Autor Wątek: Szybkie pytanie o czopki hemorectal - ilość kwasu borowego  (Przeczytany 1713 razy)

Offline lag

• Nowy
  • *
Witam chciałem się zapytać o kwas borowy zawarty w tych czopkach. Zawartość aż 320mg kiedy podobno dawka toksyczna to kilkanascie mg dziennie.. Więc jak to z tym jest? Mam zapalenie prostaty i potrzebuje ulgę w bólu (nie mogę siedzieć, boli nawet jak chodzę). Będę wdzięczny za odpowiedź. Dziękuję

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Szybkie pytanie o czopki hemorectal - ilość kwasu borowego
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2016, 19:14:28 »
Raczej przeczytaj dołączoną ulotkę, może tam coś jest napisane. Jak nie, to zapytaj lekarza.
Możliwe, że toksyczna dawka doustna jest inna, niż doodbytowa, ale to moje przypuszczenie.
Czy lekarz coś jeszcze zalecił?
Czy robiłeś USG całej jamy brzusznej, prostaty i pęcherza moczowego?
Niedawno znajomemu, który leczył latami prostatę znaleźli kamień w pęcherzu i go rozbili. On mógł paskudzić prostacie.

Wierzbówkę, wierzbownicę - czy pijesz? Do kompletu korzenie pokrzywy i arcydzięgla, ziele nawłoci i wszystko, co może być przeciwzapalne.

Pozdrowienia :-)

Offline LolaKarola

• Mało Pisze
  • **
Odp: Szybkie pytanie o czopki hemorectal - ilość kwasu borowego
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2016, 12:33:47 »
Znajomemu przy przerośniętej prostacie bardzo pomagały wywary z korzenia pokrzywy właśnie, tak jak Basia napisała. Poza tym gotowe ziołowe pasty apteczne Fitolizyna i Debelizyna.
Dziadkowi, który u schyłku swojego życia cierpiał na zapalenie prostaty pomagały przeciwbólowo czarci pazur, gorzknik kanadyjski i ashwagandha, oraz picie herbatek z pokrzywy w dużych ilościach.
Też jestem zdania, że warto wykonać USG układu moczowego i całego brzucha, a wskazana byłaby także urografia. Badanie ogólne moczu + powiew równie wskazane.