Autor Wątek: Kurkuma i imbir na bóle stawów.  (Przeczytany 13543 razy)

Offline adampupka

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
Kurkuma i imbir na bóle stawów.
« dnia: Czerwiec 23, 2015, 11:21:46 »
Hej!

Zamierzam na dniach robić kapsułki z kurkumą i imbirem na bóle stawu barkowego dla pewnej osoby.
Mam pewien ogólny pomysł chciałbym go z wami skonsultować :)

Zamierzam robić 2 typy kapsułek (każda mieści ok 0,9g surowca)

no.1
0,75g Kurkumy + 0,15g Pieprzu czarnego

no.2
0,6g Imbiru + 0,3g Kurkumy

Myślałem o dawkowaniu 3x dziennie z posiłkiem 1 tabletka no.1 i 1 tabletka no.2

Zastanawia mnie tylko:
1. Jaka jest optymalna proporcja Kurkuma pieprz aby zaktywować wchłanianie kurkumy? tu wychodzi proporcja 3,15 do 0,45 czyli 7:1 jest ok?
2. Czy łączne dzienne spożycie kurkumy 3,15g jest dostateczne jako przeciwzapalne?
3. Czy 1,8g imbiru to nie za mało?

Już widzę jak będę wyglądał po ręcznym złożeniu 200 kapsułek z proszkiem który ma w skaldzie kurkumę  :D

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, nie tylko nad proponowanym preparatem ale i ogólnie nad całym problemem :)
A.
:-)

Offline zulu

• Dużo Pisze
Odp: Kurkuma i imbir na bóle stawów.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2015, 11:39:57 »
Domyślam się, że problemem jest tu chyba ból stawów. Kurkuma, imbir i cała reszta jak mam nadzieję poczytać w założonym przez Ciebie wątku  mają służyć ku eliminacji a przynajmniej zmniejszeniu tej przykrej dolegliwości.
W tym zakresie do zwalczania takich bóli dobrze spisują się wszelakie poduchy, materace i zawieszki poczynione z łuski gryczanej. Z pewnością nikomu nie zaszkodzą a pożytek z nich wielki, o czym pisano już na Forum :)

http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=852.0
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 11:46:36 wysłana przez zulu »
veritas est adaequatio intellectus et rei

Offline adampupka

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2015, 11:44:52 »
Otóż to bóle stawów.
Imbir jest pono łagodzący, ale już kurkuma działa przeciwzapalnie.
Ostatnio poleciłem smarowanie intraktem z suchych pączków sosny. Okazuje się, że daje efekty znieczulające na obolałe miejsca

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2015, 12:16:24 »
Zrób błotko z olejem i włóż do słoika. Lepiej się wchłonie, unikniesz kapsułkowania, no i będziesz wyglądać bardziej naturalnie ;-)

Pozdrowienia :-)

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2015, 12:35:33 »
Kurkuma jest bdb. Ale ja przestrzegam przed nalewką z niej.
Masakrycznie brudzi i plami na żółto, ślady są wyjątkowo trwałe.
Ja z jej powodu mam szlaban na zlewanie w kuchni nalewek.

Offline diesel34

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2015, 21:17:26 »
Mam opracowany do ściągnięcia temat zwyrodnienia stawów z chomika
http://chomikuj.pl/diesel34/Dokumenty
Stawy to poważna sprawa, leczenie trwa długo i wymaga zmiany diety i suplementacji zwłaszcza niacyną, czyli B3 w końskich dawkach. Jeśli to gościec, czyli RZS to na dzień dobry: eliminacja glutenu,nabiału i psiankowatych oraz suplementacja D3

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2015, 06:51:47 »
Spojrzałem, przejrzałem i muszę napisać, że bardzo zacne opracowanie.
Naprawdę są wśród nas ukryte talenty.
W porównaniu do prac forumowego guru to niebo i ziemia.

Jestem pełen uznania, jakieś pojęcie i doświadczenia też mam bo też się przymierzałem do podobnej pracy.
Jeśli kiedyś popełnię podobne dzieło to mam na kim się wzorować.

Z merytorycznych uwag to ja bym jeszcze uwzględnił koniecznie i na pewno boswelię, 7palecznik i jednak żywokost, poza tym uwzględnił jakieś nalewki na iglastych czy zawierających kapsaicynę.

