Autor Wątek: trądzik  (Przeczytany 14614 razy)

Offline beata68

• Nowy
  • *
trądzik
« dnia: Marzec 26, 2016, 15:59:17 »
Witam,
Piszę na forum ponieważ chciałabym zacząć leczenie trądziku ziołami.
Mam 27 lat i od około 5 lat mam problemy z cerą. Oprócz trądziku mam problemy z tarczycą (był to guz na prawym płacie, 1,5 roku temu operacyjnie usunięto mi cały płat, cały czas przyjmuję Euthyrox). Poza tarczycą ostatnio stwierdzono u mnie wrzodziejące zapalenie jelita grubego, przyjmuję Salofalk.
Trądzik leczyłam u dermatologa, przez około 4-5 miesięcy przyjmowałam antybiotyk, stan cery się poprawił, jednak po odstawieniu leków problem powrócił. Są to głównie zaskórniki zamknięte na policzkach, z których robią się stany zapalne. Leków już nie chcę przyjmować, żeby dodatkowo nie obciążać organizmu, poza tym wątpię, żeby pomogły. Słyszałam wiele pozytywnych opinii o leczeniu trądziku ziołami, jednak nie wiem jakie powinnam pić. Przyjmuję bratek w tabletkach i cynk, ale efektów nie widać.. :( Zastanawiam się czy trądzik może być powiązany z tarczycą i WZJG? Proszę o poradę kogoś bardziej doświadczonego w tym temacie niż ja.
Pozdrawiam.

Offline janek

• Dużo Pisze
Odp: trądzik
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2016, 16:46:20 »
Witaj.
Mam olejki p.trądzikowe, nie trzeba nic łykać tylko smarować.
Jak chcesz to z okazji Świąt możesz spróbować gratis - działają czy nie.
Napisz o mnie na PW.

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2016, 17:47:22 »
Czy piszesz o trądziku różowatym czy innym?
Moja córka miała problem z różowatym. Stosowała chyba wszystko co możliwe (włącznie z olejkami).
Radykalnie sytuację poprawiło przejście na dietę bezglutenową. Pierwsze efekty dało się zauważyć po kilku miesiącach diety.
Bardzo często jest tak, ze problemy ze skórą nie są tylko i wyłącznie problemem choroby skóry. Źródło problemów może być w organizmie.
Pozdrawiam
Ewa

Offline beata68

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2016, 19:45:37 »
nie, nie jest to trądzik różowaty. Są to zaskórniki zamknięte, głównie na policzkach, które przechodzą w stany zapalne. Trądziku nigdy nie miałam, nawet w okresie dojrzewania, dlatego zastanawiam się czy może to być związane np. z hormonami tarczycy. Czy można to wyleczyć ziołami? bądź jakimś innym sposobem, poza antybiotykami (które na dłuższą metę też nie pomogły). 

Offline Wesoły Sen

• Więcej Pisze
  • будь спокоен и избегай расстройства микробиома
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2016, 13:09:08 »
Jest powiązana tarczyca z trądzikiem. Osłabione funkcjonowanie tarzycy minimalizuje przekształcanie beta-karotenu w witaminę A. Witamina A jest bezpośrednio odpowiedzialna za barierę przeciwko drobnoustrojom na skórze. U ciebie bedzie bardziej przyswajalnawitamina a z ryb np. z tuńczyka, do tego ostrygi by ustabilizować jej poziom cynkiem. Smacznego.
Jedna nitka DNA jest + a druga nitka -.  Całkowite sterowanie falami elektromagnetycznymi wszystkimi chorobami człowieka, komórkami, wirusami. Prąd powstaje z rozmagnesowania które zabija planetę obniżając pasy Van Allena. Walka z totalną kontrolą systemu śmierci się zaczyna

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2016, 09:50:12 »
Beata :)
Czy wiesz, że kto jak kto ale dr Różański to fachowiec, który bardzo szeroko opisał w sieci fitoterapię tejże dolegliwości ?
Wystarczy zapytać wujka Gugla o frazę trądzik dr rozanski, albo z łaciny acne dr rozanski
Przyszykuj się na przynajmniej godzinę czytania i o wiele więcej przemyśleń
veritas est adaequatio intellectus et rei

Offline beata68

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2016, 10:39:09 »
Jest powiązana tarczyca z trądzikiem. Osłabione funkcjonowanie tarzycy minimalizuje przekształcanie beta-karotenu w witaminę A. Witamina A jest bezpośrednio odpowiedzialna za barierę przeciwko drobnoustrojom na skórze. U ciebie bedzie bardziej przyswajalnawitamina a z ryb np. z tuńczyka, do tego ostrygi by ustabilizować jej poziom cynkiem. Smacznego.

dziękuję za informację, rozumiem, że mam suplementować witaminę A? Ale czy przy trądziku spowodowanym hormonami tarczycy jest on w ogóle wyleczalny? Cały czas przyjmuję Euthyrox i hormony mam prawidłowe a trądzik jest nadal... :( 

