Autor Wątek: prostata jak leczyć  (Przeczytany 25383 razy)

Offline mirosław olaski

• Nowy
  • *
prostata jak leczyć
« dnia: Maj 22, 2015, 19:35:38 »
Witam
Jestem nowy na forum,mam pytanie do wytrawnych forumowiczów i zwolenników fitoterapii.
Moim problemem od jakiegoś czasu jest prostata i wszystkie problemy pojawiające się wraz z niedomaganiem tego wrażliwego organu tj.zawężony strumień,niepełny wzwód ,nocne wstawanie do toalety,kurczowe bóle przewodów moczowych.
Dodam iż badałem się urologicznie per rectum i w pierwszym badaniu lekarz stwierdził coś na kształt minimalnego przerostu ale był pewien iż przy moim wzroście i budowie gruczoł może mieć prawidłowy kształt i wielkość,USG nic nie wykazało.Zrobiono mi wlew do pęcherza z płynu kontrastującego i zdjęcia RTG po czym okazało się iż przewody moczowe są jakby"sparaliżowane".Przypisał mi TAMSOLUSYNĘ ale tylko na 30 dni, i przez parę dni była ulga,ale potem problem powrócił i trwa nadal.Lekarz sugerował badanie kręgosłupa lub jakąś psychoterapię.Kręgosłup owszem mam chory(wypadnięty dysk L5 S1)ale czy to może mieć wpływ na moje problemy natury urologicznej???

Proszę wszystkich mogących udzielic jakichś istotnych informacji na temat leczenia ziołami podobnych problemów o pomoc,bądź namiary na jakiegoś konkretnego lekarza-fitoterapeutę.
Będę wdzięczny za odpowiedź

Offline cezet

• Więcej Pisze
Odp: prostata jak leczyć
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2015, 19:41:48 »
Czy robiłeś badanie nasienia na chlamydie i mykoplasmę? Możesz mieć małoobjawowe zapalenie.

Offline halina1

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2015, 19:59:38 »
Wierzbownica drobnokwiatowa. Można bez problemu ją kupić.

Offline mirosław olaski

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2015, 22:22:29 »
Wierzbownicę drobnokwiatową już piję drugi tydzień i naprawdę w nią uwierzyłem ponieważ już po dwóch trzech dniach przyniosła mi ulgę,ale teraz jakoś jej dobroczynna moc słabnie i słabnie również mój strumień... :(Może powinienem dodać coś jeszcze do tego ziółka?
Badania na chlamydie i mykoplazmy nie robiłem gdyż wydawało mi się mało prawdopodobne abym "miał" coś z tego
zresztą jak wspomniałem w pierwszym poście byłem przebadany dośc szczegółowo przez urologa gdyż to zaczęło się juz około 1roku temu bólami w dolnej części jamy brzusznej po obu stronach.Lekarze zlecili kolanoskopię po czym trafiłem do urologa który jak już wspomniałem zalecił zbadanie kręgosłupa.
Nie wiem co mam dalej z tym począć,ponieważ wizyty u lekarzy i rozmowy z nimi doprowadzają mnie na skraj wytrzymałości nerwowej,mam wrażenie iż całe to środowisko (nie obrażając lekarzy z powołania którym zależy na wyleczeniu pacjenta) lekarskie to jakaś jedna wielka zmowa koncernowa mająca na celu dystrybucję farmaceutyków bez znaczenia jest działanie a ważna jest sprzedaż ilościowa.
Może znajdzie się ktoś kto wyszedł z podobnych tarapatów i mógłby mnie jakoś ukierunkować.
Dodam,że mam dopiero 40 lat i tak na moje oko to jakieś 10-15 lat za wcześnie na tego typu schorzenia.

pozdrawiam i serdecznie dziękuję za każdą mogącą pomóc informację

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2015, 22:37:21 »
Mój teść przyjmuje noc stop wierzbownicę. Lekarz dodatkowo zapisał mu palmę sabałową ale w takiej dawce, że zbankrutowałby próbując chociaż zbliżyć się do dawek puritan's pride. Plus podjada pestki z dyni i pije olej z dyni.
Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. Prof. Bartoszewski

Offline cezet

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2015, 23:35:40 »
Ja pisałam o chlamydii i mykoplazmie, bo sobie przypomniałam, że kiedy byłam w ciąży, dość niedawno, to były na forach duże grupy ludzi starających się o dziecko i mających duże problemy z zajściem w ciążę, i między innymi były wtedy zalecenia badania nasienia w tym kierunku, ponieważ można bardzo długo być zakażonym i nie mieć objawów. Kobiety mają dużo wyraźniejsze objawy i wcześniej to wyłapią. A mężczyźni właśnie gorzej. A w końcu to jest zapalenie, tylko że przewlekłe, i podstępne. W każdym normalnym laboratorium można takie badanie zrobić prywatnie, nie kosztuje majątku i nie wywołuje zdziwienia :) Moim zdaniem warto zrobić.

