Autor Wątek: Lekarz - badanie poziomu homocysteiny - badanie krwi.  (Przeczytany 25850 razy)

Offline ewula K

• Dużo Pisze
Odp: Lekarz - badanie poziomu homocysteiny - badanie krwi.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2016, 19:56:12 »
Miło jest być pochwalonym przez Moderatora.
Dziękuję Pawle :)
Ewa

Offline Anna123

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2016, 23:58:37 »
Do alcia1907
"poziom homocysteiny zrobiłam dwukrotnie - po zawale i półrocznej chałupniczej odtrutce oraz aktualnej kuracji gumppka"
- na czym polegała "chałupnicza odtrutka" oraz "kuracja gumppka" (może to pytanie powinno być do gumppka?)

Do ewaryn
Poziom homocysteiny pomagają obniżyć wit. z grupy B (w dużych dawkach) oraz betaina.
- Jeśli jemy żółtka to w jakiej ilości i jakiej postaci (na miękko, twardo)?
- Betaina wspomaga trawienie u osób z niedostatecznym wytwarzaniem kwasu solnego czyli rozumiem, że jeśli mój tata przyjmuje Pantopraz, który hamuje wydzielanie kwasu solnego, to powinien go przestać przyjmować?

Do Pawła
"Suplementację: B12, kwasu foliowego i witaminy B6 najlepiej jednak przeprowadzić w postaci zmiany nawyków żywieniowych i wprowadzić dużo produktów naturalnych"

-Zgadzam się z tym w zupełności, choć nie jest łatwo do tego przekonać kogoś, kto te nawyki ma :)

Offline Paweł

• Ekspert forum
  • Więcej Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2016, 08:25:34 »
Do alcia1907
"poziom homocysteiny zrobiłam dwukrotnie - po zawale i półrocznej chałupniczej odtrutce oraz aktualnej kuracji gumppka"
- na czym polegała "chałupnicza odtrutka" oraz "kuracja gumppka" (może to pytanie powinno być do gumppka?)

Do ewaryn
Poziom homocysteiny pomagają obniżyć wit. z grupy B (w dużych dawkach) oraz betaina.
- Jeśli jemy żółtka to w jakiej ilości i jakiej postaci (na miękko, twardo)?
- Betaina wspomaga trawienie u osób z niedostatecznym wytwarzaniem kwasu solnego czyli rozumiem, że jeśli mój tata przyjmuje Pantopraz, który hamuje wydzielanie kwasu solnego, to powinien go przestać przyjmować?

Do Pawła
"Suplementację: B12, kwasu foliowego i witaminy B6 najlepiej jednak przeprowadzić w postaci zmiany nawyków żywieniowych i wprowadzić dużo produktów naturalnych"

-Zgadzam się z tym w zupełności, choć nie jest łatwo do tego przekonać kogoś, kto te nawyki ma :)

Zasadnicze pytanie:

masz wyniki badania poziomu homocysteiny?

wyniki badań poziomu cholesterolu, aminotransferaz wątrobowych (alat, aspat), poziom witaminy D?

mierzysz regularnie ciśnienie 3x dziennie?

Offline Anna123

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2016, 21:50:30 »
Do Pawła
Poziom homocysteiny: 22. Na zbadanie poziomu wit. D jeszcze nie udało mi się taty namówić. Poziom cholesterolu ostatnio był w normie (nie znam dokładnego wyniku), ale lekarz nie zlecił odstawienia leków obniżających jego poziom, alt i aspat z tego co wiem nie były badane. Magnez w normie, wapń też. Tata mierzy ciśnienie rano i wieczorem. Bierze spora liczbę leków m.in. przeciwzakrzepowe, beta blokery, na obniżenie poziomu lipidów, zmniejszające lepkość krwi. Słowem pół apteki.....

