Autor Wątek: Przepis na pastę z żurawiny, melisy i pietruszki - pytanie  (Przeczytany 1784 razy)

Offline książkowy

• Więcej Pisze
Przepis na pastę z żurawiny, melisy i pietruszki - pytanie
« dnia: Kwiecień 23, 2015, 16:27:20 »
Jak wykonać pastę z wymienionych w temacie produktów? Mój kot musi takie coś dostawać w dawce około 50 mg dziennie pietruszki, 50 mg dziennie melisy i 200-250 mg dziennie żurawiny bo ma problemy z pęcherzem.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Przepis na pastę z żurawiny, melisy i pietruszki - pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2015, 22:56:38 »
A w postaci kuleczek - kotlecików z mięsa mielonego? Powinno wejść bez przemocy.

Pozdrowienia :-)

Offline książkowy

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2015, 08:04:59 »
Obojętnie, byle dało się to wykonać bez jakichś skomplikowanych urządzeń :-). Najlepiej w formie pasty bo można kotu w nos wytrzeć i sobie wyliże.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2015, 10:50:10 »
Zmieszaj ze zmielonym mięsem całość, podziel na porcje tak, aby była statystycznie zachowana dawka, to zwierzątko zje i nawet nie trzeba będzie się męczyć w odwazanie. Dokładnie tak, jak się robi farmaceutyczne kulki czy pigułki, z tym, że zapychaczem i nośnikiem bedzie mięso.

Offline książkowy

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2015, 11:35:20 »
Tak normalnie mam kupić pietruszkę, żurawinę itd.? Druga kwestia, że ten kot jest bardzo wybredny i wątpię, że zje jak mu tak zrobię.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2015, 15:16:43 »
Tak, myślę, że spokojnie możesz kupić te składniki, rozetrzeć je i zmieszać z mielonym mięsem.
Jak podlejesz na dodatek krwią czy jajkiem, to pewnie wsunie i poprosi o jeszcze.
Normalny zwierzak na gotowe karmy gwarantujące pokrycie 100% zapotrzebowania na wszystko ma zawsze długie zęby ;-)