Autor Wątek: prostata jak leczyć  (Przeczytany 25384 razy)

Offline adampupka

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
Odp: prostata jak leczyć
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 23, 2015, 16:20:26 »
http://kalkulatorprostaty.pl/other-diagnostic-tests  Ogólnie to warto się badać i to kompleksowo żeby potem nie leczyć w ciemno, czyli mało skutecznie.
:-)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 23, 2015, 16:53:19 »
Do gumppik'a:                                                                                                                                    Czy bakterie które podejrzewasz jako przyczynę moich nieszczęść znajdują się w nasieniu? tzn co badać?

Nie tylko Bogdan tak podejrzewa. Akurat ja i Bogdan mamy tą samą książeczkę napisaną przez lekarza urologa z Rosji, czy chyba nawet jeszcze Związku Radzieckiego. Autor twierdzi na podstawie swoich doświadczeń klinicznych, że podstawą stanów zapalnych i później przerostów prostaty jest zakażenie bakteryjne lub wirusowe. Jeśli się dołoży do tego fakt, że wiele wirusów jest uważanych za onkogenne, to się nam układa układanka w jakąś całość.

Ponieważ jak wspomniałem w poprzednim poscie po wizycie u urologa i leczeniu "w ciemno" levoxą, tamsolusyną i diklofenem była poprawa

Możliwe, że zduszono stan zapalny, ale nie została usunięta przyczyna.

ale po zakończeniu kuracji nieszczęścia powróciły; i o co chodzi z tą prowokacją kroplami miętowymi?i z tą pełnią dlaczego akurat w pełnię?

Chodzi o to, by bakterie wylazły, dały się wykryć w wymazie i by się dało ustalić, czym je ubić. Sposób podany przez Bogdana jest najprostszy, oczywiście nie ma gwarancji, że się uda - wtedy trzeba szukać czegoś innego. Dlaczego pełnia? Księżyc też na nas wpływa, nie tylko słońce. Na przykład wysokość przypływów i odpływów zależy od fazy księżyca. Może to przesąd, może nie - spróbować warto.

Do tego by się przydał lekarz, który nie należy do kasty "następny, proszę", ale, który jest zainteresowany wyleczeniem pacjenta.

Leczenie zwykle polega na poprawieniu ukrwienia prostaty, aby można było dojść do jej komórek ze środkami leczniczymi. Tego się w zasadzie nie robi w przypadkach rzeczywiście nowotworowych, kiedy, na odwrót, odcinając dopływ krwi do komórek rakowych, staramy się je ubić. Z drugiej strony, za pośrednictwem krwi i do nowotworu można próbować doprowadzić lek. Przydałaby się współpraca lekarza.

Warto też sprawdzić wątek neurologiczny zasugerowany przez lekarza, który może się rzeczywiście nałożyć na sprawę urologiczną. Czy z tym wypadłym dyskiem jest już dobrze?
Na początek mocno zasuplementuj sobie wszystkie witaminy B i C i jedz dużo różnych olejów 2-3 łyżki dziennie. Z dyni może też być. Między posiłkami pij musujące suplementy magnezowe. Jeśli masz okazję, to z Rosji lub Białorusi czy Ukrainy sciągnij sobie morską kapustę lub w sklepach z chińszczyzną kup sobie morską sałatę (nori) i to jedz z posiłkami jako warzywo. Wprowadź sobie do posiłków nierafinowany olej kokosowy. Możesz spróbować nalewkę z nasion przegorzana. Ona delikatnie poprawia napięcie mięśni, a dziennie wystarczy kilka kropel, by
sprawdzić, czy da to efekt.
To powinno poprawić stan uszkodzonych nerwów, niezależnie od prób rozwiązania innych problemów.

bakterie które podejrzewasz jako przyczynę moich nieszczęść znajdują się w nasieniu? tzn co badać?

Może wystarczy badanie z moczu? Bo badanie nasienia mnie osobiście nie przekonuje i z powodów etycznych i nie słyszałem o wskazaniach medycznych doń...

Myślę, że sprawdzić ejakulat można, chociażby po to, by stwierdzić jego sterylność, czyli wykluczenia zakażenia wyżej.