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2016, 22:08:59 »
Ania,
choć młodo się czuję, to młoda już nie jestem, a wystraszyłam się jak zobaczyłam u siebie homocysteinę 12.
Branie czegoś co likwiduje kwas solny to, dla mnie, wielkie nieporozumienie. Likwiduje się kwas solny w żołądku, to jakim cudem ten żołądek cokolwiek strawi? Skoro Tata ma zgagę, to może oznaczać właśnie niski poziom kwasu solnego. Upraszczając sprawę- żołądek ma taki mięsień. Jak mięsień ten dostaje sygnał:"dużo kwasu solnego"-mięsień się zamyka. Jeżeli tego sygnału nie dostaje, bo kwasu zbyt mało- nie zamyka się i wydostają się do przełyku te niewielkie ilości kwasu.A ludzie łykają sobie te "leki" i w żołądku zamiast PH kwaśnego-1-2,5 mają PH 7 - czyli wody. Jak ma zachodzić trawienie białek? Nie ma takiej siły- trawienia nie będzie. A od żołądka zaczyna się wiele poważnych schorzeń.
Nie wchłonie się np. B12 i homocysteina pójdzie do góry.
Dobre by tu były 30 min przed jedzeniem gorzkie zioła , pomogą wytwarzać kwas solny.
Pytasz o żółtka:
robię sobie taką miksturę:
najpierw wybijam do szklanego płaskiego słoiczka trzy żółtka (surowe), dodaję do nich łyżkę oleju lnianego lub oleju z lnianki- mieszam dokładnie, potem dodaję trochę pieprzu czarnego, łyżeczkę imbiru i dalej dokładnie mieszam. Następnie 2-3 łyżki wody, szczyptę soli, 2 łyżeczki spiruliny, 2 łyżki kurkumy i łyżkę ostropestu.
Trzeba się nakręcić, by mieć kremową konsystencję. Gdyby było za gęste- dodac nieco więcej wody.
Mnie to nie smakuje- ale jem. Mąż lubi - i dobrze :)
Betainę ja biorę w ilości 1 grama, a mąż bierze 2 gramy 1 raz dziennie.
Leki na obniżenie cholesterolu postrzegam jak zbrodnię przeciwko zdrowiu ludzi. Cholesterol jest konieczny każdej komórce naszego organizmu. W Niemczech górna granica to 240, a Polska nadal tkwi w cholesterolowej panice. Mama mojego znajomego bierze to "świństwo" i ma już kardiomiopatię przerostową serca. I niczym nie wybije jej się z głowy, by przestała brac statyny. Pani doktor przecież "kazała"!
Pozdrowienia
Ewa
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2016, 22:14:58 wysłana przez ewaryn »

Offline Paweł

• Ekspert forum
  • Więcej Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 24, 2016, 09:37:53 »
Do Pawła
Poziom homocysteiny: 22. Na zbadanie poziomu wit. D jeszcze nie udało mi się taty namówić. Poziom cholesterolu ostatnio był w normie (nie znam dokładnego wyniku), ale lekarz nie zlecił odstawienia leków obniżających jego poziom, alt i aspat z tego co wiem nie były badane. Magnez w normie, wapń też. Tata mierzy ciśnienie rano i wieczorem. Bierze spora liczbę leków m.in. przeciwzakrzepowe, beta blokery, na obniżenie poziomu lipidów, zmniejszające lepkość krwi. Słowem pół apteki.....

Oj to nie dobrze ale pisz proszę zawsze pełną linijkę z jednostką i przedziałem wartości, które podaje laboratorium.

Pilnie zaaplikuj przynajmniej 100 ml  przecieru ze świeżej dzikiej zieleniny z łąki + 100 ml wody chłodnej mineralnej każdego dnia. Zielona szklanka każdego dnia.

Pokrzywa, czosnek niedźwiedzi, pierwiosnek, szczaw, młody owies.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Paweł

• Ekspert forum
  • Więcej Pisze
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2016, 09:53:18 »
Co do norm

Normy poziomu homocysteiny.

Prawidłowe wartości mieszczą się w granicach 5 – 15 µmol/l.