Beata :)
Czy wiesz, że kto jak kto ale dr Różański to fachowiec, który bardzo szeroko opisał w sieci fitoterapię tejże dolegliwości ?
Wystarczy zapytać wujka Gugla o frazę trądzik dr rozanski, albo z łaciny acne dr rozanski
Przyszykuj się na przynajmniej godzinę czytania i o wiele więcej przemyśleń

Dziękuje, znalazłam kilka informacji i zastanawiam się nad przygotowaniem mieszanki do picia:
Ziele rdestu chińskiego, ostrogorzkiego lub ptasiego – 2 cz.
Kłącze perzu – 1 cz.
Kłącze tataraku – 1 cz.
Kwiat lub ziele wrzosu – 1 cz.
Ziele lebiodki lub nawłoci – 1 cz.
Ziele drapacza – 1 cz.
Liść lub gałązki czarnej porzeczki
Korzeń lub ziele wilżyny – 2 cz.

Ale czy zioła pomogą jeśli przyczyną mogą być hormony? Czy może powinnam zbadać jeszcze jakieś inne hormony? Będę wdzięczna za odpowiedź i pomoc.

Offline MsSznur

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2016, 13:48:01 »
Różne odmiany trądziku leczy się na różne sposoby.
Napisz gdzie dokładniej znajdują si zmiany i jeśli krępuje cię wrzucanie swoich zdjęć(cery, nie twarzy) to znajdź na internecie zdjęcie zmian podobnych do twoich i daj linka.

Po za tym nie do końca wierze w suplementację. Większość problemów to brak/nadmiar czegoś w organizmie wynikający z trybu życia. Piłam wiele różnych mieszanek na trądzik i poprawa była tak długo jak je piłam. Wszystko wracało do stanu pierwotnego. U mnie problemem była dieta, zmiana pomogła. Nie mówię, że z tobą jest tak samo. Zlokalizuj problem zamiast się czymś faszerować, bo problem ciągle tam będzie.
"Just because I did something yesterday is not a good enough reason to do it today."

„Definicją szaleństwa jest robienie cały czas tego samego i oczekiwanie za każdym razem innych rezultatów”.

Offline Wesoły Sen

• Więcej Pisze
  • будь спокоен и избегай расстройства микробиома
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2016, 14:35:24 »
Cytat: beata68
dziękuję za informację, rozumiem, że mam suplementować witaminę A? 

Możesz suplementować witaminę A w kapsułkach olejowych 5,000j.m. dziennie + cynk 15mg do 5 miesięcy czy sześciu, bo dłużej niezdrowo. Efekty są po 3 miesiącach. W pożywieniu jest balans składników zapobiegających skutkom ubocznym, natomiast suplement tego nie gwarantuje a dodatkowo związek chemiczny w nim zawarty ma własne skutki uboczne. Witamina A to przecież beta-karoen, alfa-karoten, gamma-karoten, luteina, likopen, retinol. No więc biorąc kapsułkę o składzie "retinoli palmitas" czy "zinc oxide" no to to właśnie jemy zamiast ostryg i tuńczyka. Pewnie po kapsułkach i tabletkach szybciej przejdzie, ale jak przejdzie po jedzeniu to dopiero czary i się upewnisz że tam jednak te witaminy i minerały są i jak ważne jest co się je.
Jedna nitka DNA jest + a druga nitka -.  Całkowite sterowanie falami elektromagnetycznymi wszystkimi chorobami człowieka, komórkami, wirusami. Prąd powstaje z rozmagnesowania które zabija planetę obniżając pasy Van Allena. Walka z totalną kontrolą systemu śmierci się zaczyna

Offline antonia

• Więcej Pisze
  • Beate vivere est honeste vivere
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2016, 19:15:45 »
W poprawie wyglądu skóry trądzikowej pomaga pocieranie zmian wacikiem do uszu maczanym w 40% nalewce wrotyczowej, kilka -kilkanaście razy dziennie. Efekty są zaskakujące, już następnego dnia cera jest gładka, zmiany znikają.

Offline beata68

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2016, 21:45:55 »
Nie mogę dodać załącznika,więc przesyłam zdjęcia znalezione w internecie, mniej więcej są to krostki takiego typu:
https://www.google.pl/search?q=zask%C3%B3rniki+zamkni%C4%99te&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwifwu2Rk-nLAhWFXiwKHdHHDHkQ_AUIBygB&biw=1600&bih=739#tbm=isch&q=zask%C3%B3rniki++zamkni%C4%99te+tr%C4%85dzik&imgrc=5UM1P7Iz-AebSM%3A

http://i.pinger.pl/pgr488/20d63b8500120de44edbb5f5/Desktop%20(Kopiowanie).jpg

http://4.bp.blogspot.com/-ML3iINqb2Zc/UyxCfmc3qpI/AAAAAAAAIYE/95xxmLPgMRg/s1600/IMG_7068.JPG

