Autor Wątek: Przewlekłe zapalenie ścięgna Achillesa  (Przeczytany 3499 razy)

Offline Kazik

• Nowy
  • *
Przewlekłe zapalenie ścięgna Achillesa
« dnia: Sierpień 16, 2015, 12:27:34 »
Nazywam się Kazimierz i mieszkam we Wrocławiu mam 60 lat jestem wysportowanym starszym panem .Od 4 lat borykam się z przewlekłym zapaleniem ścięgna Achillesa.
Nabawiłem się tej kontuzji unosząc zbyt wielki ciężar stojąc na palcach .Poczułem rwący ból w lewym ścięgnie i trochę słabszy w prawym .Byłem u 6 specjalistów ortopedów .Diagnoza była niejednokrotnie sprzeczna .
Jeden chciał unieruchomić w gipsie na 3 tygodnie ,następny zalecał ortezę zamiast gipsu kolejny kazał założyć wysokie podpiętki i normalnie ostrożnie chodzić bez żadnego usztywniania stawu , kolejny zalecał rehabilitację -krio laser magnetronik jonoforezę z Voltarenem.Byłem więc na bardzo drogim tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Świeradowie ,opłaciłem 4 tygodniowe sanatorium rehabilitacyjne w Kołobrzegu.Stosowałem ćwiczenia prywatnego znanego rehabilitanta który prowadził narodową drużynę w jednej z dyscyplin olimpijskiej ,brałem zastrzyki z kolagenu w samo ścięgno MD MATRIX (kuracja = 1000zł ) i niewiele to dało.Ścięgno jak bolało tak boli szczególnie rano albo po zbyt długim siedzeniu w bezruchu .Spacerować mogłem po powolnym rozgrzaniu Achillesa ,Ból mijał i mogłem spacerować nawet parę godzin -ale po odpoczynku ponad kwadrans nie mogłem wstać bo bolało jak cholera Dopiero na drugi dzień po stopniowym rozgrzaniu ścięgna mogłem kontynuować spacer.Na rowerze jeździłem bez problemu ,pływanie także .
Minęło ponad cztery lata i stopniowo zacząłem się przyzwyczajać do tego stanu rzeczy.Zrobiło sie bolące zgrubienie na Achillesie 10 cm powyżej podstawy stopy.
Miesiąc temu poznałem zielarza .który poratował mnie maścią z żywokostem i siedmiopałecznikiem .W zioła mało co wierzę ale spróbowałem i zaskoczony byłem siłą przeciwbólową siedmiopałecznika przewyższającą nawet "Voltaren max!"
Co myślicie  szanowni użytkownicy tego forum o ziołach w moim przypadku? Czy kuracja ziołami w moim przypadku ma sens  ?

Offline Kazik

• Nowy
  • *
Odp: Przewlekłe zapalenie ścięgna Achillesa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2015, 22:11:35 »
  Natym portalu zielarskim dowiedziałem się o MSM.Ktoś napisał mi na maila   mi ,ze może pomóc.Kupiłem na allegro i zobaczę ,czy pomoże .   

Offline adampupka

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2015, 22:16:11 »
  Natym portalu zielarskim dowiedziałem się o MSM.Ktoś napisał mi na maila   mi ,ze może pomóc.Kupiłem na allegro i zobaczę ,czy pomoże .

Nie polecałbym MMS. Dla mnie to wielka ściema, cudowne leki nie istnieją... a ten może najwyżej zaszkodzić.
https://pracownia4.wordpress.com/2010/09/18/mms-cudowny-roztwor-czy-kon-trojanski-decyduje-twoje-cialo-i-dna/

Odnośnie siedmiopalecznika skontaktuj się najlepiej z obecnym tu jankiem.
Gdzieś na forum było o związkach siarki  ??? (chyba) przy regeneracji stawów. Może i tu by się zdała.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2015, 22:19:50 wysłana przez adampupka »
:-)

Offline leo

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2015, 23:44:30 »
Nie polecałbym MMS. Dla mnie to wielka ściema, cudowne leki nie istnieją... a ten może najwyżej zaszkodzić.
https://pracownia4.wordpress.com/2010/09/18/mms-cudowny-roztwor-czy-kon-trojanski-decyduje-twoje-cialo-i-dna/
Odnośnie siedmiopalecznika skontaktuj się najlepiej z obecnym tu jankiem.
Gdzieś na forum było o związkach siarki  ??? (chyba) przy regeneracji stawów. Może i tu by się zdała.
MMS i MSM to dwie różne rzeczy. MMS to roztwór chlorynu sodu - tego ja też nie polecam nikomu. MSM to suplement siarki - niezbędnej dla prawidłowego funkcjonowania tkanki łącznej, a więc wszystkich ścięgien, chrzęści, skóry, włosów, naczyń krwionośnych itd. Opis tego: http://wiedza.cc/metylosulfonylometan-organiczny-zwiazek-siarki-schorzenia-stawow-i-inne-dolegliwosci.html
Jeżeli ktoś ma niedobory siarki - działanie MSM będzie spektakularne - widoczne natychmiast po zażyciu. Sprawdziłem to na sobie i wiem z relacji innych osób.

Offline adampupka

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2015, 09:06:08 »
MMS i MSM to dwie różne rzeczy.

Najmocniej przepraszam, mój błąd.

a pisząc:

Miałem na myśli włsnie MSM.

Pozdrawiam :)
:-)