Autor Wątek: Problem ze spacerami  (Przeczytany 8411 razy)

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
Odp: Problem ze spacerami
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 11, 2015, 10:40:22 »
Fresh z tym przytulaniem to coś jest z haskimi. Kiedyś szwendał się dorosły hasky po Warcie. Jakby nie miałam wyjścia bo sam do nas podszedł a ja z małym synem i goldkiem. Już wietrzyłam rozróbę, młodemu jak zwykle kazałam kazałam zawczasu gdzieś się ulotnić w bezpieczne miejsce a ja z daszą czekałam co się stanie. Podszedl ten hasky, obwąchał daszę i tyle. Jak już prowadziłam go pod blok to mi się miział o nogi z takim śmiesznym podbijaniem głową, heh natarczywie. Pies na tyle łagodny że dał się obmacać i znalazłam pod skórą czipa. W Pozku trochę dziwnie działał system przekazywania psa właścicielom bo i tak zwierzak trafił na chwilę do schroniska. Można było tego uniknąć.
Natomiast huskie mają zwyczaj prężenia się nad miarę. Jakby chciały urosnąć jeszcze z 10 cm. Stają jak wryte i koniec. Dasza odkąd się zestarzała stała się mocno asekuracyjna, obchodzi powoli, zbliża się z boku, bez unoszenia głowy itd.
Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. Prof. Bartoszewski

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 11, 2015, 11:21:05 »
Zostaje tylko metoda słupa - jak ciągnie, to trzeba się zaprzeć i ani kroku. Oczywiście, nie wolno się śpieszyć - spacer jest dla psa, a nie do załatwiania pilnych spraw.

Ja uważam, że kolczatka jest bardzo niebezpieczna dla człowieka.

Pozdrowienia :-)

Offline freshbynature

• Dużo Pisze
  • zioła i sport
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 11, 2015, 12:47:57 »

Ja uważam, że kolczatka jest bardzo niebezpieczna dla człowieka.

Dlaczego niebezpieczna? Uzasadnij proszę.

Pozdrawiam - Fresh
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 11, 2015, 19:26:54 »
Bo złapanie zwierzaka w kolczatce, który bawi się w berka jest niebezpieczne dla łapiącego. Szelki jest łatwiej chwycić i bezpieczniej. Ja przynajmniej się ileś razy pokaleczyłam przy takiej operacji.
Zjawisko klasyczne: zwierzak na pewno nie chce dać się złapać opiekunowi, więc się prosi osoby znajome, a postronne...

Offline freshbynature

• Dużo Pisze
  • zioła i sport
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 11, 2015, 19:56:54 »
Bo złapanie zwierzaka w kolczatce, który bawi się w berka jest niebezpieczne dla łapiącego. Szelki jest łatwiej chwycić i bezpieczniej. Ja przynajmniej się ileś razy pokaleczyłam przy takiej operacji.
Zjawisko klasyczne: zwierzak na pewno nie chce dać się złapać opiekunowi, więc się prosi osoby znajome, a postronne...

Zwykle spuszczam bez kolczatki...:) Ale fakt ,w tym przypadku który opisujesz można łapska zdrowo poharatać...

Pozdrawiam - Fresh
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?