Wyższe wartości określane są terminem "hiperhomocysteinemia",

gdzie za postać ciężką przyjmuje się wartości ponad 100 µmol/l.

http://naturalna-medycyna.com.pl/homocysteina-cholesterol-zawal-witamina-b12-homocysteina-.html

Właściwie wartości powyżej 10 µmol/l wymagają podjęcia działań.

Informacje te można przeczytać na niektórych wydrukach z laboratorium analitycznego.

Dbajcie o siebie i swoich bliskich.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 26, 2016, 10:19:33 »
Dzisiaj opiszę efekty mojej walki z podwyższoną homocysteiną.
Pierwsze badanie: wynik:12,5.
Wiedziałam, że prawidłowy wynik powinien mieścić się w zakresie 6-7.
Podjęłam suplementację betainy TMG i codziennie 3 żółtka od normalnych kur.
Po ok. 2 miesiącach wykonałam badanie kontrolne. Wynik:9,7. Obniżył się, ale był jeszcze za wysoki.
Podjęłam decyzję o wprowadzenie witaminy B6, B12 i kwasu foliowego (w formie folianu).
Brałam:2x100 mg B6, 2x500 mcg B12 (w formie metylokobalaminy) i preparat kompleksu witamin z grupy B 2x po kapsułce (w kompleksie jest kwas foliowy 800 mcg).
W ubiegłym tygodniu zrobiłam badanie.
Moja homocysteina aktualnie wynosi 6,3, a więc jest na optymalnym poziomie.

Offline Paweł

• Ekspert forum
  • Więcej Pisze
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 07, 2016, 12:06:23 »
Po ok. 2 miesiącach wykonałam badanie kontrolne. Wynik:9,7. Obniżył się, ale był jeszcze za wysoki.
Podjęłam decyzję o wprowadzenie witaminy B6, B12 i kwasu foliowego (w formie folianu).
Brałam:2x100 mg B6, 2x500 mcg B12 (w formie metylokobalaminy) i preparat kompleksu witamin z grupy B 2x po kapsułce (w kompleksie jest kwas foliowy 800 mcg).

Gratulacje Ewo! :)

Zauważyłaś jakieś zmiany w samopoczuciu, wartości ciśnienia krwi itp. ?

Pozdrawiam,
Paweł

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 07, 2016, 21:15:28 »
Nic nie czuję, widać podwyższonej homocysteiny się nie czuje. Jak już się jej efekty poczuje- może być za późno. Mój znajomy miał zawał serca przy homocysteinie takiej jak miałam ja (12,5). Aż dziw, że określili ją w szpitalu jak go przyjęli na oddział.
Ciśnienie od wielu, wielu lat mam obniżone, ale nie czuję tego. No, chyba że obniży się poniżej 90. Już nawet nie próbuję znaleźć przyczyny tego stanu rzeczy. Doszłam do wniosku, że "taka moja uroda" chodzić z ciśnieniem (najczęściej) 90/60 :)
Pozdrowienia
Ewa
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2016, 21:49:20 wysłana przez ewula K »

Offline Paweł

• Ekspert forum
  • Więcej Pisze
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 08, 2016, 09:45:23 »
Nic nie czuję, widać podwyższonej homocysteiny się nie czuje. Jak już się jej efekty poczuje- może być za późno. Mój znajomy miał zawał serca przy homocysteinie takiej jak miałam ja (12,5). Aż dziw, że określili ją w szpitalu jak go przyjęli na oddział.
Ciśnienie od wielu, wielu lat mam obniżone, ale nie czuję tego. No, chyba że obniży się poniżej 90. Już nawet nie próbuję znaleźć przyczyny tego stanu rzeczy. Doszłam do wniosku, że "taka moja uroda" chodzić z ciśnieniem (najczęściej) 90/60 :)
Pozdrowienia
Ewa

Pamiętasz może czas kiedy zmiana ciśnienia nastąpiła?

Z jakich wartości obniżyło się na te niskie wartości?

Jakie czynniki, zdarzenia, podejrzewasz, które mogły wpłynąć na obniżenie ciśnienia?