Offline gumppek

• Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób.
  • Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2015, 01:04:51 »
Ja bym sprawdził klebsiellę i e.coli plus candidę. A i ureaplasmę urealyticum. Sam przerost nie powstaje. Coś go powoduje. Dla współczesnej medycyny jest cała gama procesów bezprzyczynowych. Ot choćby przerost lub stan zapalny prostaty. Ot tak sobie prostata rośnie bo lubi. A stan zapalny no bo właściciel jest napalony  :o Nic bardziej mylnego. Nie ma skutku bez przyczyny. Patogeny robić w dzień pełni. Wcześniej prowokacja nawet kroplami miętowymi 3 razy po 3 ml /mentol ma niskie MIC i na grzyby i na bakterie/ plus 1 ml spirytusu kamforowego /nie olejku a spirytusu/. Trochę to nie fajne bo się odbija. Ale działać jakoś tam działa.
Jak są jeszcze jakieś bóle kręgosłupa, stawu biodrowego to stawiam na klebsiellę i mykoplasmę. Moja ukochany krętek też wchodzi w grę czyli trepenoma denticola. Polecam czyrenie odwar stabilizowany i nalewka no i może pniarek obrzeżony. Sam będę go niedługo próbował
Góral­ska teoria poz­na­nia mówi, że są trzy praw­dy: Świen­ta prow­da, Tyż prow­da i Gówno prowda.
Józef Stanisław Tischner

Offline freshbynature

• Dużo Pisze
  • zioła i sport
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2015, 08:48:35 »
Hej

Kilka mitów trzeba obalić. Olej z pestek dyni pijamy profilaktycznie , on nie wyleczy stanu zapalnego , zamiast tego jedz pestki moreli drobnej-bezwzględnie leczy ( garstka z rana , garstka wieczorem). Jak bóle ustąpią  sięgnij wtedy po olej z pestek dyni , po nasiona nie sięgaj bo te prażone , suszone są bezwartościowe , właściwe działanie mają tylko świeże lub mrożone.
Wierzbownice możesz zażywać maksymalnie 12 tygodni. W obecnej porze powinieneś sięgnąć po naturalne bogactwo w postaci naparów z liścia i korzenia pokrzywy (3 tygodniowa kuracja-nasusz i zamroź na zapas-warto napędzić soku i pozamrażać w pojemniczkach od lodu). Polecam również kwiat i liść jarzębiny(na kwiat już za późno ale możesz kupić) jak skończysz pokrzywę zmień na kwiat i liść jarzębiny.
W diecie nie zapomnij o sporej podaży warzyw i owoców. Zjadaj cynamon , kurkumę , imbir( z umiarem bo potrafi być agresywny dla gruczołu) czosnek(drobno posiekany) Woda z umiarem bo nadmiar płynów podrażnia prostatę.Pij małymi ilościami 20 min. po posiłkach.
Jak jest u Ciebie z wysiłkiem fizycznym? Czy wysiłek powoduje u Ciebie ból? Powinieneś zadbać o zdrową miednicę , dotlenić ją, tutaj masz zestaw:http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cwiczenia/cwiczenia-wzmacniajace-miesnie-dna-miednicy-zdjecia_42277.html
Z suplementów warto się wspomóc jakimś prostaminem itd, itp. Magnez i potas-obowiązkowe. witamina c-płynna. Kiedy bóle ustąpią zrób sobie 4 tygodniową kurację selenem.
A jak wygląda Twoja codzienność? Dużo siedzisz? Czy raczej masz zrównoważony tryb życia? Czy ktoś w rodzinie chorował na prostatę?
 Pozdrawiam - Freshbynature
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?

Offline mirosław olaski

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2015, 10:30:26 »
Witam
Do gumppik'a:                                                                                                                                    Czy bakterie które podejrzewasz jako przyczynę moich nieszczęść znajdują się w nasieniu? tzn co badać?
Ponieważ jak wspomniałem w poprzednim poscie po wizycie u urologa i leczeniu "w ciemno" levoxą,tamsolusyną i diklofenem była poprawa  ale po zakończeniu kuracji nieszczęścia powróciły; i o co chodzi z tą prowokacją kroplami miętowymi?i z tą pełnią dlaczego akurat w pełnię?
Do freshbynature:
w rodzinie od strony matki dziadek miał podobne dolegliwości,ale dożył 90ki więc jestem pewien iż jego zmagania z tą chorobą zaczęły się tak w okol 70ego roku życia,a u mnie ok 38ego,więc jakieś dziedzictwo genetyczne może i jest ale jest tez pewnie jakieś cholerne chorubsko które umila mi życie.
Jeśli idzie o wysiłek fizyczny to oczywiście jest,bo zawsze był i nie zauważam w związku z tym jakichś specjalnych dolegliwości.
Dzięki za linka do ćwiczeń miednicy.
pozdrawiam.

Offline adampupka

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2015, 11:08:03 »
bakterie które podejrzewasz jako przyczynę moich nieszczęść znajdują się w nasieniu? tzn co badać?

