Autor Wątek: Pałeczka ropy błękitnej a ból kolan  (Przeczytany 1807 razy)

Offline boranin

• Nowy
  • *
Pałeczka ropy błękitnej a ból kolan
« dnia: Maj 12, 2015, 16:09:40 »
Witam serdecznie. W dniu dzisiejszym odebrałem wyniki z laboratorium i okazało się ze w wymazie z ucha mam bakterię pałeczki ropy błękitnej. Badnie zrobiłem z uwagi na zapalenie ucha, ktore mam w chwili obecnej - w sumie obu uszusz. Jakis czas temu ( ok rok temu ) mialem tozsame zapalenie ale wtedy nie robilem wymazu a antybiotyk ktory bralem pomogl... Teraz moje pytanie: Czy od tej bakterii moga bolec mnie rowniez kolana ? Z bolem kolan borykam sie od kilku lat. Bolą mnie głownie po spacerach i dluzszym staniu. Mniej po bieganiu czy jezdzie na rowerze. Bolą oba tak samo symetrycznie z przodu oraz z tylu na sciegnach. Bardzo dokuczliwa sprawa... Towarzyszy tez temu od jakiegos czasu bol podobny do zakwasow na udach, ale o słabym natezeniu. Bylem u ortopedy, naczyniowca, podstawowe wyniki badania krwi rowniez sa dobre. Mam 30 lat uprawiam sport. Wszystko poza kolanami i uszami (choc to uwazam za chwilowy problem) jest ok... Na bakterie zakupilem olejek z oregano bo wyczytalem ze jest wskazany w takiej sytuacji. Czy polecacie cos innego jeszcze i czy moge wiazac te dwa objawy z przedmiotowa bakteria. Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam !  PS. Po edycji wpisu moze jeszcze zapytam przy okazji, czy jakies inne bakterie mogą powodowac taki bol kolan i jak sobie z nim poradzic ;/
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2015, 19:32:29 wysłana przez boranin »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Pałeczka ropy błękitnej a ból kolan
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2015, 22:55:29 »
A co na to medycyna? Jak wyglądają prześwietlenia? W Twojej sytuacji bym stawiała na skutek uprawiania sportu w pierwszym rzędzie.
Z zakażeń bakteriami to bym myślała raczej o boreliozie lub chlamydiach po wykluczeniu kontuzji.
Gdyby Twój gronkowiec z uszu doszedł do kolan, to byśmy raczej nie plotkowali o tym teraz przez internet, a byś leżał z sepsą na zakaźnym.

Pozdrowienia :-0

Offline boranin

• Nowy
  • *
Odp: Pałeczka ropy błękitnej a ból kolan
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2015, 12:20:53 »
Dokładnie Basiu to juz wiem, ze gdyby mi sie to przenioslo poza uszy to nie bylo by pisania na forum ;) W kwestii kontuzji to kdpada. Mialem rezonans obu kolan i kilka wizyt u ortopedy. Kolana w stanie rewelacyjnym. U naczyniowca to samo - zyly jak nastolatek. Podatawowe badania krwi i moczu - ksiazkowo. Wyniki boreliozy wczoraj odebralem wynik ujemny. Za chlamydia czekam. Mam miec wyniki w przyszlym tygodniu. Uszy zakraplam i smaruje mascia. A kolana ciagle bola... I trace juz pomysly co z tym zrobic. A lekarze odpowiadaja ze nie wiedza co mi jest i tyle...