Naprawdę szczerze gratuluję.

Klara

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2015, 08:05:01 »
... wymaga zmiany diety i suplementacji zwłaszcza niacyną, czyli B3 w końskich dawkach.
No ale w aptece B3 nie chcą sprzedać (że na receptę) a doktory nie chcą przepisać, bo mówią, że nie potrzeba...

Offline adampupka

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2015, 08:53:38 »
... wymaga zmiany diety i suplementacji zwłaszcza niacyną, czyli B3 w końskich dawkach.
No ale w aptece B3 nie chcą sprzedać (że na receptę) a doktory nie chcą przepisać, bo mówią, że nie potrzeba...

Można brać B complex ale tedy trzeba uważać ilościowo na inne rzeczy. W ogóle witaminy w nadmiarze to niefajna rzecz...

Offline leo

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2015, 10:46:25 »
Nie tylko w aptekach sprzedają - np.: http://www.zielonysklep.com.pl/swanson-niacin-niacyna-witamina-b3-500-mg-250-kapsulek.html
Można też kupić luzem i sobie zaporcjować.

W przypadku witamin z grupy B nadmiar nie jest  problemem - organizm łatwo je zrzuca przez nerki, nie kumulują się. Trzeba brać pod uwagę, że nadmiar jednej powoduje niedobór pozostałych.
Poza tym trzeba wiedzieć co się robi, co się chce osiągnąć, jakie są objawy nadmiaru, jakie niedoboru, jakie dawki się stosuje (od - do)
Przy stosowaniu wit. B3  np. trzeba wiedzieć, że bardzo rozszerza naczynia krwionośne - od pewnej dawki będzie to widoczne gołym okiem. Człowiek się zrobi czerwony, będzie uczucie pieczenia skóry - dość nieprzyjemne uczucie, ale po pewnym czasie mija.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2015, 12:31:11 wysłana przez leo »

Offline diesel34

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2015, 11:53:00 »
Z merytorycznych uwag to ja bym jeszcze uwzględnił koniecznie i na pewno boswelię, 7palecznik i jednak żywokost, poza tym uwzględnił jakieś nalewki na iglastych czy zawierających kapsaicynę.
[/i][/i]

Opracowanie jest robione nieco na kolanie, w wakacje jak będę miał czas to uporządkuję, skrócę i dodam nowości typu okłady z mniszka lekarskiego. Faktycznie o żywokoście zapomniałem, boswellie dodają w preparatach na stawy koniom i ludziom, ale cudzoziemskie zioła gdy są nasze - przemilczam.
Końskie dawki wit. B dostępne na allegro lub w niektórych sklepach dla kulturystów - pakierów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2015, 12:08:54 wysłana przez diesel34 »

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2015, 12:56:09 »
Kiedy przy porannym budzeniu łamanie tu i tam uświadomiło mi, że jeszcze żyję;) a wspomnienie porannego budzenia przy raczej nie letniej aurze wróciło przy czytaniu wątku, ma pamięć przywołała coś takiego:

http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=2389.msg30957#msg30957

Warto przeczytać tam podlinkowany komentarz pana Romana M. Istna skarbnica wiedzy tyczącej tego wątku :)
veritas est adaequatio intellectus et rei

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2015, 14:41:32 »
Nie ma co się czaić, że cudzoziemskie.
Hakorośl też nie jest nasza, w końcu chodzi o to aby pomóc ludziom.
Ludziom też jest obojętne co, byle działało.

Offline magik94

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2016, 21:01:28 »
Witam adampupka

Czy udalo ci sie dobrać odpowiednie proporcje skladnikow ?
Jako osoba z problemami stawowymi (dna moczanowa) zakupilem gotowe kapsułki,mogę tylko potwierdzić świetne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.Podobne efekty daje mi tylko nlpz ale wiadomo jakie są skutki dla żołądka i jelit. Dzis zakupilem kurkume luzem wymieszalem łyżeczke z pieprzem i olejem efektu brak.Drugie podejscie nastopiło podczas obiadu (żywienie optymalne) znowu okolo łyzeczki kurkumy i solidna szczypta pieprzu,tutaj efekt przeciwbólowy był po około 40 minutach ale nie tak mocny jak po gotowych kapsółkach.Czy należy zwiekszyc dawke kurkumy jakieś pomysły ?