Autor Wątek: Uprawa rzadkich roślin  (Przeczytany 65848 razy)

Offline Pragmatyk

• Więcej Pisze
    • Plantacja Choinek Rezerwat Bobra
Odp: Uprawa rzadkich roślin
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 13, 2021, 20:46:50 »
Wacek nie przejmuj się - też bym chętnie kupił trochę nasion z Chin, gdyby była taka możliwość :-)

Hmm, Tomisław111 sprawiasz wrażenie rozgarniętego...
Potrafisz posługiwać się cytatami, a nie potrafisz datami?
Sprzedawca o którym mówisz (nie, nie kolega z naszego forum) jest na popularnym portalu od 8... miesięcy i nie ma za wysokich notowań... Ty raczysz dziwić się faktom sprzed kilku lat.

Są dwie opcje:
- świeżość, przy której trzeba wiele wybaczyć, ale wymaga się przy niej nieco szacunku dla tych, którzy mają ją już lata za sobą;

- druga opcja to wyjątkowo inteligentna, acz niedozwolona reklama...

Offline Taxus

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 25, 2021, 20:09:47 »
Witam

Czy ktoś ma w swoim ogródku Lepiężnik różowy ?
W starszych publikacjach dr Różańskiego wyczytałem " wydziela do gleby silne fitoncydy hamujące kiełkowanie i rozwój innych roślin". Mam przede wszystkim  na uwadze jego inwazyjność i dlatego chciałbym mu ograniczyć rozrost i wytyczyć kawałek terenu. Deski w ziemi będą miały ograniczoną żywotność, krawężniki betonowe ? Obawiam się, że taka zapora może być trochę za płytka. Może  ktoś ma praktyczne doświadczenie w uprawie ?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 25, 2021, 21:09:04 »
W ogrodzie to nie mam, ale on sam dobrze rośnie nad brzegami rzek lub w wilgotniejszych miejscach. Jeśli chcesz sadzonkę, to daj znać na priv. Inna nazwa to łopuchy (nie łopian z rzepami)

Pozdrowienia :-)

Offline Taxus

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 25, 2021, 21:34:57 »
Dziękuje ale już właśnie mam :) Przekopałem 3 sadzonki z gruzowiska na swój dziki teren.
Muszę je zabezpieczyć zanim się "rozejdą".