Autor Wątek: Regeneracja nerek  (Przeczytany 26669 razy)

Offline Klara2

• Ekspert forum
  • Więcej Pisze
Odp: Regeneracja nerek
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2017, 10:01:29 »
Sławny ksiądz Sebastian Kneipp zalecając parówki jako formę leczenia głowy pisał tak:
 "Para dla głowy. Potrzeba do tego małego cebrzyka, raczej wysokiego, jak szerokiego, opatrzonego uchami, na których wygodnie można oprzeć ręce. Prócz tego potrzebne jest wieko dobrze przystające, dwa stołki i wielki koc wełniany..."
Pisząc o parach ogólnych, pisał:
"Pod krzesło trzcinowe, lub ławkę podziurawioną,  stawia się cebrzyk z kipiącą wodą. Pacjent siada na stołku i okrywa się kocem..."
 W przypadku terapii gliną:
"Jeśli masz ogród, wykop w nim dół o wymiarach własnego ciała i wypełnij go gliną..."

Co nam zostało z tych rad?- Sauna i argilloterapia, oraz prysznic zamiast konewki do polewania ciała wodą.
http://afterkorpo.pl/wp-content/uploads/2014/11/z14182965QMetoda-leczenia-polegajaca-na-oblewaniu-zimna-woda.jpg
:D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2017, 10:03:29 wysłana przez Klara2 »

Offline KrzysztofW

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2020, 08:22:11 »
Witam, będąc nowym na forum, chciałbym uaktualnić ten wątek.
Bardzo zainteresowało mnie to co zostało tutaj napisane, w szczególności to, że można rzeczywiście odpudować, zregerować nerki.
Obsenie zmagam się z niewydolnością nerek, poziom śrdniozaawnsowany. Ostatnimi czasy skoczyła mnie kreatynina. Walczę lekiem, ziołami (niedługo chińskimi), stylkem życuia i głównie dietą.
Czy możecie opowiedzieć coś więcej na temat kuracji zmieniaczanej w niewydolności nerek? Ja głownie stosuję kurację kaszami, głownie jaglana, jęczmienna i amarantus.
Bardzo dużo naczytałem się o naparach z kaszy jaglanej, są też różne sposoby przyrządzania (gotowania) kaszy jaglanej. Ja np. przepłukuję kilka razy (pozbywam się tego białego), moczę całą noc, odlewam i zalewam wrzątkiem, następnie doprowadzam do wrzenia, wyłączam i czekam jak tak kasza sama sobie dojdzie. A wyczytałem, że to "białe" powinno się pić, więc ja już nie wiem co jest prawdą. Możecie się wypowiedzieć?
Pozdrawiam.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 28, 2020, 12:55:11 »
W zasadzie komórki nerek się nie regenerują lub jesli się regenerują, to gorzej, niż tkanka nerwowa.
Ale, można nerki wydezynfekować, wygasić stany zapalne oraz rozbić kamienie i usunąć paiasek.

Medycyna ludowa zaleca picia wody po gotowaniu ziemniaków, ale bez soli. Taka woda zawiera saponiny, które będą działać trochę jak detergent na kanaliki nerkowe. Cudów się spodziewć nie należy, ale toksyczne to nie będzie. Jeśli chodzi o te manewry z kaszami, typu płukanie, czy wywary, to jestem nieco sceptyczna. Uważam, że kasze należy gotować tak, by niczego nie wylewać. To "białe", które wypłukujesz, to w sumie mąka i nie widze powodu, by ją gdziekolwiek wylewać. No, chyba, że kasza jest ewidentnie brudna, a nie chcesz nakarmić ptaków, to inna sytuacja.

Proponuję zajrzeć do tego wątku po inspiracje:
http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=6568.msg80030#msg80030

Pozdrowienia :-)

Offline KrzysztofW

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 28, 2020, 13:26:50 »
Witaj,

dziękuję za odpowiedź.

Dzięki za link do wątku. Obecnie, jestem na terapii ziołowej, ale przechodzę na zioła chińskie.
Natomiast co do regeneracji komórek nerkowych... no właśnie spotkałem się z opiniami, że jednak można zregenerować, nawet jest to poruszone w tym wątku - tylko trzeba im na to pozwolić, ułatwić, czyli np. dieta, zioła, tryb życia. itp.
Natomiast co do kaszy jaglanej, to przepłukać, owszem, ale namoczyć na noc, odlać i zalać wrzątkiem, czy jednak gotować traydycyjnie? Tzw. kasza żywa - to od doktora Batieczki pomysł z tym zalewaniem wrzątkiem. No widzisz, ale ludzi, tyle pomysłów. :)
Tak samo z tymi ziemniakami - zalecane jest albo jeść pieczone albo obrane wrzucić od razu do wrzątku a nie gotować, czy to też prawda jest?
Pozdrawiam.

Offline Pragmatyk

• Więcej Pisze
    • Plantacja Choinek Rezerwat Bobra
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 28, 2020, 22:34:59 »
Nie jestem pewien czy dobrze Cię rozumiem, ale jeśli chcesz uzyskać z ziemniaka spożywczo jak najwięcej, to gotujesz w mundurkach: zalewasz wrzątkiem i gotujesz do miękkości. Ewentualnie jak nie chcesz bawić się w obieranie po ugotowaniu: obierasz jak najcieniej, zalewasz wrzątkiem i gotujesz.

Jeśli wywar spożywasz, to zalewasz obrane ziemniaki zimną wodą i gotujesz (zupy).

