Autor Wątek: prostata jak leczyć  (Przeczytany 25382 razy)

Offline michal

• Nowy
  • *
Odp: prostata jak leczyć
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 10, 2015, 02:51:49 »
witam Was ,

Ja jako mlody meszczyzna nabawilem sie zapalenia prostaty (bezbakteryjne), przez prawie rok meczylem sie na tbaletkach przepsianych przez leakarzy itd , Od 7 miesiecy biore 1 tabletke ziolowa Himplasia (indyjska tabletka na wszelkie choroby prostaty), jest o wiele lepiej mozna powiedziec 80 procent lepiej ale zaczolem sie interesowac wlasciwym odrzywianiem typu nie pije mleka (tylko do kawy) , pije zatem kefiry itd (wszystko kwasne) , duzo owocow , warzyw, kasz . Raz w tygodniu przeprowadzam gloduwke ( 20 h pije tlyko wode I zielona herbate )  - chce zwekszyc glodowke do 24h , rowniez czytalem ze regularne oczyszczanie jelita grubego rowniez moze przyniesc poprawe I tutaj zaczolem to robic ale narazie jestem na pocztkowym etapie . Wykonuje cwiczenia na kregoslup , oddycham powoli -czasami rowniez wykonuje cwiczenia oddechowe (taka medytacja) . To narazie tyle , przepraszam za skrotowe opisanie mooich doswiadczen ale reasumujac poprawe przynislo mi
- himplasia na reszte moich doswidczen musze poczekac bowiem ta reszta zostala wprowadzona niedawano . Pozdrawiam Panow w srednim no I starszych , powodzenia

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 23, 2017, 22:12:42 »
Dyskusja o leku Xofigo (dwutlenku radu) jest przeniesiona do działu o lekach chemicznych.
http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=6391.msg78251#new

Pozdrowienia :-)

Offline Darshan

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 27, 2017, 03:54:48 »
Istnieje wiele powodów hiperplazji (rozrostu) prostaty o charakterze łagodnym.
Teoria  nadmiaru testosteronu i roli DHT w łysieniu czy powiększeniu prostaty jest raczej przypuszczeniem/mainstreamowym paradygmatem  niż realnym eksperymentem.
W roli głównej postawiłbym estrogen i nie wykluczył prolaktyny, glukokortykosteroidów i insuliny jako czynników prorozrostowych czy nawet prozwłóknieniowych. Ma to mocne oparcie w wielu badaniach,  ale mało kto czyta i analizuje. Dopiero na drugim miejscu postawiłbym endotoksyny.
Bez wchodzania w te zawiłości przedstawiam skrócony plan działania, który uważam za dość szybko działający  i skuteczny czyli protokoł BPH Darshana ;-)

1. krem z progesteronem (najkrótszy skład, bez parabenów czy innych śmieci, (np. Wild Yam -pochrzyn)  smarowany  raz dziennie w kroczu i na podbrzuszu do czasu poprawienia mikcji a potem sporadycznie, co drugi, trzeci dzień.
2. Witamina A  - 30tys UI lub więcej+ surowa starta marchewka+ odrobinka oleju z oliwek - raz dziennie.
3. Kwas acetylosalicylowy (aspiryna) 300mg bądź dobre zioła salicylowe, albo  Pine Bark / Pycnogenol.
4. Cztery łyżeczki oleju kokosowego Virgin (np. do kawy) w ciągu dnia
5. Kwas aminooctowy (glicyna) - 3 x mała łyżeczka wymieszane z wodą/dzień albo galaretki (wywary kolagenowe)
6. Korzeń pokrzywy/śliwa afrykańska/saw palmetto - do wyboru, wystarczy jedno z nich.
7. Niacynamid - chociaż raz dziennie przed snem 500mg
8. Zero tłuszczów roślinnych  ( kokos, masło, smalec - ok)
9. Pilnujemy poziomu glukozy dla wartości nie przekraczających 90
10. Przydała by się tauryna 2-3g /dzień.
11. Zakładając, że już prawie każdy suplementuje magnez ;-) (chlorek lub cytrynian) ,dodałbym octan cynku 20-40mg/dzień rozdzielnie z magnezem
12. Jakiś adaptogen/regulator mógłby być korzystny no korzeń maca, ale się nie upieram.

Na wstępie jednak
sprawdziłbym  początkowe poziomy chociaż: T3/T4, estradiolu, prolaktyny, testosteronu ( warto raz w życiu znać punkt odniesienia) - i od tego uzależniłbym wzmocnienie bądź celowaną korektę procedury.
 Opcja full - sprawdzamy dodatkowo poziomy: progesteronu, LH, trójglicerydy, białko całkowite i CRP-reaktywne.

Nie wpadnijmy przypadkiem na pomysł podawania z zewnątrz testosteronu.
Uważamy na leki z pseudoefedryną (p-grypowe, na zatoki itp.)  można skończyć z cewnikiem!
Jeśli ktoś to zastosuje,  byłoby miło zostawić feedback dla innych czy i jak pomogło ;-)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 27, 2017, 23:41:14 »
Dobrze się sprawdza nalewka z kasztanów + witamina B1 na poprawę krążenia
Aspiryna lub zioła salicylowe może nie zawsze ma sens, żeby nie było bezsensownych krwawień.
Pycnogenol to marketing, nasze sosny są równie dobre.

