Autor Wątek: Cysta skórna na buźce syna  (Przeczytany 14464 razy)

Offline leo

• Dużo Pisze
Odp: Cysta skórna na buźce syna
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 24, 2016, 08:00:33 »

kolor jak to kolor, ale woda będzie pełna takich kłaczków/mętów.

I o to chodziło - to jest zmyty martwy naskórek i wszystko co niepotrzebne. Kolor też się może zmienić - wywar ze świeżego ziela ma barwę słomkową, woda po kąpieli - zależnie od osoby może się zrobić bardzo ciemna, a nawet wręcz czarna i to nie od brudu. Odczucie świeżości po kąpieli porównałbym do tego po wyjściu z sauny. Jak ktoś chce - można się w tym doszukiwać cudowności - dla mnie to działanie pięknie oczyszczające.
http://czachorowski.blox.pl/2013/01/Biotechnologia-i-czarcie-zebro-czyli-o.html tutaj o ostrożeniu warzywnym - właściwym czarcim żebrze. Ostrożeń polny można stosować jako zamiennik - podobnie działa, a dużo łatwiej go znaleźć.

Offline AirMan

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 28, 2016, 01:23:56 »
Wszystko fajnie ale nie znam się na ziołach... nawet na zwykłych domowych kwiatkach się nie znam, jeszcze zbiorę nie to co trzeba... Domyślam się że można zamówić jedno a dostać drugie, jednak nie mam innego wyboru. Nie znam nikogo kto by się na tym znał i pomógł mi przy zbiorach. Może macie jakiś zaufany sklep internetowy?

Offline leo

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 28, 2016, 16:48:36 »
Wszystko fajnie ale nie znam się na ziołach... nawet na zwykłych domowych kwiatkach się nie znam, jeszcze zbiorę nie to co trzeba... Domyślam się że można zamówić jedno a dostać drugie, jednak nie mam innego wyboru. Nie znam nikogo kto by się na tym znał i pomógł mi przy zbiorach. Może macie jakiś zaufany sklep internetowy?

W tym roku jeszcze nie suszyłem - jak trzeba mogę podesłać trochę z zeszłorocznych zbiorów. Za niedługo nasuszę tegorocznego (warzywnego) - trzeba będzie mogę nasuszyć więcej i podesłać świeżego, tylko powiedz dokąd i ile.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 28, 2016, 20:03:44 »
Nie znam nikogo kto by się na tym znał i pomógł mi przy zbiorach. Może macie jakiś zaufany sklep internetowy?

A ja w takich wypadkach radzę ogłosić spacerek po Twoich okolicach w celu wspólnego rozpoznawania roślin.
Wiem, że przy dziecku to trudno, ale dziecko można wziąć na nosiłki do towarzystwa.
W jakim regionie mieszkasz?

Ostrożeń warzywny rośne na wilgotnych łąkach, uczep (baaardzo się może przydać) też trzyma wody

Pozdrowienia :-)

Offline AirMan

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 29, 2016, 17:11:34 »
Basia tak się składa że mam dwójkę dzieci :) a spacer z dwoma urwisami to już nie lada wyzwanie hehehe. Mieszkam na Śląsku w mieście. Wydaje mi się że rośliny z mojej okolicy niestety do w pełni zdrowych nie będą należeć... pełno metali ciężkich w powietrzu i glebie... W każdym razie dziękuje bardzo za propozycję.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 29, 2016, 23:35:43 »
To masz blisko w góry.
Masz tutaj silną sektę śląską, dogadajcie się

Pozdrowienia :-)

Offline AirMan

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 01, 2016, 20:28:18 »
Owszem, daleko nie mam, gorzej z czasem... W każdym razie myślę że poznam ludzi z moich okolić i po nabyciu jakiejś wstępnej wiedzy będę mógł wyruszyć w teren.