General Category > Fitoterapia endokrynologiczna.

Nadczynność tarczycy - Klimuszko - Jod

(1/7) > >>

pw:
Cześć

Dlaczego w mieszance Ojca Klimuszki na nadczynność tarczycy znajdują się morszczyn pęcherzykowy i porost islandzki - na pierwszy rzut oka wydaje się to szokujące?

Morszczyn pęcherzykowy (Fucus vesiculosus)
Ziele nostrzyka (Hb. Meliloti)
Ziele skrzypu polnego (Hb. Equiseti)
Ziele przetacznika (Hb. Veronicae)
Kora dębu (Cort. Quercus)
Porost islandzki (Lichen Islandicus)
Korzeń lukrecji (Rd. Glycyrrhizae)
Kłącze perzu (Rhiz. Agropyri)

jolkaj:
Moje ostatnie tsh to 0,5 gdzie nadczynność jest od 0,2. Brałam jodid na przemian z tą herbatą bo miałam ponad dwukrotnie powiększoną tarczycę. Pisałam o tym na forum, wątek o jodzie, bo dodatkowo w tym czasie przyjmowałam też wit d3. Tarczyca wróciła do stanu prawidłowego. Tsh z początkowego 0,8 spadło do tych 0,5. Dużą masz nadczynność?

ewula K:
Przeczytaj książkę J. Zięby :"Ukryte terapie.Czego nie dowiesz się od lekarza".
Jest rozdział o chorobach tarczycy - a właściwie o niedoborach jodu, co jest współczesną plagą.
Wszystkie choroby tarczycy to niedobory jodu. Czytając  różne strony związane z medycyną naturalną również pisze się o chorobie tego narządu w tym kontekście.
Do poczytania:
http://bladymamut.wordpress.com/2012/12/08/jod-przywrocic-uniwersalny-skladnik-odzywczy-medycynie/
Sprawdź poziom witaminy D3 i uzupełnij niedobory,
https://www.youtube.com/watch?v=PM38O66z9mo

Pozdrowienia
Ewa

gumppek:
Karbieniec dobra nalewka, bo nie każda jest dobra :) Dwa miesiące i po problemie. A potem od czasu do czasu kuracja korygująca. O dziwo pomaga też przy niedoczynności. Stabilizatorem jest miesiącznica. Ponadto wszystkie kapustowate czyli gorczycznik, rzodkiewnik, tobołki, urzet.

pw:
Bardzo Wam dziękuję za porady, mieszanka już kupiona, przeglądam na temat pozostałych informacji, które podaliście. Gwoli ścisłości choruje członek mojej rodziny. Ostatnie wyniki badań są już w normie po proszkach, ale tarczyca dalej jest powiększona, więc pasuje spróbować teraz ziół. "Leczenie" przez lekarza od razu było ukierunkowane, żeby uspokoić tarczycę i wyciąć, bo są guzki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej