Autor Wątek: siwienie  (Przeczytany 10008 razy)

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
Odp: siwienie
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 09, 2017, 21:59:54 »
Znajomy osiwiał około trzydziestki - po śmierci dziecka.
Kiedyś w TV wypowiadał się lekarz na temat siwienia - twierdził, że przyczyną są zazwyczaj słabe nerki. Pewna pani farmaceutka powiedziała mi, że w czasie stresu należy pić nawłoć, ponieważ wtedy bardzo ,,obrywają" nerki.
Może siwienie w wyniku stresu też można powiązać z nerkami?
,,Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga." Thomas Fuller

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 10, 2017, 08:23:28 »
Tak Reniu. Przy chorobie mamy zaczęłam gubić dużo włosów. Boki głowy robiły się szare czy nawet białe. Włosów tak do 25  roku życia nie malowałam bo miałam ciemny brąz. Przed 30stką już było inaczej. Zgubiłam ich kolor na taki zdecydowanie jaśniejszy. Fryzjer określił go jako mysi  :P Stres jest dużym regulatorem naszego życia.

Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. Prof. Bartoszewski

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2017, 22:11:01 »
Piszą, że śmierdzi, ale czego nie robi się dla wyglądu ;) http://www.ceneo.pl/1204791
,,Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga." Thomas Fuller

Offline ewawiszniewska

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 11, 2017, 18:56:29 »

Przedwczesne siwienie to również niedobór lub zaburzenia przemian:
1. Inozytol
2. PABA - kwas paraaminobenzoesowy - podstawa w leczeniu przedwcz. siwienia, przynajmniej 0,25 g 2 razy dziennie, a nejlepiej 0,5 g 2 razy dziennie. Dawniej uważany za witaminę (B10).
PABA wchodzi w skład koenzymu F. Uczestniczy więc w tych samych procesach co witamina B9. Bakterie mają zdolność syntezy kwasu tetrahydrofoliowego z prostych składników (kwas foliowy, PABA, kwas glutaminowy). Człowiek nie ma takie zdolności, dlatego musi otrzymywać w diecie kompletny koenzym F.
PABA uczestniczy w metylowaniu homocysteiny na metioninę. Zapobiega przedwczesnemu rozpadowi katecholamin (np. adrenaliny).
3. Biotyna - vitamina H
Ponadto cynk, żelazo, bor, selen - niedobory sprzyjają siwieniu

Wypadaniu/łysieniu i przedwczesnemy siwieniu zapobiega również grujecznik japoński o którym pisałem na blogu rozanski.li Świetny lek. :)

Czyli zaburzenia przemian mogą być dziedziczne. Stąd siwienie kolejnych pokoleń w tym samym rodzie. Jednak siwienie to tylko drobiażdżek w całym spektrum problemów zdrowotnych jakie moga wywołać.

Jak długo należy zażywać powyższe ? Latami ? Jak sprowokować organizm do naprawy wadliwego schematu działania ?

Offline smyk

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2018, 00:15:07 »
Witam,
czy ktoś korzystał z powyższych sposobów na redukcje siwych włosów? Przy okazji czym jest koenzym F wymieniony tutaj, czy chodzi o koenzym Q10?

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 08, 2018, 19:48:17 »
Nikt z moich poprzedników nie zwrócił chyba uwagi na ważne zastrzeżenie Doktora przedwczesne proszę to wziąć pod uwagę.

W pewnym wieku jest jest to naturalne a rozrzut wiekowy może być spory, tak jak z menopauzą u pań, u niektórych zaczyna się tuż po 40-tce a w większości po 50-tce.

Offline 44

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 28, 2021, 16:42:44 »
Nie tylko można zatrzymać proces siwienia, ale można go odwrócić. W medycynie chińskiej znane jest na to zioło Fo Ti, zwane po polsku rdest wielokwiatowy. Działa b. dobrze. Do tego można dodać rozmaryn, który TCM też uznaje jako zioło na siwe włosy. Zrobić wywaro - napar z tych ziół. Do tego dobrze jest używać podczas pryszniców odżywkę jajeczną na włosy z pewnego kraju (nazwy nie podam, aby nie zostać posądzony o reklamę).
I odżywiać włosy co jakiś czas oliwą z oliwek i olejem kokosowym na zmianę.
Zioło Fo Ti można obecnie bez problemu kupić w Polsce.

