Autor Wątek: Łupież u nastolatka  (Przeczytany 2876 razy)

Offline Sparrow

• Średnio Pisze
Łupież u nastolatka
« dnia: Październik 18, 2015, 16:55:49 »
Witam
Kolega prosił mnie o radę w sprawie łupieżu jego syna. Chłopak ma 13 lat. Stosował nizoral.
Znacząco mu pomógł. Ale lekarka kazała mu odstawić. Przepisała jakieś drogie specyfiki ponad 150zł.
Nie widzi problemu aby je kupić. Pewnie już to zrobił. Ale chciał by spróbować też czegoś naturalnego.
Czytałem trochę. Ale nic konkretnego nie widziałem.
Pewnie jest ktoś kto stosował naturalne środki :)

Pozdrawiam

Offline leo

• Dużo Pisze
Odp: Łupież u nastolatka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2015, 17:25:21 »
Niech chłopak spróbuje płukać włosy w wywarze ze skrzypu.

Offline kuneg

• Mów mi Małgorzato :)
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2015, 18:04:35 »
A jaki to łupież, suchy, czy tłusty?
Nigdy wcześniej wiedza nie była tak łatwo dostępna i tylko od nas zależy, czy z niej skorzystamy.

Offline Sparrow

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2015, 18:09:21 »
Nie wiem jaki to łupież. Po 23 napisze jak będę widział sie z kolegą.

Pozdrawiam

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2015, 20:48:46 »
To jest taki trudny czas dla młodzieży. U mojego syna zrównał się on ze zmianą kosmetyków do mycia na te bardziej męskie. Efekt? Łupieżu kupa. Mocno pomogło lepsze/obfitsze spłukiwanie wodą bo to w końcu kosmetyk przekombinowany czyli do mycia ciała i włosów. Składniki, które zostawiają na skórze jakies nawilżenie wcale dobrze nie zadziałają na skórę włosów.
Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. Prof. Bartoszewski

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
,,Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga." Thomas Fuller

Offline mysznikowski

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2017, 13:33:31 »
Moja córka właśnie w wieku ok 12 lat też nabawiła się łupieżu że strach. Jak gęsty śnieg płatami sypał się z jej gęstych długich włosów. Przyczyny do tej pory nie znam.

Ja tez w młodości miałam to paskudztwo i znikło jak ręką odjął gdy zaczęłam używać hny indyjskiej do farbowania włosów. A  że córka ma włosy ciemnie to śmiało rozrobiłam z mocnym naparem herbaty czarnej (albo kory dębu jeśli włosy się przetłuszczają)  i cytryną nałożyłam na jej włosy i skórę na głowie ciepłą papkę, przyłożyłam kawałkiem foli i na to ręcznik żeby ciepło się utrzymywało. Tak trzymała na głowie ze 3 godziny. Po jednej takiej sesji łupież się wyraźnie zmniejszył - to już nie była zamieć śnieżna a tylko prószył drobny śnieżek. To za tydzień w kolejną sobotę zrobiłam to samo. Łupież znikł i już nie wrócił a było to ze 20 lat temu.
Hna - zestaw ziół teraz dostępny sklepach (indyjskich, drogeriach z naturalnymi kosmetykami) i wariantach kolorystycznych działa bardzo odżywczo na włosy - wiem z praktyki. Nie chcę się tu chwalić ale od czasu do czasu nakładałam córce na włosy hnę i włosy miała zdrowe, mocne, lśniące - piękne, aż na ulicy zdarzało się że ktoś zapytał co robię, że takie są.
Niestety nie jest wygodna w użyciu. Farbuje skórę, ręczniki, pościel, odzież (kołnierz bluzki - wystarczy  ze po zabiegu spocisz się i nakapie rudego potu na bluzkę - do wyrzucenia, chyba, że białe to można wybielić). Ze skóry zmywa się dość szybko. Włosy po 2 myciach już nie farbują. Można sobie poradzić. Ja nadal farbuję moje całkiem siwe włosy na ciemny brąz hną i da się. Kondycja włosów bez porównania z tą po użyciu farby chemicznej.
Acha po zmyciu papki z głowy, wyukać dobrze włosy w czystej wodzie , bez użycia jakiegokolwiek środka myjącego. Dopiero nazajutrz można umyć włosy

Offline tusia221

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2019, 14:49:41 »
U mojego 13latka również jest mega łupież.
To są całe płaty poprzyklejane do skóry, gdy się je wyczesuje to tak jakby śnieżyca była.
Nizoral nie pomaga nic a nic,w piątek do dermatologa jest zapisany.
Nie ma nic ziolowego co by pomogło,a może to od wewnątrz trzeba zadziałać?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2019, 15:44:29 »
Niech się wypowie lekarz, z czym walczycie, to już niedługo.

Pozdrowienia :-)

Offline werbena

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2019, 16:02:35 »

Po myciu plukanie boraksem-oczywiscie w odpowiednim rozcienczeniu :

https://longevitas.pl/spisek-w-sprawie-boraksu/

lub po myciu wcierac krzem  z borem , bez spłukiwania , świetnie wzmacnia włosy ;-)

https://www.invexremedies.pl/sklep/pl/suplementy/41-silor-b-krzem-z-borem-300-ml.html