Pozdrowienia :-)
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2015, 19:19:22 wysłana przez Basia »

Offline mirosław olaski

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 24, 2015, 13:48:54 »
Witam
Moi mili serdeczne dzięki za podpowiedzi i sugestie,spróbuje coś z tego dla siebie wyciągnąć.
Piję wierzbownicę 2-3 razy dziennie i jak na razie mam po niej największą ulgę.Dołączę do niej pozostałe zioła i rośliny no i zobaczymy.
Ktoś z was zapytał mnie o poziom PSA,powiem tak mój poziom to 0,74 nl/ml myślę że to nie jest nic nowotworowego? Przynajmniej mam taką nadzieję.Spróbuję jeszcze zrobić porządek z moim nieszczęsnym kręgosłupem i przebadać nasienie.
Do Verainigten
Znalazłem się na tym forum nie dla tego,że tak chciałem albo mi się tak podoba lecz dlatego,że ludzie biorący tutaj udział i podejmujący wątki mają jakieś doświadczenie w ziołolecznictwie a ja potrzebuję pomocy.Pomocy której nie mogą mi udzielić ludzie do tej pomocy przygotowani,kształceni tj.lekarze.Jak wspomniałem byłem u dwóch różnych specjalistów; w Niemczech i w Polsce
Niemiec zbadał,zrobił wlew do pęcherza,zlecił kolonoskopię,zobaczył i stwierdził-Ucisk na nerwy,lub jakieś zaburzenia sprzężenia zwrotnego,zalecenia-psychoterapia i leczenie kręgosłupa.
Polska pani dr.leczenie "w ciemno" lewoxą et cetera...
Dodam jeszcze iż moja kobieta jest lekarzem co prawda specjalistą innej dziedziny,ale mogę śmiało powiedzieć,że dostęp do medycyny konwencjonalnej mam o niebo łatwiejszy od innych,lecz być może problem polega na tym iż zbyt dobrze znam środowisko lekarskie od podszewki i dlatego kompletnie  w nie nie wierzę,w  ich pomoc i zaangażowanie,
słowem spycholagia,niewiedza,nietrafne decyzje,kilogramy farmaceutyków przypisywanych na wszystko i po nic.Być może są gdzieś zaangażowani lekarze ale ja nie znam takich...albo już wymarli jak dinozaury ::)

pozdrawiam

Online halina1

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 24, 2015, 15:06:02 »
A gruszyczkę też pijesz?
Poczytaj u naszego gospodarza.
Mam Receptariusz Zielarski, dużo w nim o propolisie, autor się nie podpisał, bowiem nie uważał za stosowne.
Na Zapalenie gruczołu krokowego i przerost gruczołu krokowego poleca:
"Garść skrzypu na litr wody, gotować przez conajmniej pół godziny, po czym zasypać łyżką gotowej mieszanki Urosan, odstawić do naciągnięcia. Uzyskany odwar wypić w ciągu dnia małymi ilościami.
Poza tym odwapnić organizm dietą: skreślić białko jaja, a płatki owsiane, szczaw i pomidory jadać jak najczęściej.Kuracją prowadzić do czasu cofnięcia przerostu, może to trwać dwa i trzy lata. Aby nie dopuścić do stanu zapalnego na trasie przewodu moczowego stale pijać napar : z liścia czarnej porzeczki, liścia brusznicy, jeżyny i maliny."

Offline werbena

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 24, 2015, 22:55:21 »
"Najnowsze badania zdają się wykazywać silne powiązanie pomiędzy rzęsistkiem pochwowym, a  rakiem prostaty u mężczyzn. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Harvard School of Public Heath (HSPH) i Brigham and Women’s Hospital. .."

http://www.msfera.pl/prostata-rzesistek.html

"Wyciągi z lukrecji mają działanie antyrzęsistkowe (antitrichomonas)":

http://rozanski.li/?p=1564

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2015, 10:45:48 wysłana przez werbena »

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 24, 2015, 23:47:34 »
"Najnowsze badania zdają się wykazywać silne powiązanie pomiędzy rzęsistkiem pochwowym, a  rakiem prostaty u mężczyzn. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Harvard School of Public Heath (HSPH) i Brigham and Women’s Hospital. .."

http://www.msfera.pl/prostata-rzesistek.html
tak, to prawda.
Ponadto do stanów zapalnych, a w konsekwencji do raka może prowadzić zakażenie takimi patogenami jak: przywra, chlamydia. Statystyki podają, że chlamydią zakażonych jest 90% populacji na świecie. W prostacie jest bardzo sprzyjąjace środowisko do rozwoju patogenów.
Czy tak jest w każdym przypadku? Na pewno nie...ale infekcje pochodzące od patogenów powinno się sprawdzić w pierwszej kolejności.