Offline qwerta

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 28, 2021, 18:59:24 »
Zrobić wywaro - napar z tych ziół.
I co dalej z tym wywaro-naparem? Pić czy płukać nim włosy?

Offline 44

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 28, 2021, 22:36:58 »
Zrobić wywaro - napar z tych ziół.
I co dalej z tym wywaro-naparem? Pić czy płukać nim włosy?

Płukać. Dla jasności jak zrobić ten wywaro-napar: wrzucamy kilka kawałków korzenia fo ti do garnuszka, zalewamy wrzątkiem i gotujemy na wolnym ogniu ok. 15-20 minut, aż zrobi się ciemny kolor wody. Wyłączamy, czekamy aż osiągnie temp. ok. 93 st i wrzucamy listki rozmarynu. Przykrywamy na ok. 15 minut. I gotowe :)

Offline qwerta

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 30, 2021, 03:49:31 »
Hmm, czyli to właściwie nie zapobiega siwieniu, tylko farbuje włosy, tak?
To chyba bardziej skuteczne do farbowania są henna, katam czy indygo. Można zmieszać hennę z katamem dla uzyskania brązu. Mi się raz udało uzyskać fiolet przy użyciu katamu z rubią, ale ogólnie farbowanie ziołami jest dość uciążliwe. Jeszcze sama henna to dość prosta w użyciu i dobrze łapie kolor, no ale mi niestety w rudym nie do twarzy, bo mam ciemną i żółtą cerę, więc w rudym wyglądam jak stara palaczka :P
W ogóle u mnie jest problematycznie, bo mam ciemnobrązowe włosy, więc te siwe mocno z nimi kontrastują i bardzo się na ich tle rzucają w oczy :( Ciężko to zamaskować nawet chemiczną farbą. W dodatku moje włosy w ogóle nie chcą łapać koloru, ale jak już uda się je zafarbować, to na amen. Farba w ogóle się nie zmywa, przez co znów bardzo widać odrosty
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2021, 03:55:56 wysłana przez qwerta »

Offline 44

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 30, 2021, 16:38:31 »
Hmm, czyli to właściwie nie zapobiega siwieniu, tylko farbuje włosy, tak?
Nie farbuje. Odrastają ciemne włosy. Tylko trzeba bardziej wcierać w skórę głowy niż w same włosy. Ale jak będziesz płukać włosy to na skórę też sporo poleci.

Offline qwerta

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 30, 2021, 18:18:21 »
Nie farbuje. Odrastają ciemne włosy.
To muszę wypróbować. A po jakim czasie widać efekty?

Offline 44

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 30, 2021, 18:21:06 »
To muszę wypróbować. A po jakim czasie widać efekty?
Efekty są po ok. 60 dniach.

Offline Luu

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 31, 2021, 11:49:10 »
A ja znalazłam taki sposób: skórki z 5-6 ziemniaków, gotować 15-20 min w 2 szkl. wody. Przecedzić, po wystudzeniu wcierać w umytą skórę głowy, następnie spłukać. Kuracja trwa kilka miesięcy.

Offline qwerta

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 31, 2021, 13:25:14 »
@Luu - a jest on sprawdzony? Bo w sieci to jest masa sposobów, ale większość z nich, to bzdury. Ten z ziemniakami widziałam na YT i pod filmikiem było mnóstwo komentarzy, że nie działa. Lepiej nie powielać niesprawdzonych sposobów, bo wtedy coraz trudniej znaleźć coś skutecznego.
Tak szczerze, to nie wiem czy cokolwiek zadziała, ale wypróbuję ten z ziołami, polecany przez @44 i dam znać