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:31:12 »
Nie Pawle, nie znam przyczyny. Pierwszy aparat do mierzenia ciśnienia kupiłam ok. 20 lat temu. Już wtedy było obniżone. To nie wada aparatu, bo teraz mam już kolejny i odczyty są podobne. Najciekawsze jest to, że w momencie pomiaru przez medyka mam zawsze 120/80 :)
Kryzys przeżyłam kilka lat temu kiedy zdecydowałam się na hirudoterapię. Poinformowałam panią doktor o niskim ciśnieniu. Widziałam przez ułamek sekundy grymas, który przebiegł jej przez twarz. Ale pijawki na kręgosłup szyjny jednak przystawiła. Widać chęć zysku była silniejsza. Zabieg odbył się wieczorem. Noc przespałam spokojnie. Rano do godzin wieczornych przeżyłam horror. Ciśnienie obniżyło się do wartości :poniżej 80. Córka chciała wzywać pogotowie. Nawet do łazienki nie potrafiłam przejść o własnych siłach.
Ale przeżyłam to jakoś :)
Następnego dnia dzwoniłam do pani doktor z rezygnacją z następnych zabiegów. Podałam jej jakie wystąpiło ciśnienie. Powiedziała, "oooo, to nie było aż tak źle" :)
Przy tym moim niskim ciśnieniu czuję się dobrze. Nie mam typowych objawów jakie mają niskociśnieniowcy.
Pozdrawiam
Ewa

Offline Paweł

• Ekspert forum
  • Więcej Pisze
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 21, 2016, 08:45:17 »

Ewo mam prośbę do Ciebie o podanie dokładnych danych suplementów, które wykorzystałaś podczas kuracji.
Prośba jest podyktowana ich skutecznością a różnie to bywa z jakością produktów na rynku.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 12, 2016, 20:34:25 »
Przepraszam Pawle, że nie zauważyłam Twojego pytania.
Trochę z "poślizgiem" odpowiadam:
kompleks witamin B brałam z firmy Swanson. Przy okazji przedstawiciel Swansona na Polskę złapałam na oszustwie.
O co chodzi?
Chodzi o formę kwasu foliowego w suplemencie. Ostatnio pisze się, że część osób nie posiada jakiegoś tam genu (teraz nazwy nie pamiętam), który uniemożliwia wątrobie przekształcenie kwasu foliowego z suplementu do formy folianu. W związku z czym kwas foliowy może obciążać wątrobę i pośrednio układ immunologiczny.
W związku z tym lepszym wyjściem jest użycie w suplemencie folianu. Na produkcie Swansona na etykiecie polskiej, przyklejonej na oryginalną, angielską - podano, że jest folian. Odkleiłam nad parą polską etykietę i moje oczy ujrzały, że na tej oryginalnej stoi jak byk- kwas foliowy. Teraz widzę, że etykiety zostały zmienione (poprawione), widać ktoś na to trafił i zrobił szum.
Polak potrafi....
Witaminę B6 zażywałam i zażywam apteczną z Tevy. A witaminę B12 podjęzykową w formie metylokobalaminy (cyjanokobalaminę krytykują) z firmy Veganicity (podjęzykowa).
Mam zamiar kupić pojedyncze witaminy z grupy B i suplement robić sobie samej. Przynajmniej będę pewna tego co łykam.
Firma Swanson na rynek niemiecki sprzedaje ten  suplement o znacznie wyższych dawkach niż na rynek polski. A cena niemalże identyczna.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2016, 20:36:18 wysłana przez ewula K »

Offline Paweł

• Ekspert forum
  • Więcej Pisze
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 03, 2016, 10:52:13 »
29 października - Światowy Dzień Udaru Mózgu

Zatem Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku,

Homocysteina to nie plastelina,

Na nic po udarze smutna mina,

Zbadaj Dziadka, Babcię, Matkę,

Zbadaj Wujka, Ojca, i Sąsiadkę,

Nie patrz na Ministra i NFZ,

Oni tylko szczepią od A do Z,

Niech rodzinny nie rozkłada rąk,

To badanie oszczędzi Ci mąk...

Pozdrawiam,