Autor Wątek: Choroba zwyrodnieniowa. Stawow  (Przeczytany 15954 razy)

Offline Dada

• Średnio Pisze
Choroba zwyrodnieniowa. Stawow
« dnia: Sierpień 30, 2015, 03:23:49 »
Witam wszystkich
Jestem 1 raz , szukam pomocy przeciw chorobie zwyrodnieniowej stawów , zylakom, opadaniu macicy, mam jednocześnie łokieć golfisty i tenisisty,...uff od wymieniania tego czuje się słabo , ...niesterydowe  nie pomagają , ach jeszcze zapalenie ścięgna w okolicy łopatki tez mam właśnie....

Proszę  pomóżcie głęboko wierze w ziola.
Jestem pełna podziwu dla waszej wiedzy ! A liczę tez bardzo na doświadczenie innych walczących z tymi chorobami. 

Offline tomczan

• Więcej Pisze
Odp: Choroba zwyrodnieniowa. Stawow
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2015, 12:40:36 »
Polecam:http://www.biostrefa.pl/ żywność, zioła, kosmetyki :)

Offline leo

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2015, 15:58:48 »
Polecam się zapoznać z:

http://www.megabol.pl/products/flex/stawy.html

:)

Piękny artykuł - już sobie wydrukowałem, skorzystam i ja.
Z mojej strony - wszystkie dolegliwości, które wymieniła Dada to choroby tkanki łącznej i towarzyszący im stan zapalny. Z linka Tomczana można sobie wyczytać całą strategię leczenia tego wszystkiego - b. dobra podbudowa informacyjna na start.
Kilka informacji od strony dietetyczno - suplementacyjnej, o których wzmianki nie zauważyłem:
- warto zadbać o poziom magnezu, ma działanie przeciwzapalne
- kapsaicyna (np. z pieprzu Cayenne) ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, rozgrzewające - z nazwy straszne, ale można zastosować nawet łyżeczkami dziennie bez większych sensacji.
- pobudzanie krążenia, rozszerzanie naczyń - niezastąpiona jest wit. B3 - oprócz innych działań jest chyba najlepszym nootropem i najłatwiej dostępnym.
- nie ma wzmianki o siarce -  jest niezbędna jako materiał konstrukcyjny dla tkanki łącznej - polecałbym MSM.   
- Działanie przeciwzapalne mają kwasy tłuszczowe omega-3 (o tych jest w linku), a prozapalne - omega-6. Omega-6 wyrzuciłbym w ogóle z jadłospisu.
- możliwe, że zastosowanie boru też coś by wniosło - są opisy na ten temat.
- z ziół zwróciłbym uwagę na zioła krzemionkowe - krzemionka też jest niezbędna do spraw konstrukcyjnych w tkance łącznej.
- i jeszcze witamina C w dużych ilościach - 1,5-2g dziennie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2015, 16:22:35 wysłana przez leo »

Offline Czarna Jagoda

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2015, 19:07:22 »
szukam pomocy przeciw chorobie zwyrodnieniowej stawów , zylakom, opadaniu macicy, mam jednocześnie łokieć golfisty i tenisisty,...

Otrzymałaś mądre rady dotyczące ziół, ale musisz jechać dwutorowo. Drugi tor to gimnastyka. Codziennie. Skonsultuj się z fizjoterapeutą oraz osteopatą. Pilates mógłby być wskazany.
Ponadto możesz zastosować coś zewnętrznie. Na Forum znajdziesz przepisy na różne mazidła.

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Oraz cierpliwości, boto trochę potrwa zanim pojawią się efekty.

Offline tomczan

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2015, 20:09:25 »
- kapsaicyna (np. z pieprzu Cayenne) ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, rozgrzewające - z nazwy straszne, ale można zastosować nawet łyżeczkami dziennie bez większych sensacji.

kapsaicyna dobra przy redukcji wagi, jak ktoś ćwiczy :) powiedz mi tylko jak to spożywasz, ze aż łyżeczkami to w Ciebie wchodzi? :D

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2015, 21:31:45 »
Czy Leo naprawdę zażywał Kapsaicynę łyżeczkami?