Są to głównie podskórne białe zaskórniki, które przechodzą w stany zapalne- wtedy robią się takie zgrubiałe, twarde krostki. Zmiany są głównie na policzkach i żuchwie.Na skroniach i pod oczami są prosaki. Ponadto mam tłustą cerę. Nie jest to świecąca się skóra twarzy, którą można zmatowić np. pudrem, jest po prostu jakby tłusta.
Witaminę A i cynk oczywiście zacznę przyjmować, warto spróbować, ale czy ten typ trądziku można spróbować wyleczyć jeszcze czymś innym ? Antybiotyk, który przyjmowałam przez około 4 miesiące, na dłuższą metę też się nie sprawdził, problem wrócił po odstawieniu tabletek... :(

Offline adampupka

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2016, 22:04:09 »
Skoro ropno-bakteryjny to mozna spróbować olejku tatarakowego doustnie, jak pisał kiedyś Doktor:
Cytat: Henryk Różański; http://www.rozanski.ch/oleum.htm
Olejek tatarakowy wzmaga czynność trawienną żołądka, zmniejsza wzdęcia, wykazuje silne działanie przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne i rozkurczowe. Likwiduje zastoje żółci. Wydziela się wraz z potem i łojem niszcząc bakterie chorobotwórcze skóry (ropne, trądzikowe).

(...)

Doustnie (...) w formie miodu tatarakowego (3 krople olejku na 1 łyżkę miodu – 2-3 razy dz.).
z resztą zewnętrznie też się o. tatarakowy, albo tatarakowy hydrolat nadaje do walki z zaskórnikami.

Do tego na stałe, przemiennie rożne wersje mieszanek oczyszczająco-wątrobowych ze szczególnym uwzględnieniem ziół takich jak: kocanki, rzepik, dziurawiec, fiołek trójbarwny, krwawnik, korzeń mniszka, perz, nawłoć, ostrożeń, karczoch, przetacznik, pokrzywa, odwary z ziół krzemionkowych http://rozanski.li/2292/ziola-krzemionkowe/

Ja spróbowałbym też długofalowego brania sylimaryny, Doktor pisał o niej tak:
Cytat: Henryk Różański; http://rozanski.li/48/sylimaryna-sylimarol-i-ostropest/
Sylimaryna oddziałując na gospodarkę tłuszczową wpływa na skład ilościowy i jakościowy łoju. Spowolniony zostaje proces rogowacenia gruczołów łojowych i naskórka. Może to zostać wykorzystane w leczeniu trądziku i łuszczycy. Ponadto hamowanie stanu zapalnego przez sylimarynę zachodzi również w skórze.
Cytat: Henryk Różański; http://luskiewnik.strefa.pl/luskiewnik/pylek.htm
Zalecana dawka sylimaryny w leczeniu acne - trądzików – 140-280 mg/dobę
Ja bym polecał osobiście, co najmniej ponad 200mg, a nawet pod 300mg na dzień. Długotrwale, nawet pół roku.

Do tego zdrowa dieta, ruch, generalnie zdrowy tryb życia ;)

Pozdrawiam
A.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2016, 22:09:32 wysłana przez adampupka »
:-)

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2016, 07:33:04 »
Wróciłem do Twojego rozpoczynającego wątek postu. Problemy z jelitem grubym. Przypomniał mi się fragment antyglutenowej książki dr Wiliama Daviesa, gdzie pisał również o wpływie glutenu na problemy skórne.
 Może to też będzie jakiś wątek do przemyśleń.
veritas est adaequatio intellectus et rei

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 31, 2016, 11:41:12 »
Wątroba to raczej podstawa by cokolwiek oczyścić ze skóry i tego co jest zaśmiecone w organizmie. Kombinowałabym z różnymi preparatami wspierającymi wątrobę, ot losowo.

Synowi robiły się zaskórniki na policzkach. Twarde, czarne i niechętne do wyjścia po prośbie. Zastosowałam przez kilka dni papkę z sody oczyszczonej. Skóra nie ucierpiała a bałam się przesuszenia. Nie wszystkie zaskórniki wyszły polubownie. Sporo jednak się odetkało i co więcej, teraz się nie pojawiają ponownie.
Odnośnie sody to kierowałam się wyciąganiem drzazg. Nie wiem jak to działa ale drzazgi same są usuwane po przyłożeniu papki z sody.
Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. Prof. Bartoszewski

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2016, 12:00:35 »
Odnośnie sody to kierowałam się wyciąganiem drzazg. Nie wiem jak to działa ale drzazgi same są usuwane po przyłożeniu papki z sody.
A ja ciągle igłą drzazgi wygrzebuję, nie wiedziałam o sodzie.
Beata, skoro aż 4 m-ce brałaś antybiotyk, to może poczytaj Basi rady na odbudowę jelit. Przejrzyj jeszcze co Gospodarz pisał o trądziku http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_fito.html
,,Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga." Thomas Fuller