Autor Wątek: siwienie  (Przeczytany 10007 razy)

Offline nejan

• Nowy
  • *
siwienie
« dnia: Maj 05, 2016, 15:29:16 »
Witam. Z racji tego, że mam niespełna 22 lata, już borykam się z siwymi włosami chcę się dowiedzieć czy są naturalne sposoby aby zatrzymać ten proces? Dowiedziałem się niedawno, że w książce Stefanii Korżawskiej " przewodnik po zdrowym życiu''jest przepis na mieszankę ziołową zapobiegającą siwieniu, szukałem tej książki ''na mieście'' ale już jej nie ma w księgarni =/ Jeśli ktoś coś wie na ten temat tej mieszanki również proszę o pomoc.

Offline janek

• Dużo Pisze
Odp: siwienie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2016, 17:37:54 »
To tak ja ja, jan trochę starszy.
Nalewka na zielonych naowocniach orzecha.
Niedługo będzie do zrobienia.

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2016, 18:05:08 »
To tak ja ja, jan trochę starszy.
Nalewka na zielonych naowocniach orzecha.
Niedługo będzie do zrobienia.
Wydaje mi się, a może się mylę :) , że ta nalewka siwe włosy zafarbuje (użyta zewnętrznie). Kolor??? Hm...różnie może być. Można się nie poznać. czy użyta wewnętrznie spowoduje zatrzymanie siwienia? Wątpię...
Przyczyną może być niedobór witamin i minerałów, może być też spowodowane silnymi stresami.

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2016, 18:20:06 »
Ależ ja nie twierdzę, że zatrzyma czy cofnie siwienie.

Offline nejan

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2016, 18:21:43 »
Znalazłem taki o to przepis na herbatkę, nie jestem pewien czy to z książki S. Korżawskiej;
Korzeń mniszka, kłącze perzu, kwiat nagietka, łopian, nawłoć - wymieszać, zaparzyć i popijać codziennie. Był jeszcze opis mieszanki bodajże z kory dębu, liści orzecha włoskiego i z czegoś jeczszcze. Dobrze, jakby ktoś wypowiedzial się na temat tych składników co napisałem wyżej, przede wszystkim czy taki miks jest bezpieczny :P

Offline leo

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2016, 20:23:33 »
Na przedwczesne siwienie mają wpływ niedobory krzemu: http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_skrzyp_polny.html . Z ziółek zawierających krzemionkę za niedługo będzie przytulia - możesz sobie nazbierać.

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2016, 22:24:09 »
O przedwczesnym siwieniu pisze się też w związku z chorobami tarczycy. Warto sprawdzić ten trop, bo aktualnie choroby tarczycy to pandemia.
Może to być niedobór np. witaminy B12.
Taki tekst z ncbi.gov. Jeżeli dobrze zrozumiałam, to siwienie było odwracalne po podaniu domięśniowym witaminy B12:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3740873
A stres? Kto go nie ma? Ostatnie doniesienia mówią, że wystarczy chwila większego zdenerwowania i obrywa flora saprofityczna (korzystna) w jelitach. A jak w jelitach nie jest OK szwankuje układ immunologiczny, składniki odżywcze źle się wchłaniają. Organizm jest mądry. Stara się jak może, by utrzymać homeostazę.
Składniki odżywcze w pierwszej kolejności wysyła do narządów, które ich bezwzględnie potrzebują by przeżyć.
W takim układzie włosy, paznokcie nie są tu w czołówce...

Offline werbena

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2016, 09:27:49 »
Dr Różański podaje:

"Decoctum Bergeniae: 1 łyżka rozdrobnionych liści lub kłączy na 1 szklankę wody; gotować 5 minut, odstawić na 30 minut pod przykryciem, przecedzić. Pić 3-4 razy dziennie po 100 ml. Można stosowac także zewnętrznie na skórę i błony śluzowe oraz do płukania włosów osłabionych i przetłuszczających  się. Mocny odwar z liści stosowany wielokrotnie na włosy (wcieranie, płukanki) likwiduje siwiznę ..."

http://www.luskiewnik.pl/monografie/bergenia.html

Nie mogę odszukć tych opracowań, ale czytałam, że często powodem siwienia jest brak witamin B- w szczególności B3, B5 i -jak pisała ewa- B12

http://rosliny-lecznicze.pl/kwas-pantotenowy/

http://gramzdrowia.pl/essen/di-ten/tryptofan-niacyna-serotonina-i-chrom-stres-depresja-i-siwe-wlosy.html

Offline robin

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2016, 23:26:47 »
Ale ta bergenia to chyba farbuje..tak?