Może wystarczy badanie z moczu? Bo badanie nasienia mnie osobiście nie przekonuje i z powodów etycznych i nie słyszałem o wskazaniach medycznych doń...
:-)

Offline Vereinigten

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2015, 11:15:06 »
To lekarz który to wszystko widział, nie jest w stanie dać kuracji a zielarze, którym ma wystarczyć opis, mają cię wyleczyć? Ziołowe preparaty roślinne zawierające fitosterole - kora śliwy afrykańskiej, korzeń pokrzywy, pestki dyni... To wszystko ma działanie głównie profilaktyczne i na zmiany poważne, jakie by nie były - nie pomogą. Idź do innej placówki i tam opisz problemy.
Blog o roślinach leczniczych i ich wykorzystaniu. http://www.manualzielarski.pl/

Offline adampupka

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2015, 11:18:46 »
To lekarz który to wszystko widział, nie jest w stanie dać kuracji a zielarze, którym ma wystarczyć opis, mają cię wyleczyć? Ziołowe preparaty roślinne zawierające fitosterole - kora śliwy afrykańskiej, korzeń pokrzywy, pestki dyni... To wszystko ma działanie głównie profilaktyczne i na zmiany poważne, jakie by nie były - nie pomogą. Idź do innej placówki i tam opisz problemy.

A jeśli lekarze wciąż będą dawać leki w ciemno (jak bardzo ja tego nie pojmuję  >:( ) to rób badania na własną rękę. Oburza mnie to że lekarze np. często w ciemno dają NLPZ zamiast badać jaka jest przyczyna, a potem płacz, że coś było rakiem i jest za późno, nie pisze tego bynajmniej żeby Cię Mirosławie straszyć, to tylko taka dygresja na temat patologii w służbie zdrowia.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2015, 12:57:35 wysłana przez adampupka »
:-)

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 23, 2015, 12:46:31 »
To lekarz który to wszystko widział, nie jest w stanie dać kuracji a zielarze, którym ma wystarczyć opis, mają cię wyleczyć? Ziołowe preparaty roślinne zawierające fitosterole - kora śliwy afrykańskiej, korzeń pokrzywy, pestki dyni... To wszystko ma działanie głównie profilaktyczne i na zmiany poważne, jakie by nie były - nie pomogą. Idź do innej placówki i tam opisz problemy.
Po co udzielasz się na tym forum? - to jest tak, jakby ateista rozprawiał o kościele. I Ty chwaliłeś się, że piszesz referat nt. zielarstwa, na konferencję - żałosne. Po raz pierwszy chyba tak do kogoś się zwracam na tym forum, ale zasłużyłeś sobie.
Gdyby mirosław nie chciał stosować ziół, to by tu nie pisał.
,,Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga." Thomas Fuller

Offline cezet

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 23, 2015, 15:36:13 »
Trochę musiałam się naszukać.
Tutaj masz przykładowy link http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=63&t=76457
Musisz Mirosławie odrobić nieco pracy domowej i dalej sam poszperać, czy robić to badanie czy nie.
Na w/w forum są ludzie na prawdę zdesperowani i poważnie podchodzący do problemu, ponieważ im zależy na rodzicielstwie. Przypuszczam, że w innej sytuacji łatwo by odpuścili "jakieś tam" niby zakażenie, którego specjalnie nie odczuwają. Ale skutki tego odpuszczenia sobie, za 15-20 lat - (?) chyba jednak mogą być przykre.
I teraz tak. Do czego służy prostata? Do produkcji ejakulatu, razem z pęcherzykami nasiennymi i jądrami. Więc co jest lepiej zbadać, mocz czy ejakulat?
Tutaj wyjątkowo, bakterie nie są zainteresowane chować się po kątach, one bardzo chętnie wydostają się z jednego organizmu, żeby przedostać się do innego (partnerki) - na to są nastawione, i dlatego można je po prostu wyhodować na podłożu, czyli zrobić posiew.
Poczytaj sobie, zastanów się, bo leczenie może być długie, ale warto by było wiedzieć jaki jest stan wstępny, żeby móc sprawdzić efekty kuracji.

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 23, 2015, 16:09:18 »
Czy robiłeś takie badania jak:
PSA i wolne PSA?
Ostatnio podważa się sens wykonywania PSA jako słabego markera.
Jednak u mojego męża to stale rosnące PSA wykryło raka prostaty.
Nie piszę tego, by Cię straszyć. Lepiej być czujnym, by czegoś nie przeoczyć.
W ostatnich latach na forum prostatyków było trzech mężczyzn- lat 38, 40 i w ostanim tygodniu -42 lata, u których wykryto tego raka.
A medycy? No, cóż ? W historii męża było ich pięciu i to z tytułami docentów, doktorów...guzik potrafią .
Teraz nie mam czasu, jak znajdę go więcej dorzucę jeszcze  trochę swoich przemyśleń.
Ewa