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2015, 21:34:17 »
Dada.
Zacznij od najprostszych rzeczy, mnie w stawach zawsze się sprawdzają 7palecznik i żywokost

Offline leo

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2015, 22:18:40 »

Czy Leo naprawdę zażywał Kapsaicynę łyżeczkami?
  :-)   Kapsaicynę nie - pieprz Cayenne - tak.
Jem to ze 2x w tygodniu w postaci mixu: 3 łyżki śmietany 18% + łyżka wiórków kokosowych + łyżeczka pieprzu Cayenne + 1/2 łyżeczki kurkumy + trochę cukru do smaku - nawet niezłe w smaku. Ostrawe, ale nie aż tak żeby nie dało się tego przełknąć i żadnych sensacji po tym nie mam - można spróbować.
Dobrze, że pytasz - popełniłem niejednoznaczność. Chodziło mi tylko o określenie nieinwazyjności smaku pieprzu Cayenne. Kapsaicyna jest rozpuszczalna w tłuszczach i zmieszana z czymś tłustym nie jest tak bardzo piekąca.
Pierwszy raz użyłem Cayenne na ropnia przy zębie. Wtedy zastosowałem 1/2l kefiru, a cayenne dodawałem do smaku - skończyło się na 2 łyżeczkach. Nie miałem zamiaru wszystkiego wypić - popijałem po łyku i  nawet nie spostrzegłem kiedy wszystko wypiłem. Potem głowa do poduszki, a po 2h poczułem ropę w ustach.
Nie wiem jak takie dawkowanie zadziałałoby na dłuższą metę na sobie tego nie próbowałem, ale są np. opisy stosowania mixu ostrej papryki z olejem w leczeniu raka.

Offline Dada

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2015, 22:50:03 »
Dzięki  , jak zorganizuje się to dam znać, co ijak.
Mam  msm zażywałam nawet 2 łyżeczki do herbaty , około 3 tyg, nie brałam żadnego lekarstwa, mam wrażenie ze rozbolała mnie wątroba , przestałam i wszystkie bóle powrócili z cała siła , teraz jest zapalenie ścięgna w szyi mam diclofenac
Ps. Czy czytaliście  ze msm odkłada się w mózgu? Brzmi niebezpiecznie.
Pisaliście o stosowaniu zestawów ziołowych czy znacie takie od dr rozanskiego?

Offline Dada

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2015, 22:56:30 »
Zrobiłam zywokost na oleju rycynowym, zamiast  lniany / własny pomysł/ beznadziejnie się tym smaruje. Czy mogę zywokost inaczej używać?

Offline tomczan

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2015, 22:58:32 »
Zrobiłam zywokost na oleju rycynowym, zamiast  lniany / własny pomysł/ beznadziejnie się tym smaruje. Czy mogę zywokost inaczej używać?

wcieranie nalewki żywokostowej, żywokost w maściach

Offline Dada

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2015, 23:28:26 »
 :) wspaniała  strona megabol , tego szukalam :) :) :) :)

Teraz potrzeba mi fachowca który skomponuje  zestawy,  takie jest zalecenie na końcu artykułu.
Czy znacie takowego?

Offline Dada

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2015, 23:57:45 »
 :) pozdrawiam wszystkich i dziękuje za porady

Offline Dada

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 31, 2015, 14:28:48 »
zazylam cayenne  1 łyżeczka do herbaty zmieszany z jogurtem2lyzki. Piekło strasznie :o.

Ratowałam się reszta jogurtu , cukrem i słodka bita śmietana , przeżyłam,  :)
Przydałby się mniej inwazyjny sposób zażywania ,  po 20 min poziom pieczenia jest znośny  :)

Jak często leczniczo mam to zażywać ?
Przygotowuje interaktywne imbirowy ( imbirówkę. Mam  :) ).   Można przyjmować  jednego dnia oba specyfiki?
Pozdrówka

Offline anavilma

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 31, 2015, 14:59:17 »
No właśnie, pilnie śledzę ten wątek, cayenne, imbir, kurkuma - chyba trzeba by zakupić kapsułkarkę i sobie spreparować własne zdrowe leki ?