Autor Wątek: Odp: książka o psach  (Przeczytany 5270 razy)

Offline Moc jest w Tobie!

• Dużo Pisze
Odp: Odp: książka o psach
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 19, 2016, 13:41:56 »
Jestem spokojny o psa i sąsiadów. Jak wspomniałem wcześniej, to świadomi i wrażliwi ludzie, którzy bardzo kochają swoje zwierzaki. Hałas mi przeszkadza do pewnego stopnia, ale priorytetem jest i tak pies (szczekał, szczekał i uwagi się doczekał), ;) natomiast te burki ujadające samopas w ogrodach to obraz zwykłego chamstwa i zaniedbań. Zamiast pójść z psiakiem na spacer, ludzie wypuszczają go do ogrodu, bo tak jest wygodniej i mają w nosie, czy komuś to przeszkadza. Ewidentnie widać to w niedzielne poranki, gdzie zapewne ktoś leżąc w łóżku, jedną nogą uchyla drzwi tarasowe, żeby się pies mógł załatwić, bo go budzi w tej sprawie. Spokój sąsiadów dla takiego delikwenta to nieistniejąca kwestia. Na uciążliwe działania jest oczywiście paragraf, ale nie tędy droga, choć znam i takie przypadki, kiedy trzeba było pomóc zwierzęciu, bo ludzie nie mieli świadomości, że pies swoim szczekaniem oznajmiał, że po prostu cierpi. Niedaleko mnie jest na przykład labrador trzymany często na zewnątrz w klatce, nawet w bardzo zimne dni...

Jeżeli moja interwencja u sąsiadów spowoduje ich większe zainteresowanie podopiecznym, to bilans będzie na plus. Trzeba iść drogą środka, czyli wykazać zrozumienie i akceptację, ale też wymagać tego od drugiej strony.

Dzięki za cenne komentarze.

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
Odp: książka o psach
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2016, 08:32:22 »

Offline Moc jest w Tobie!

• Dużo Pisze
Odp: Odp: książka o psach
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2016, 10:14:31 »
:)

Offline refa

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 21, 2016, 21:39:05 »
Moim zdaniem poważny temat. Niestety coraz więcej ludzi traktuje zwierzęta jak przedmioty. Zresztą ludzie wokół wszystko traktują jak przedmioty.

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2016, 17:22:17 »
nie wiem jak inni, mój Cerb się skarży wybiegany, wyskakany lśniący i szczęśliwy, może tylko poirytowany, że musi na noc do domu wracać ;D ale ja w jego wieku wracałem przed dobranocką