrobione ze starej meblościanki. Pościągane drzwiczki, żeby od razu ogarnąć wszystko wzrokiem, nie szukać w szafkach. Słoje wszystkie podpisane na białej taśmie bez zbędnych ozdobników, naklejeczek z kwiatuszkami, itp. Wszystko stoi rzędem, a jak są dwa na jednej półce, to wysokie słoje z tyłu i naklejka z nazwą wysoko. Mniejsze słoiki nie przysłaniają wtedy nazwy. Wszystko zasłonięte od światła zasłonką powieszoną na sznurku - coś na kształt dawnych czasów babcinych.
Jak ma się dużo ziół w jednakowych słojach, to można próbować alfabetycznie ustawiać. U mnie ustawione wielkością słojów i ilością. Nalewki mają osobny rząd półek.