Offline Wesoły Sen

• Więcej Pisze
  • будь спокоен и избегай расстройства микробиома
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2016, 02:41:44 »
Jeśli przyczyną siwienia jest stres lub niedożywienie to PABA pomoże.
Jedna nitka DNA jest + a druga nitka -.  Całkowite sterowanie falami elektromagnetycznymi wszystkimi chorobami człowieka, komórkami, wirusami. Prąd powstaje z rozmagnesowania które zabija planetę obniżając pasy Van Allena. Walka z totalną kontrolą systemu śmierci się zaczyna

Offline grzegorzadam

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2017, 21:04:24 »
Niedobór miedzi jako przyczyna przedwczesnego siwienia:

Salicylan Miedzi - Silny środek przeciwzapalny i odmładzacz
Napisał dr Walter Last
Objawy niedoboru : anemia, zaburzenia kości, uszkodzenia rdzenia kręgowego, siwienie włosów i włosy stają się drobne (cienkie) i proste, tracą swoje zwoje, bezpłodność ; słaba tkanka łączna o czym świadczą problemy z sercem, takie jak powiększone serce, słaba aorta z dziurami i pęknięciami, tętniaki, żylaki, pomarszczona skóra i przepukliny. Niedobór miedzi znacznie zwiększa peroksydację lipidów i lipoprotein i tkanki sercowo-naczyniowej. To powoduje wysoki poziom cholesterolu, a ofiary ataków serca mają niski poziom miedzi w sercu.
(...)
Inne składniki odżywcze niezbędne do utrzymania lub przywrócenia naturalnego koloru włosów są witaminami z grupy B kwas pantotenowy, kwas foliowy ( w zielonych liściach ) i biotyna ( najwyższa w żółtku jaja ) i quasi witaminy B - inozytol. Inozytol stabilizuje błony komórkowe. To chroni cebulki włosów i pomaga utrzymać włosy wilgotnymi i tak przyciemnia kolor, ciężki niedobór może powodować łysienie. Cynk może być wymagany dodatkowo oraz jod i wystarczająca ilość wapnia i magnezu. Zbytnia kwasowośc powoduje niedobór minerałów i przedwczesną siwiznę!
(...)
Z powyższego wynika również, że stosowanie na bieżąco utleniaczy na skórę głowy, jak w postaci chlorowanej wody prowadzi do przedwczesnego szarzenia, oraz wydaje się mieć wpływ na łysienie typu męskiego. Także chlorowana woda pitna lub gotowanie z nią, lub smażenie, wszystko zwiększa przyswajanie utleniających produktów i przyczynia się do wczesnej siwizny. Farbowanie włosów uszkadza włosy, i powrót do naturalnego koloru, może trwać dłużej. Nie jest jasne, czy i do jakiego stopnia białe włosy mogą odzyskać trochę naturalny kolor, może to zależeć w dużym stopniu od dodatkowych środków w celu poprawy ogólnej witalności i krążenia krwi w skórze głowy.
(...)
Generalnie jest to o wiele bardziej efektywne zastosowanie salicylanu miedzi bezpośrednio na miejscu problemu, wcierając odpowiedni roztwór w artretyczne stawy lub zapalenie mięśni, owrzodzenia nóg, w zestarzałą skórę i siwiejące włosy. Salicylan miedzi rozpuszcza się w wodzie i może być stosowany w ten sposób. Jednakże, aby mógł wejść na skórę powinna być wilgotna przez dłuższy okres lub w połączeniu z odpowiednim nośnikiem.
http://www.health-science-spirit.com/copper.html

Offline halina1

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2017, 21:40:15 »
Mam domniemanie, iż  za siwienie odpowiada zespół dziurawego jelita.

Offline ewawiszniewska

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 09, 2017, 11:10:19 »
Czyli siwienie uwalunkowane genetycznie nie istnieje? A jeśli w rodzinie od pokoleń siwieją ludzie po 20 ? Wszyscy od pokoleń cierpią na te same niedomogi ?
Przepraszam nie rzeczytałam całego wątku dokładnie , może ktoś już pisał .

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 09, 2017, 11:54:10 »
Kiedyś, w Międzyborowie było, że siwieniu sprzyjają niedobory witaminy K.

Tradycyjnie się uważa, że zmartwienia sprzyjają siwieniu.
Jesli weźmie się pod uwagę, że zmartwienia sprzyjają problemom z jelitami (tradycyjnie mówi się, że "leżą na wątrobie"), to siwienie może wskazywać tez na problemy z jelitami.

Pewnie genetyka swoje tez robi

Pozdrowienia :-)

Offline luskiewnik

• Administrator
  • Nowy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2017, 19:14:38 »
Przedwczesne siwienie to również niedobór lub zaburzenia przemian:
1. Inozytol
2. PABA - kwas paraaminobenzoesowy - podstawa w leczeniu przedwcz. siwienia, przynajmniej 0,25 g 2 razy dziennie, a nejlepiej 0,5 g 2 razy dziennie. Dawniej uważany za witaminę (B10).
PABA wchodzi w skład koenzymu F. Uczestniczy więc w tych samych procesach co witamina B9. Bakterie mają zdolność syntezy kwasu tetrahydrofoliowego z prostych składników (kwas foliowy, PABA, kwas glutaminowy). Człowiek nie ma takie zdolności, dlatego musi otrzymywać w diecie kompletny koenzym F. 
PABA uczestniczy w metylowaniu homocysteiny na metioninę. Zapobiega przedwczesnemu rozpadowi katecholamin (np. adrenaliny).
3. Biotyna - vitamina H
Ponadto cynk, żelazo, bor, selen - niedobory sprzyjają siwieniu

Wypadaniu/łysieniu i przedwczesnemy siwieniu zapobiega również grujecznik japoński o którym pisałem na blogu rozanski.li Świetny lek. :)