Witam serdecznie wszystkich,
Chciałbym przedstawić pokrótce swoją historie dot. boreliozy. Może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim przypadkiem jak mój.
Na początku lipca 2014 zostałem ukąszony przez kleszcza (oczywiście nie jest to pierwszy raz w moim życiu), rumienia nie było, antybiotyków po ukąszeniu też nie. Nie zdawałem sobie po prostu sprawy, że z boreliozą może być tyle kłopotu.
W połowie sierpnia pojawiły się objawy w postaci bólów i drgań mięśni. Utrzymują się od tamtego czasu bez jakichkolwiek zmian, bóle są ciągle na takim samym poziomie.
Wykonałem prywatnie badanie na boreliozę, i o to co wyszło:
Przeciwciała w kl. IgG > 240,0 AU/ml (wynik ujemny <10 AU/ml, wątpliwy 10-15AU/ml, wynik dodatni >15 AU\ml)
Przeciwciała w kl. IgM 7,6 AU\ml (wynik ujemny <18 AU/ml, wynik wątpliwy 18-22 AU/ml, wynik dodatni >22 AU/ml)
Byłem oczywiście leczony standardowo w przychodni doxą przez 30 dni, ale nic to nie dało.
Zrobiłem badanie min. TSH, CRP, OB, Morfologia, badanie ogólne moczu, ANA, CPK kinaza kreatyny...
Problem był tylko z TSH które w listopadzie ubiegłego roku wynosiło: 5.82 ulU/ml (0.27-4.20) a już w styczniu 1,4607 ulU/ml.
Na dniach znowu zamierzam powtórzyć badania morfologi oraz TSH.
Leczyłem się cztery miesiące protokołem Buhnera, ale bez poprawy. Zdecydowałem się na leczenie ILADS od czerwca, ale jedynie odczuwam drenaż mojego portfela, ogólne osłabienie i lekkie zawroty głowy od antybiotyków.
Miałem też robiony panel koinfekcji, tutaj też niczego nie wykryto.
Byłem u reumatologa i neurologa, ale też się niczego nie dowiedziałem. Z tym, że neurolog zalecił badanie EMG pod kątem chorób mięsni, a z tego co czytałem są to choroby wywoływane własnie przez infekcje.
Teraz natomiast się zastanawiam nad rezygnacją z antybiotyków i zastosowaniem polskich ziół mających działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i wzmacniających odporność.
Dziwi mnie też trochę ta mała liczba objawów u mnie występujących, podczas gdy inne osoby muszą się zmagać z ich dużo większą liczbą.
Co myślicie o moim przypadku?
Czy może sugerujecie wykonanie dodatkowych badań?
Dziękuję uprzejmie z góry za wszelką okazaną pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.