Autor Wątek: Lutowe zbiory...  (Przeczytany 25626 razy)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Lutowe zbiory...
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 26, 2019, 11:29:51 »
Luty się kończy, ale nie ma lenistwa:
kwiaty i szyszki olchy, jagody jemioły, kwiaty leszczyny, brzozy - jest co robić :-)

Pozdrowienia :-)

Offline Pragmatyk

• Więcej Pisze
    • Plantacja Choinek Rezerwat Bobra
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 15, 2021, 14:36:06 »
W tym roku luty taki, jak drzewiej bywało - w najcieplejszym miejscu Polski -13 w nocy, w dzień ok. -5, śniegu tylko 25 cm, ale trzyma się dzielnie. Na spacerze zebrałem sporą ilość przeróżnych nasion: kozłek, arcydzięgiel litwor, łopian większy; szyszki i kwiat olchy, kwiat leszczyny. Znalazło się też trochę pięknie zielonych liści jeżyny na herbatkę. Przy okazji zakłóciłem spokój parze czapli białych i stadu dzikich kaczek.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 21, 2021, 11:19:17 »
Wczoraj wiązka brzozowych gałązek, trochę czagi i torebka gałązek olchowych z szyszkami i kwiatami.

Pozdrowienia :-)

Offline Pragmatyk

• Więcej Pisze
    • Plantacja Choinek Rezerwat Bobra
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 21, 2021, 16:37:03 »
I mnie się dziś poszczęściło z czagą, a ponadto znalazłem piękne stanowisko wrośniaka różnobarwnego - trochę na uzupełnienie zapasów pozyskałem, a reszta w pamięci ;-)
Zdobyłem też kilka sadzonek żurawiny - może się przyjmą, posadzone obok mojej.

Offline Strzyga

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 26, 2021, 20:19:02 »
Przebudziłam się dziś rano i coś żółtego mi mignęło w oknie. Podeszłam i zobaczyłam naszą leszczynę, całą obsypaną kotkami. Planuję zebrać trochę i zrobić nalewkę na nich, tym samym rozpoczynając swój własny, zielarski rok  :)