Przy np. kamieniach nerkowych można zalać wrzątkiem nie ziemniaki, ale same obierki i pogotować do miękkości. Pić wywar.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2020, 12:39:15 wysłana przez Pragmatyk »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 29, 2020, 10:00:41 »
Może dla wyjaśnienia: nerki się nie regenerują w znaczeniu takim, że nie powstają nowe komórki w miejsce uszkodzonych. Na przykład wątroba i tarczyca nieźle się regenerują, nawet serce i mózg w jakimś stopniu odtwarzają komórki.

Ale, jak była mowa przedtem, nerki można oczyścić, zdezynfekowac i wygasić stany zapalne.

Moczenie kasz przyśpiesza gotowanie, ale moczenie nasion strączkowych, typu fasola i groch jest dodatkowo ważne, bo się wtedy rozkładają jakieś toksyczne składniki.

Offline irek602

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 29, 2020, 10:36:46 »
https://rozanski.li/4870/juka-yucca-w-fitoterapii/
Wyciągi z juki działają odtruwająco i oczyszczająco na organizm. Saponiny sterydowe zawarte w surowcu są związkami powierzchniowo czynnymi, dlatego doskonale oczyszczają powierzchnie błon śluzowych przewodu pokarmowego z bakterii, grzybów, pierwotniaków i resztek pokarmowych. Hamują rozwój bakterii i grzybów przeprowadzających dekarboksylacje aminokwasów w jelicie grubym, w wyniku której powstają toksyczne aminy, ketony i gazy (skatol, kadaweryna, putrescyna, indol, siarkowodór, metan, amoniak). Aminy, ketony i gazy kałowe zatruwają wątrobę, mózg oraz mięśnie szkieletowe, powodują złe samopoczucie, znużenie, a nawet indukują niektóre nowotwory. Saponiny juki zapobiegają zatruciom i wiążą (kompleksują) wiele metabolitów zbędnych i toksycznych, które łatwiej są potem usuwane z ustroju z moczem i żółcią.

Offline Pragmatyk

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 30, 2020, 12:35:44 »
Przy np. kamieniach nerkowych można zalać wrzątkiem nie ziemniaki, ale same obierki i pogotować je do miękkości. Pić wywar.

Przepraszam - zapętliłem się i napisałem mechanicznie o sposobie który nie jest adekwatny w tym przypadku.

Jeśli chcemy jak najwięcej wyciągnąć z obierek, to raczej należałoby zalać je zimną wodą, doprowadzić do wrzenia i pogotować do miękkości obierek 10-15 min!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2020, 12:40:26 wysłana przez Pragmatyk »

Offline KrzysztofW

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 31, 2020, 09:47:00 »
Z ziemniakami ok, rozumiem. :)
Co do nerek i regeneracji.
Czyli można by np. poprzez dietę, zioła, tryb życia i wszystko co tylko lecznicze i działająco regenerująco na nerki, można po prostu wspomóc ich działanie, tak? Czyli można naturalnie polepszyć filtrowanie i np. obniżyć poziom kreatyniny?.
A czy da się zredukować stan zapalny? Czy ktosz Was używał ziół chińskich do leczenia nerek, bądź w ogóle?

Pozdrawiam.

Offline Pragmatyk

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 31, 2020, 12:50:48 »
Z pewnością się da, ale trzeba wiedzieć więcej: czym stan zapalny jest spowodowany (jego etiologia), jaki wpływ na niego miał dotychczasowy styl życia, jaki jest ogólny stan zdrowia (ewentualne przeciwwskazania wybranych składników czynnych).

Osobiście radziłbym przeanalizować powyższe i zacząć od mniej egzotycznych i mocno działających ziół: zakwasić mocz, utrudnić rozwój mikrobów żurawiną, wyregulować system immunologiczny aby sam mógł podziałać (probiotyki, prebiotyki - ogólnie dieta zdrowego człowieka). U mnie doskonałe rezultaty daje susz młodych liści brzozy z pączkami (dodawany do różnych mieszanek ziołowych) - czuć w naparze goryczkę betuliny. Brzoza ogólnie jest moczopędna - czytaj ułatwia oczyszczanie nerek, podobnie jak nawłoć! Przeciwzapalnie i ochronnie na miąższ nerek działa niecierpek! Zioła Chińskie? Jakoś nie lubię stosować ziół, które nie wyrosły w pobliżu. Nawet jeśli egzotyczne, to próbuję introdukować w okolicy, choć nie zawsze muszę, bo np. niecierpka himalajskiego znalazłem tej jesieni koło domu.

Offline KrzysztofW

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 01, 2021, 19:36:08 »
Dzięki za odpowiedź.
Na co dzień bardzo dbam o siebie, stosuję bardzo rygorystyczną dietę, plus leki, tryb życia, zioła nasze rodzine. Udało mnie się zablokować pogarszanie niewydolności nerek a nawet podnieść wydolność/wydajność. Jednakże to trochę za mało i by przyniosło lepsze rezultaty, stąd pomysł zażycia mocniejszych, silniejszych ziół chińskich.
Natomiast pytałem o dietę wcześniej gdyż wyczytałem o ziemniakach, pietruszce, bulwie selera (pokrojona i zasypana cukresm na syrop ) itp. czyli pytam o wszystko co tylko mogłoby w sposób naturalny poprawić i ułatić pracę nerek. Dal mnie dieta głownie złożona z kasz i warzyw to nie jest problem. :) Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. :)
Pozdrawiam.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 01, 2021, 20:50:08 »
Jeśli masz zamiar stosować chińskie zioła, nieznane u nas, to bardzo dokładnie czytaj opisy i nie wierz w marketing. Niestety, to, co do nas dociera z Chin, to bywają odpady ichnich "herbapoli", co w połączeniu z brakiem zielarzy rzeczywiście znających tamte surowce, bywa niebezpieczne. Ja nie zaprzeczam, ze Chińczycy mają dobre tradycje i fachowców, ja tylko uważam, że ich nie ma u nas.