Autor Wątek: prostata jak leczyć  (Przeczytany 25364 razy)

Offline Katinka

• Mało Pisze
  • **
Odp: prostata jak leczyć
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 03, 2020, 01:32:49 »
Na razie walczymy ,  nie ma zastoju więc jest szansa na poprawę. Zastosował   chanca piedra przez 1 mies  i jest lekka poprawa.  Ale musiał przestać bo wyszedł duży kamień w woreczku 2 cm i idzie na wycięcie. Ale na prostatę troszkę pomogło. Teraz chciałabym mu dać rdestowiec japoński.

Offline Katinka

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 03, 2020, 01:35:13 »
Natomiast naprawdę potrzebna jest diagnostyka choćby PSA by po ziołach było wiadomo czy daje kuracja efekt czy nie. Z tym iż kontrole min 1,2 mies

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 03, 2020, 11:19:12 »
Ale musiał przestać bo wyszedł duży kamień w woreczku 2 cm i idzie na wycięcie. Ale na prostatę troszkę pomogło. Teraz chciałabym mu dać rdestowiec japoński.

Poproście o leczenie zachowawcze. Medycyna umie na przykład przesunąć kamień tak, by nie blokował ujścia żółci, tak kiedyś zrobili mojej babci w Gdańsku, a sam kamień został potem rozpuszczony ziołami.
.
Do wszystkich posiłków z tłuszczem dawajcie kurdybanek, tymianek, macierzankę, szałwię itp. Nie stosujcie pomysłów z internetu typu szklanka oleju z cytryną, bo to się skończy OIOM-em. Miejcie No-Spę na podorędziu.

Wycięcie woreczka żółciowego, to pakowanie się w zupełnie nowe kłopoty. Czasem trzeba, ale, jeśli nie trzeba, to się nie pakujcie w to.

Pozdrowienia :-)

Offline Katinka

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 03, 2020, 14:24:45 »
Basiu ja usunęłam dawno , niewiedza cóż jeszcze ufałam lekarzom. A tatuś cóż 89 lat nie wiem czy będzie chciał ,zwłaszcza że dokucza nocami. Jak długo trwa taka terapia? Tu są aż 2 cm

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 05, 2020, 21:53:15 »
Basiu ja usunęłam dawno , niewiedza cóż jeszcze ufałam lekarzom.

Czasem trzeba, ale jeśli nie trzeba, to warto rozpatrzeć alternatywy

A tatuś cóż 89 lat nie wiem czy będzie chciał ,zwłaszcza że dokucza nocami. Jak długo trwa taka terapia? Tu są aż 2 cm

Moja babcia miała wtedy 91 lat.
Po powrocie ze szpitala po prostu codziennie piła rano zioła wątrobowe z sokiem, a od miesiąca od powrotu ze szpitala jadła zupełnie normalnie. 7 lat później, jak już babcia miała swoją ostatnią noc w życiu i była przyjmowana do szpitala, zrobili jej USG woreczka i stwierdzili tylko niewielkie złogi w woreczku żółciowym.

Dlatego wiem, że medycyna umie wiele zrobić, a pracę medycyny można dokończyć ziołami z dobrym skutkiem, nawet u starszych ludzi.

A wracając do prostaty: jak jest u Ciebie z rosyjskim? To możesz dostać skan 6x2 stron A5 z rosyjskiej książki "do seksu zawsze gotów", cały rozdział tylko o fitoterapii łagodnego przerostu prostaty. To nie jest tylko książka kucharska, to jest solidne wyjaśnienie zasad postepowania.
Tytuł książki może jest rozrywkowy, ale autorzy to bardzo poważni lekarze-naukowcy-praktycy.

Offline Katinka

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 06, 2020, 01:42:00 »
Basiu czytam ale po 30 latach kiepsko, prześlij tłumacz google w razie czego jest:))

Offline 44

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 05, 2021, 20:35:03 »
Na przerost prostaty polecam mieszankę ziołową: śliwa afrykańska, liść brzozy, korzeń pokrzywy, znamiona kukurydzy. Zioła zalewać wodą ok. 93 st. C. Przykryć na ok 15 minut. Poczekać aż trochę wystygną i pić jeszcze ciepłe 2 razy dziennie.

Do tego koniecznie suplementować się dobrym cynkiem. Ćwiczyć mięsnie Kegla i jeść pestki dyni dobrej jakości.

A dla ciekawości pozostałe zioła na prostatę wg literatury:

śliwa afrykańska, palma sabałowa, wierzbownica (wierzbówka kiprzyca), pestki dyni, korzeń pokrzywy, liść brzozy, znamiona kukurydzy, liść mącznicy lekarskiej, ziele nawłoci, ziele ogórecznika, korzeń omanu, ziele ostrożenia warzywnego, korzeń pietruszki, liść czarnej porzeczki, ziele rdestu ptasiego, ziele skrzypu, ziele tasznika, kłącze perzu, ziele uczepu trójlistkowego, kwiat wiązówki, olej z zarodków kukurydzy, wilżyna ciernista, boldo, miód wrzosowy, pyłek kwiatowy, lucerna, gorzknik kanadyjski
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2021, 15:22:18 wysłana przez 44 »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 05, 2021, 21:48:14 »
Co to jest przywrotnik kanadyjski? Google mnie na nic sensownego nie wyrzuca.

Offline 44

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 05, 2021, 23:17:00 »
Co to jest przywrotnik kanadyjski? Google mnie na nic sensownego nie wyrzuca.

Autor książki chyba się pomylił, może chodzi o przymiotno kanadyjskie, albo gorzknik kanadyjski.
Jak można poprawić teraz post?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 06, 2021, 11:21:06 »
Masz możliwość edycji swoich wiadomości, funkcja Modyfikuj w prawym górnym rogu okienka z wiadomością

Offline 44

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 06, 2021, 22:50:03 »
Dzięki.

Offline leo

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 07, 2021, 09:23:00 »
W innym wątku jest mowa na temat boru - dorzucę tutaj takie a'propos: https://synergiczni.pl/zdrowie/czy-bor-moze-zmniejszyc-ryzyko-raka-prostaty
- cytat: "Okazało się, że bor zawarty w produktach żywnościowych w diecie zmniejsza zapadalność na raka prostaty aż o 64%. Im większa była ilość pokarmów bogatych w bor, tym mniejsze ryzyko zachorowania na ten rodzaj nowotworu" .