Autor Wątek: Ruchoma rzepka kolanowa  (Przeczytany 2204 razy)

Offline Zenek

• Nowy
  • *
Ruchoma rzepka kolanowa
« dnia: Październik 07, 2014, 12:20:52 »
Czy można pomóc młodej osobie, lubiącej kopać piłkę - bez ortopedy? Ortopeda chciał wstawiać nogę w gips i leki przeciwzakrzepowe, a później operację.

Moja sugestia: wywary kolagenowe, wit. C (duże dawki), D3, soki czerwone i ciemnoczerwone (wit. P), stabilizator na kolano, przerwa w silnej eksploatacji stawu kolanowego.

Aha, może probiotyki naturalne w postaci kiszonek (chodzi też o naturalne związki siarki - jako alternatywę dla MSM oraz K2).
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2014, 10:31:04 wysłana przez Zenek »

Offline leo

• Dużo Pisze
Odp: Ruchoma rzepka kolanowa
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2014, 15:51:03 »
Samo unieruchomienie stawu na dłuższy czas ograniczy zakres ruchomości stawu. Mojemu synowi w przypadku stawu barkowego po 2 tygodniach w gipsie pozostało 40% zakresu ruchomości sprzed kontuzji - potrzebna była intensywna rekonwalescencja przez 2 m-ce, żeby zbliżyć się do pierwotnego stanu. Proponuję skonsultować temat przynajmniej z dobrym fizykoterapeutą. Z tego co ja wiem - całkowite unieruchomienie stawu (gips) na dłuższy czas pociąga za sobą poważne konsekwencje.

Offline gumppek

• Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób.
  • Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2014, 20:57:55 »
Nalewka izopropanol rozmaryn, lawenda, siedmiopalecznik, złoty wąs, pączki topoli, korzeń podagrycznika, korzeń i ziele żywokostu. Okładu ze świeżego korzenia żywokostu. Można spróbować korzenia kropidła wodnego ale nie polecam eksperymentów na własną rękę bo można sobie zrobić kuku i to duże kuku. Przy usprawnianiu łuskiewnik, sałatnik.
Góral­ska teoria poz­na­nia mówi, że są trzy praw­dy: Świen­ta prow­da, Tyż prow­da i Gówno prowda.
Józef Stanisław Tischner

Offline gumppek

• Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób.
  • Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2014, 20:59:36 »
A i okłady z kory wiązu i jesionu. One leczą kontuzję nóg nawet u koni.
Góral­ska teoria poz­na­nia mówi, że są trzy praw­dy: Świen­ta prow­da, Tyż prow­da i Gówno prowda.
Józef Stanisław Tischner