Kiedyś tutaj spisałam skrót myślowy z rozdziału z jednej rosyjskiej książki:
http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=3038.msg41027#msg41027

Offline striker

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 11, 2018, 21:08:29 »
Ale co ciekawe, ruszczyk kolczasty, który ma podobne działanie(?) do kasztanów, jest przeciwskazany przy przeroście prostaty.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 18, 2018, 22:53:31 »
A dlaczego? Czy ktoś to wyjaśnił?

Tak ogółem wydaje mi się na podstawie tego, co czytałam, że w leczeniu prostaty problem jest w osłabionym ukrwieniu, a nie w skurczach lub rozszerzeniu naczyń krwionośnych. Zwykle naczynia krwionośne są pouszkadzane i zatkane złogami.

Offline striker

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 18, 2018, 23:30:09 »
Przy preparacie z ruszczykiem z jakim się spotkałem, przeciwwskazania :przerost prostaty i nadciśnienie

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 19, 2018, 21:48:37 »
Przy preparacie z ruszczykiem z jakim się spotkałem, przeciwwskazania :przerost prostaty i nadciśnienie

Może to dotyczy tego preparatu? Co jest w jego składzie?

Moim zdaniem ruszczyk się spokojnie nadaje do leczenia prostaty, z przerostem włącznie, bo jest cytotoksyczny, poprawia krążenie i uszczelnia naczynia krwionośne.

Tak samo przy nadciśnieniu - uszczelnienie i uelastycznienie naczyń krwionośnych obiektywnie jest niezbędne.

Myślę, że stosowanie samego ruszczyka, bez dodatków nie bardzo ma sens. Warto go łączyć z kasztanami i głogiem.

Offline striker

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 19, 2018, 21:50:42 »
Jeśli chodzi o przeciwskazanie nadciśnienia, to jeśli obkurcza naczynia krwionośne to pewnie zwiększa ciśnienie żylne.

Online zielarz polski

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 19, 2018, 22:19:20 »
Co do przerostu prostaty to osobiście byłbym jednak ostrożny.

Tutaj całość:
https://www.panacea.pl/articles.php?id=3207

a tam:
"Przeciwwskazania: Przeciwwskazaniem do stosowania preparatów z ruszczyka jest nadciśnienie tętnicze oraz przerost prostaty."

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 19, 2018, 23:41:30 »
Nadal brak wyjaśnienia, szczególnie, ze co chwila w tym artykule piszą, że podnosi ciśnienie żylne, a nie ciśnienie tętnicze.
Nie ma wyjaśnienia, dlaczego przeciwwskazanie przy przeroście prostaty.

Co ciekawe, akurat sprawdziłam u Korsunów (książka Izbawliajemsja ot warikozow i trombofleblitow) i tam nie ma takich przeciwwskazań.

Ja nadal się upieram, że ruszczyk + kasztan + głóg mogą niejednego postawić na nogi.

Online zielarz polski

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 20, 2018, 08:34:12 »
Oczywiście, że tak. Przecież nikt nie neguje zalet ruszczyka, w końcu cały w zasadzie artykuł jest o jego dobroczynnym działaniu.
Jednak przeciwwskazania należy brać pod uwagę.

Offline werbena

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 10, 2018, 13:00:49 »
"...Wyniki badań epidemiologicznych z bazy danych NHANES III (III National Health and Nutrition Examination Survey) wskazują na odwrotnie proporcjonalną zależność między spożyciem boru a ryzykiem wystąpienia nowotworu prostaty.
Obserwacje przeprowadzone z udziałem 95 chorych i 8720 zdrowych osób potwierdziły, że spożywanie większej ilości mikroelementu wpływa na obniżenie tego ryzyka (21). Mężczyźni pobierający wraz z dietą 1,8 mg B/24 h w porównaniu do osób spożywających 0,9 mg B/24 h byli w 1/3 mniej narażeni na pojawienie się raka (22).
Zhang i wsp. wykazali, że ryzyko rozwoju choroby można zminimalizować nawet o 64%.
 Porównując zwyczaje żywieniowe 76 pacjentów z chorobą nowotworową i 7651 zdrowych osób, badacze stwierdzili, że mężczyźni przyjmujący pokarmy o większej zawartości boru rzadziej zapadali na ten nowotwór ………

http://www.czytelniamedyczna.pl/4455,bor-i-jego-zwiazki-w-chemoprewencji-nowotworow.html

Offline Katinka

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 31, 2020, 22:03:48 »
Wierzbownica plus olej z wiesiołka - stosował i stosuje mój tata. Problemy zaczęły się ok 40. Obecnie ma 89 i musi pójść po 4 latach na powtórną operację. Ale prawie 50 lat miał problem z głowy i brak raka, teraz tylko łagodny przerost. Też szukam dla niego wsparcia bo wierzbownica przestała wystarczać

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 31, 2020, 23:51:46 »
W skrócie: to rzeczywiście mało na dłuszą metę. Stosujcie też olej z dyni.
.
Jaki był zakres operacji? Jaki będzie? Co twierdzi medycyna? Czy jest stan zapalny? Zakażenie?