General Category > Fitoterapia = ziołolecznictwo

Cudowny złoty wąs?

<< < (2/5) > >>

freshbynature:
Witam

Czy masz w planach jakies dalsze doświadczenia nad własciwościami ? Gdyby okazało sie ze naprawdę konserwuje to byłby wielki przełom dla domowych-producentów a chociazby z tego względu że nie kazdy chory moze pic wyciągi alkoholowe...Przy najbliższej okazji zawioze wąsika do mojego laboratorium i kiedy mojej szefowej nie bedzie  ;D pomyslę z kolezanka do czego by to "wrzucić'.....

Pozdrawiam i gratulacje z odkrywczość...

blaneczka:
Jestem zainteresowana zakupem sadzonki złotego wąsa. Proszę o namiary gdzie ,za ile itp

halina1:
Mogę Ci wysałć za free.
h

miriam:
Witam, jestem nowa na forum i bardzo chciałabym się dowiedzieć czy mogłabym od kogoś zakupić sadzonkę złotego wąsa. Dodatkowo jakieś wskazówki hodowlane byłyby mi bardzo pomocne.
Pozdrawiam

Basia:
Halinko, a jak jest z tymi własnościami konserwującymi złotego wąsa?

Według książki rosyjskiej "Jazwa - lieczimsja ili żiwiem" Alieksieja Swietłanowa - skrót:

Złoty wąs uzyskuje własności lecznicze, jeżeli na poziomych odrostach jest przynajmniej 9 w pełni rozwiniętych segmentów, które z czasem stają się fioletowe. Jeśli nie staną się fioletowe, to własności lecznicze nie są pełne. Roślina musi dostać wystarczającą ilość światła słonecznego.
Sadzonka powinna mieć przynajmniej 2 segmenty poniżej "miotełki" liści. Sadzonkę scina się w połowie trzeciego segmentu z dorosłej rośliny, której odrosty mają długość przynajmniej 12 segmentów i wstawia się do naczynia z wodą, aż porządnie puści korzenie. Nie należy się śpieszyć z posadzeniem sadzonki, bo jeśli korzenie nie będą mocne, to przyszłe własności lecznicze też nie będą duże. (Autor podaje też i inne metody, ale ta chyba jest najprostsza w domu). Najlepszy okres na rozsadzanie to marzec - kwiecień.
Ziemia najlepiej darniowa, z dodatkiem kompostu i 30% grubego, rzecznego piasku i skorupek jajek. Roślina lubi i potrzebuje słońce, ale nie za dużo, bo końce liści będą zasychać. Zasychanie końców liści może też świadczyć o niedostatecznym podlewaniu i braku składników mineralnych w glebie. Pomieszczenie, w którym hoduje się roślinę należy często wietrzyć. Latem można roślinę wystawić na świeże powietrze.

Jakiś przepis z tej książki wpisałam jakiś czas temu w innym wątku:
http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=737.0

Pozdrowienia :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej