Autor Wątek: rozstępy  (Przeczytany 7823 razy)

Offline freshbynature

• Dużo Pisze
  • zioła i sport
rozstępy
« dnia: Listopad 10, 2010, 06:37:56 »
Dzień dobry wszystkim

Tyle sie pisze o bezradności leczenia no chyba ze laser itd. Wczoraj na siłowni odbyła sie dyskusja na ten temat i kazdy dodał cos od siebie. Najlepsze efekty jesli chodzi o smarowanie uzyskał człowiek który uzywał masci o nazwie contratubex(Contratubex żel zawiera subsancję czynna heparynę, ekstrakt płynny z cebuli ialantoinę. Stymuluje gojenie sie rany i przeciwdziała niefizjologicznemu tworzeniu się blizn) wraz ze smarowaniem stosował polewanie tych miejsc zimna wodą. faktyczne efekt jest naprawdę widoczny. Prosze o jakiekolwiek porady i wskazołwki pomocne w tym temacie.

Pozdrawiam - Fresh
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?

Offline halina1

• Dużo Pisze
Odp: rozstępy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2010, 11:03:57 »
Olej z kocanki leczy blizny, chyba też działa na rozstępy.
Kiedyś pisałam o olejku (ekstrakt olejowy z kocanki), stosowałam na stany napięcia na sztywność ramion, a jako skutek uboczny zginęła blizna pooperacyjna.
Wymaga to czywiście dość długiego stosowania.

Offline halina1

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2010, 16:30:36 »
Jeszcze ja:
Tak mi sie wydawało, że olej rycynowy jest stosowany do tego celu.
Poszukałam i:
 1 łyżkę oleju rycynowego zmieszać z 2 łyżkami olejku migdałowego. Mieszaninę wcierać kolistymi ruchami 2 razy dziennie przez dwa tygodnie.

Offline freshbynature

• Dużo Pisze
  • zioła i sport
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2010, 18:07:21 »
Hej Halinka

Ludzi do sprawdzenia powyzszych specyfików jest troche więc będę relacjonował w miare postepów.

Ps. Pod koniec tygodnia zakończę czytać Słoneckiego . Ciekawą propzycją jest oczyszczanie za pomoca olejów...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 12:56:05 wysłana przez freshbynature »
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?

Offline arte

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2010, 19:14:42 »
    Ja   robiąc   maść  na  rozstępy   brałabym  pod  uwagę ; np. żywokost,  trędownik  ,  nostrzyk  żółty,  kasztan-wyciąg  olejowy  ze  świeżych  kasztanów  utartych  np.  na  tartce, do  tego  wyciąg  glicerynowo  -olejowy  z  rdestowca,  ziół  szwedzkich,odrobinę  żywicy  ze  świerka   i  wosku  pszczelego,  może  jeszcze  nagietka  lub  pokrzywy. Tak  maść  przygotowana  samodzielnie ,  przepełniona  do  tego   własną  pozytywną  energią  musiałaby   zadziałać.
arte

Offline Alinge

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2014, 12:46:40 »
Chciałabym odświezyć wątek...

Czy udało się wam znaleźć warty uwagi środek ?  Mam u siebie w gabinecie dziewczę 14 letnie, najpierw utyło potem schudło,  efektem są ogromne ilości czerwonych prążków na jej ciele.. szczerze mówiąc,  ta ilość mnie przeraziła... autentycznie szkoda dziewczyny.
Obiecałam że spróbuję  choćby podrzucić pomysł.. Na razie zapodałam Cepan ( jako odpowiednik Contratubexu) bo tu też  cena robi  zasadniczą różnicę .

Pozdrawiam i dziękuję ..

Offline `

• Dużo Pisze
  • IRONMAN-napędzany ziołami
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2014, 13:00:51 »
A zerknij na link w pierwszym pości, który podała Bapona http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=72.0

Offline MsSznur

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2014, 14:07:03 »
Zrobiłam to samo co twoje dziewczę mając lat 18 i raczej nie pociesze cie mówiąc, że cztery lata później ciągle wygląda do bani.
"Just because I did something yesterday is not a good enough reason to do it today."

„Definicją szaleństwa jest robienie cały czas tego samego i oczekiwanie za każdym razem innych rezultatów”.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2014, 15:21:41 »
Inez miała linki do filmików z ćwiczeniami gimnastycznymi dla osób po porodach, ale część już niestety znikła.

W skrócie trzeba wykonywać na leżąco wymachy kończynami, ale skrętnie - na przykład noga do góry i jednocześnie na bok z drugiej strony i potem druga noga i na odwrót. To samo z rączkami i kombinacje - lewa ręka do góry i prawa noga do góry. Wysokość podnoszenia kończyn też trzeba różnicować.

Można też ćwiczyć delikatne unoszenie tułowia, ale też jednocześnie ze skrętem, na przemian z rekami za głową lub wyciągniętymi do przodu.

Tempo spokojne, nic na siłę i bez wyrzutów kończynami - chodzi o ćwiczenie drobnych mięśni brzucha, czas około 15-20 minut 2 razy dziennie.

To pamiętam, pewnie Inez wie więcej

Pozdrowienia :-)

Offline Darjiik

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2014, 20:25:43 »
Czy jest w ogóle jakaś szansa na naturalne zmniejszenie rozstępów, które są już stare i białe?

Shari1716

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2014, 15:15:31 »
Na pewno można je w jakiś sposób zminimalizować za pomocą ćwiczeń albo też wcierając w skórę różne kremy przeciw rozstępom, ale na pewno nie pozbędziesz się ich na zawsze, mogą się troszkę zmniejszyć i być mniej widoczne ale zostaną

Offline MsSznur

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2014, 16:23:45 »
Mnie osobiście dobija fakt, że mam rozstępy z własnej głupoty.
"Just because I did something yesterday is not a good enough reason to do it today."

„Definicją szaleństwa jest robienie cały czas tego samego i oczekiwanie za każdym razem innych rezultatów”.

Offline robin

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2014, 00:13:23 »
Eee tam co to za różnica, jeden ma bo nie pomyślał, drugi bo pomyślał ale i tak się przydarzyło. Są bo są, można za to czuć się jak tygrysica:P Mrau! nie ma się co przejmować.

Offline MsSznur

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2014, 08:00:23 »
Tygrysicą! Umrę :D

Offline robin

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2014, 11:40:10 »
Jeszcze podostrzyć pazury zawsze można, do kompletu;P