Autor Wątek: Zdrowie,siła i samopoczucie- Suplementy  (Przeczytany 2638 razy)

Offline akai

• Nowy
  • *
Zdrowie,siła i samopoczucie- Suplementy
« dnia: Czerwiec 22, 2015, 12:39:40 »
Witam

Chciałbym się kogoś poradzić co myśli o takim zestawieniu suplementów pod obniżony nastrój i do treningów siłowych :

-Kreatyna
-Różeniec górski
-Ashwagandha
-Fenyloalanina (DLPA)
-Cholina
-Acetylo-L-Karnityna (ALCAR)
-L-DOPA 99% / Mucuna Pruriens
-Maca 4:1 / Lepidium Meyenii
-5-HTP 99% / Griffonia Simplicifolia

Co można z czym połączyć i co warto jak myślicie ?

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
Odp: Zdrowie,siła i samopoczucie- Suplementy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2015, 08:49:44 »
a Ty chcesz zacząć treningi, zaczynasz już treningi, jesteś w trakcie czy masz już może z rok dwa za sobą machania żelastwem?
wydaje mi się (przynajmniej z mojego doświadczenia), że po dobrym treningu ale takim do zaj&#$* to poziom dopaminy się podwyższa do odczuwalnego poziomu, trzeba by rozgraniczyć czy budujemy muskle czy nastrój i wybrać, będą muskle dobry nastrój sam się zjawi, będzie nastrój to i treningi będą dobre. Co do masy to najlepsza jest zdrowa, dobra i regularna micha
 tyle z moich obserwacji

Offline linerle

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2017, 14:41:27 »
Witam,
ponoć nie ma głupich pytań więc pytam ..
z tego co rozumiem to chlorofil jest chelatem magnezu, czyli że chlorofil magnez "łapie i więzi".
Czy chlorofil chelatuje magnez  na zewnątrz organizmu człowieka i oddaje  go nam kiedy dostaje się  do naszego wnętrza ? Na to wygląda.
 Ale  co kiedy młody jęczmien  jest ubogi w magnez i "cierpi na anemię"? czy chlorofil zeżre nasz magnez?
W naszym organizmie  też to robi? Co później się dzieje z  tym chlorofilem i jego "więźniem"?
 Dodam, że mam spory dystans do suplementów jako takich. ale wiem, że  bywa niedobór witamin, mikroelementów, dobrego  nastroju i samopoczucia.

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2017, 09:20:53 »
jeśli w cząstce chlorofilu nie ma magnezu to chlorofilem nie jest, to tak jakbyś zapytała czy jak nawciągam się wodoru to pochłonie on tlen z mojego organizmu aby zrobić wodę? Owszem można jon magnezu w chlorofilu zastąpić, np, żelazem (nasz hem czyli, żelazoporfiryna) cynkiem czy innym metalem i wtedy mamy ogólnie związki znane jako metaloporfiryny, bez jonu metalu taki układ się rozpada. Nie wydaje mi się aby było coś takiego jak ,,anemiczny jęczmień" może mieć co najwyżej mniej lub więcej chlorofilu. Po mojemu...
fakt, nie ma głupich pytań ale tak się chodzę i zastanawiam, czy jak stanę obiema nogami na szynach i dotknę lini trakcyjnej to pojadę jak tramwaj? :D :D :D
pozdrowienia
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2017, 09:23:41 wysłana przez docent »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2017, 10:23:53 »
Chlorofil magnezu nie łapie - związki magnezu są rozpuszczone w wodzie zaciąganej przez korzenie. W jakiej formie one wchodzą do korzeni, to też jest zajęcie dla fizjologów - to może być zarówno coś nieorganicznego, na przykład MgCO3, a może to być wynik rozkładu gnijącego chlorofilu z kompostu lub przeoranych roślin.
Roślina sobie z tym radzi jakoś.
W naszym organiźmie chlorofil jest trawiony, czyli rozkładany na prostsze związki w przewodzie pokarmowym i nie wchodzi do krwi w postaci chlorofilu.
Co się dzieje, kiedy chlorofil nie jest trawiony? Wystarczy dać psu "odwaniające" tabletki DezoTabs, wytwarzane z liści juki, gdzie chodzi właśnie między innymi o chlorofil. Po dwóch dniach kupa psa jest prawie trawiasto-zielona.

Co się stanie po zjedzeniu anemicznego jęczmienia?
Po pierwsze będzie mniej gorzki, po drugie dostaniesz mniej chlorofilu, pewnie też i mniej błonnika.
Jako składnik pokarmu to może być, ale jako cudo na kiju i lekarstwo na całe zło świata, to bajka.

Pozdrowienia :-)

Offline linerle

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2017, 14:15:24 »
Docent , owszem  pojedziesz , pojedziesz karawanem, może być nim i tramwaj odpowiednio zaadaptowany, jak kto sobie zażyczy.  Rozumiem, że nie mam więcej pytać :) tramwaj odjeżdża .Pozdrawiam
Moje pytanie  spowodowane było  chlorellą i jej cudownymi właściwościami. I chyba  bardziej o chlorellę niż o chlorofil  mi chodziło,. czasem telefon pisze po swojemu, nie zależnie od tego co chcę.
Też jakoś mi  ten jęczmień i chlorella na takie lekarstwo na całe zło świata nie wygląda. Rozumiem, moda
Dziękuję
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2017, 14:20:00 wysłana przez linerle »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2017, 22:51:24 »
Moje pytanie  spowodowane było  chlorellą i jej cudownymi właściwościami. I chyba  bardziej o chlorellę niż

Chlorella to jednokomórkowy glon, czy wręcz bakteria (systematycy sobie systematyzują).
Nie ma szczególnie cudownych własności przypisywanych im przez marketing. Prawdą jest, że nie ma za wiele ligniny, błonnika, celulozy, więc jako masa białka jest dość skoncentrowana. Obecnie onaa pochodzi z hodowli, czy kadzi fermentacyjnych, czyli jej rzeczywisty skład może być mocno związany ze składem wody w baniakach, w której jest hodowana.

o chlorofil  mi chodziło,. czasem telefon pisze po swojemu, nie zależnie od tego co chcę.

To wyłącz te głupie słowniki, bo one zawsze wiedzą lepiej i kiedyś rzeczywiście możesz mieć przez nie kłopoty.

Też jakoś mi  ten jęczmień i chlorella na takie lekarstwo na całe zło świata nie wygląda.

To może mieć sens, jeśli się to traktuje żywnościowo, a nie jako super-suplement.

Pozdrowienia :-)