Autor Wątek: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa  (Przeczytany 13522 razy)

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2014, 09:24:38 »
No właśnie ja to dopiero rozważam - w celu leczenie chronicznego, być może alergicznego, nieżytu nosa. Należałoby mieć odpowiedni dozownik-psikacz; sam lek mógłļy po prostu mieć postać naparu psiankowego. Można rozważyć ustabilizowanie odrobiną kwasku cytrynowego i zakonserwowanie Octeniseptem albo czymś takim.... Np. srebrem koloidalnym - ale prawdziwym, w płatkach, jest w PL producent.
Projekt w fazie wczesnych rozważań :)
Dozować lek można przy pomocy inhalatora - jak ktoś ma w domu...
Różnice, głupcze!

Offline tusia221

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2014, 13:18:41 »
A która psianka sie nadaje,czarna,słodkogórz?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 17, 2014, 13:20:31 »
psianka słodkogórz, czyli czerwone jagody i fioletowe kwiaty

Pozdrowienia :-)

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 17, 2014, 15:54:38 »
I wyłącznie ta - choć też b. świadomie i ostrożnie, to silny lek a nie roślina w typie "ziółko" :)
Różnice, głupcze!

Offline Dondarrion

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2014, 16:24:49 »
Może lepiej zacząć od mniejszego kalibru:
"W leczeniu przewlekłego kataru bakteryjnego, siennego (alergicznego), wirusowego i stanów zapalnych zatok obocznych nosa polecamy krople z olejkiem herbacianym. Są skuteczne w działaniu i bezpieczne w stosowaniu. Nie działają tylko objawowo tak jak popularne syntetyczne krople, lecz przyczynowo. Aby je sporządzić wystarczy na 10 ml fizjologicznego roztworu soli (chlorku sodu) dać 2-3 krople olejku herbacianego, wstrząsnąć. Do obu otworów nosowych należy wprowadzać kroplowo lub dozować spryskiwaczem kilka razy dziennie. Roztwór soli fizjologicznej jest dostępny w aptekach bez recepty. Warto dodać, że ten prosty lek wpływa niszcząco na ewentualnego gronkowca złocistego Staphylococcus aureus umiejscowionego w zatokach i gardle. "
http://luskiewnik.strefa.pl/stymulatory/preview/pages/p6.htm
I am back to save the universe

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2014, 17:25:40 »
To też mi się podoba. Psianka to na razie rozważania teoretyczne - po prostu mnie to zaciekawiło bo wiemy, jak szkodliwe są wziewne sterydy. A gdyby tak głupia psianka potrafiła je zastępować, przynajmniej w niektórych przypadkach?
Różnice, głupcze!

Offline Dondarrion

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 20, 2014, 00:03:40 »
Kolejny i na czasie napar na katar sienny - napar z lepiężnika.
I am back to save the universe

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 20, 2014, 07:54:17 »
Ponieważ olejek herbaciany jest dla mnie bardziej antygrzybiczy niż antybakteryjny to załatwi on nie tylko gronkowca ale również wszelkie inne bakterie czy grzyby.

Offline tusia221

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 23, 2014, 20:31:31 »
Chciałam zakupic psiankę w Magicznym Ogrodzie,ale niestety narazie nie jest dostepna,czy wiecie,gdzie jeszcze moge ją nabyć?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 23, 2014, 20:38:32 »
Chciałam zakupic psiankę w Magicznym Ogrodzie,ale niestety narazie nie jest dostepna,czy wiecie,gdzie jeszcze moge ją nabyć?

Ja mam psiankę chyba 2 upchane litrowe pudełka po lodach, Gosia, czyli arte też zdaje się ma.

Pozdrowienia :-)

Offline arte

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 23, 2014, 20:51:58 »
Tak  mam  psianke    wczoraj  nawet  udało  mi  sie  pozyskać tę  z   zeszłego  roku    ,  ale   kłącza  sa  w   dobrym  stanie.  Zawsze  świeży  surowiec    lepszy  od  suszonego.   

Offline tusia221

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 24, 2014, 10:24:03 »
CZy któraś z Was mogłaby mi odsprzedać troszkę tej psianki ? ;) Nie mam świeżego ziela,więc zadowole się suszem,potrzebuję do przemywania skórki atopowej dla dzieciatka.

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 25, 2014, 21:42:42 »
O, do skórki to proszę - bałem się, że chcesz tym dzieci poić :)
Niestety nie mam - miałem nalewkę i porozdawałem po 100 ml różnych osobom 8)
Różnice, głupcze!

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 08, 2015, 12:08:09 »
Jeszcze co do dawkowania tych najsilniejszyh "plant corticoids"... Mam nalewki-intrakty 1:2 z psianki i z kłączy konwalijki. Byłyby jak znalazł do eksperymentalnej terapii, ale musiałbym określić dawkowanie. Przy tym nie za bardzo uśmiecha mi się zażywanie psianki - coś mi ona śmierdzi, nie smakuje - słowem, wolę nie (podobnie mnie odpychała nalewka z trędownika i faktycznie - odbijało mi się po niej przez pół dnia, nie służyła mi). Ale konwalijka mi się podoba i chętnie wypróbuję. Przypuszczam, że należałoby zacząć od dawki 10 kropel - kierując się dawkami dla naparów tak to sobie oszacowałem. W przypadku psianki czytałem wyniki badań, gdzie podawano ludziom po 2 ml nalewki 1:5 - była to nalewka z łodyg, młodych pędów wiosennych (taka tradycyjna). Moja psiankowa jest z całych roślin wyszarpanych w maju przez kajakarzy (jeszcze nie kwitły, bo to pod Szczecinem było) co dodatkowo utrudnia określenie dawkowania ale jak mówiłem - szczególnie zależy mi na konwalijce. Zacząłbym od 10 kropel, najlepiej zrobić z tego syrop z określoną dawką tej nalewki w łyżeczce syropu - i wygodne, i miłoe, bo dodatkowo chyba lepiej poznam rozmaite walory smakowo-aromatyczne konwalijki, alkohol w rozcieńczeniu wszystkiego nie zagłuszy. Gdyby była dobra odpowiedź ze strony organizmu, to zwiększyłbym do mililitra 2x dziennie.
Może ktoś te moje spekulacje zweryfikuje, co? ;)
Różnice, głupcze!

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 24, 2016, 08:54:08 »
Podbijam :)
Ktoś rozmyślał nad dawkowaniem intraktów 1:2 (robione do kremów/maści - sprawdziły się zresztą kapitalnie)? Zostajemy przy 10 kroplach?

EDIT: Pół mililitra jednorazowo wchodziło bez problemu (dziennie 1,5 ml). Odmierzałem to kieliszkiem z podziałką szykując mieszaninę na tydzień czasu - np. konwalijka z winem katalpowym okazała się świetna.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2018, 14:11:33 wysłana przez kaminskainen »
Różnice, głupcze!