Offline książkowy

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 25, 2015, 00:27:58 »
Tak samo jak przy łysieniu czy nadmiernym owłosieniu bo przyczyna jest ta sama - dihydrotestosteron. Czyli palma sabałowa, izoflawony, likopen. Polecam zajrzeć tutaj:
łysienie

Offline werbena

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 06, 2015, 21:10:10 »
 "Są dwie proste metody. Jedna polega na masażu gruczołu krokowego. W zależności od stopnia powiększenia wystarczy raz/ dwa razy w tygodniu taki masaż przeprowadzać przez kilka tygodni/miesięcy. Potem gruczoł sam zaprzestaje produkcji. Po prostu osoba druga musi włożyć palec do odbytu. Pacjent stoi w pozycji zgiętej do przodu, oparty o krzesło. Opuszka palca natrafia na mały twardy guzek. Wystarczy go pomasować przez kilka minut. O tym, czy dobrze masujemy, świadczy uczucie parcia i wypływ kropelek cieczy z cewki.

Drugi sposób polega na piciu preparatów z korzenia i kłącza pokrzywy. Jak się przygotowuje taki preparat, w następnym odcinku. Trzeba tylko pamiętać, że równocześnie powinniśmy wykonać badanie 25 OHD i poziom powinien być w granicach 50 - 60 ng.

Badanie PSA, masowo zalecanie w Polsce od 20 lat, jest tylko historyczną pozostałością reklamy producentów. Nie ma żadnej wartości diagnostycznej. jest doskonałym sposobem na wyciąganie pieniędzy z kieszeni przestraszonego pacjenta...

c.d.

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=15852&Itemid=119

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 06, 2015, 23:17:11 »
Według tego, co wyczytałam w rosyjskiej książce o chronicznym zapaleniu prostaty, na 2 tygodnie przed rozpoczęciem masażu nalezy poprawić ukrwienie narządów i drożność kanalików odpływowych na przykład nalewką z kasztanów. W Rosji jest do tego polecana fabryczna nalewka z kasztanów z witaminą B1 - Eskuzan. Chodzi o to, by wymasowane zastoiny mogły znaleźć ujście. W przeciwnym wypadku ryzykujemy zaostrzenie stanu zapalnego.

Offline werbena

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 07, 2015, 20:55:34 »
A tę nalewkę to trzeba pić  czy gdzieś smarować ?  ;)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 07, 2015, 23:06:20 »
A tę nalewkę to trzeba pić  czy gdzieś smarować ?  ;)

Tą nalewkę się pije.
Prawdopodobnie można zrobić coś podobnego jesienią, jak będą kasztany

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 20, 2015, 15:03:06 »
Według tego, co wyczytałam w rosyjskiej książce o chronicznym zapaleniu prostaty,

Ткачук В.Н., Горбачев А.Г., Агулянский Л.И. Хронический простатит.

Można kupić w alib.ru (coś w rodzaju książkowego Allegro tylko "kup teraz") bez problemów, tylko trzeba się dogadać ze sprzedawcami w sprawie płatności i dostawy.
To jest książka raczej dla lekarzy.

Offline robin

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 20, 2015, 18:01:59 »
Kasztanka to można bez problemu kupić w aptece jako preparat na żylaki.. Tak z ciekawości: a jak są zwapnienia prostaty to da się z tym coś zrobić? Zakładam że to po stanie zapalnym, właściciel tej prostaty od lekarza usłyszał że to dlatego że prowadził intensywne życie seksualne;)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 20, 2015, 18:50:49 »
Kasztanka to można bez problemu kupić w aptece jako preparat na żylaki.

Dodatkowo trzeba pamietać o witaminie B1. Jesień niedługo, spokojnie można coś podobnego zmontować.

Tak z ciekawości: a jak są zwapnienia prostaty to da się z tym coś zrobić? Zakładam że to po stanie zapalnym, właściciel tej prostaty od lekarza usłyszał że to dlatego że prowadził intensywne życie seksualne;)

Podobno trochę się udaje, ale zwapniały klocek zwykle się usuwa.

Co ciekawe, autor wspomnianej rosyjskiej książki zaleca regularne współżycie płciowe. Ogółem fajna książka, nawet, jeśli nie bardzo rozumiałam wszystkich rozważań patologiczno - anatomicznych. Pewnie po polsku też bym nie zrozumiała ;-)
Można uważać, że książka jest obiektywna autor opisał nie tylko swoje sukcesy terapeutyczne, ale i porażki.

Czeka mnie jeszcze książka Barnaułowa o fitoterapii i męskiej bezpłodności i tam pewnie będzie więcej.

Offline Ludwik

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 23, 2015, 21:40:42 »
Z własnego doświadczenia mogę stwierdzić,że doskonale działają:
1/ w pierwszej kolejności leki przeciwzapalne (czarnuszka,wrotycz,rumianek,wierzbownica),zioła zawierajace salicylany;omega 3 (zmielone siemię lniane)
2/ antynowotworowo :kurkuma +pieprz czarny;cynk;selen
3/ likopen (np. koncentrat pomidorowy);
4/ pestki moreli
5/ mało nabiału