Autor Wątek: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa  (Przeczytany 18862 razy)

Offline Basia

  • Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 11157
Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« dnia: Marca 10, 2014, 19:41:05 »
Sterydy to potężna broń medycyny, ale nie może być nadużywana - o tym wie każdy. Czasem trzeba je zastosować, ale po długim stosowaniu skutki uboczne mogą być przynajmniej tak samo poważne, jak choroba podstawowa, którą się leczy.

Sterydy roślinne zwykle działają tak samo dobrze, jak sterydy chemiczne, ale dziajają wolniej, jednak nie dają tylu skutków ubocznych, a w szczególności nie obniżają odporności organizmu jednocześnie dobrze blokując autoagresję. Należałoby je włączyć po osiągnięciu stabilizacji objawów choroby za pomocą środków chemicznych.


liście juki
ziarno kozieradki
* pędy psianki słodkogórz
kłącza buzdyganka lub ekstrakt
pochrzyn (dioskorea) chiński
batat bulwa (lub ziele)
kwiaty przelotu (lub lucerny lub cieciorki lub wyki)
ziele lub korzeń traganka
owoc pokrzywy
* kłącze czworolistu
* kłącze konwalijki dwulistnej
* kłącze kokoryczki
gałązki mydleńca (lub perukowca)
kora mydłoki
korzeń mydlnicy

Nie trzeba mieć koniecznie wszystkich powyższych surowców. Można je zmieszać w proporcjach losowych.

Osobiście tak rzadko widuję czworolist, że o ile urwanie jednego liścia w razie potrzeby by mnie nie martwiło, to korzenia bym nie ruszyła. Może w innych regionach Polski sytuacja jest inna.

Surowce oznaczone tu (*) można pić osobno: parzyć w termosie 1 łyżka / szklankę wody, pić 30ml 2x dziennie. Jeśli będą wymioty to zmniejszyć dawkę, przy dobrej tolerancji można dojść do max. 50ml 2x dziennie.
Te surowce przy okazji mocno czyszczą krew - są moczopędne, będzie częstomocz.

Sterydy dobrze przechodzą do alkoholu.
Posiadane surowce po zmieleniu można zalać 1:7 winem, zagotować i pić po 100 ml dziennie. Można takie wino odparować w piekarniku i mieć skoncentrowany ekstrakt.

Bataty można dać nawet dzieciom po upieczeniu, można zmielić, ewentualnie wysuszyć i dawać na wrzące mleko - w końcu to jest normalne warzywo w wielu krajach.

Odstawić sterydy chemiczne na rzecz roślinnych można natychmiast - z dnia na dzień.

U dzieci, by uniknąć astmy, trzeba dać aminka egipskiego 1 łyżka / szklankę wrzątku, można z mlekiem. Stosuje się po łyżce kilka razy dziennie.
***

Jeśli ktoś zapisał więcej, to proszę o uzupełnienie

Pozdrowienia :-)

Offline Dondarrion

  • Więcej Pisze
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 10, 2014, 20:21:14 »
Ja mam wyraźnie zapisane w pamięci, że wina się nie odparowuje, bo szkoda!
 ;)
Mam jeszcze agawę i kłącze pokrzywy. Z agawy i jukki może być kłącze, ale po co niszczyć roślinkę? Te z gwiazdkami są szczególnie mocne.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2014, 20:35:34 wysłana przez Dondarrion »
I am back to save the universe

Offline Dorunia

  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 669
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 11, 2014, 12:56:33 »
Kiedy najlepiej pozyskiwać liście, a kiedy kłącze juki i agawy?
Perukowiec każdy ?

Offline Katarzyna

  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 864
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 11, 2014, 13:14:34 »
Należałoby je włączyć po osiągnięciu stabilizacji objawów choroby za pomocą środków chemicznych.


Te surowce przy okazji mocno czyszczą krew - są moczopędne, będzie częstomocz.


Odstawić sterydy chemiczne na rzecz roślinnych można natychmiast - z dnia na dzień.


 
Basiu przepraszam, ale coś mi się nie zgadza: piszesz, ze te zioła można  zastosowac po osiągnięciu stabilizacji (czyli trzeba jednak wziąsć pewną dawkę, inaczej sie jej nie uzyska - stabilizacji). Z drugiej strony mozna odstawić sterydy chemiczne z dnia na dzień. A co ze stabilizacją? po jednej czy dwu dawkach sterydów, watpię w stabilizację.
Czy tylko takie działanie mozna zaobserwować: częstomocz? Pytam bo w przypadku azs można się niestety spodziewac (lub nie, i to by była piękna opcja) mega wysypu. I teraz pytanie: tak ma działać? i to kwestia czasu az zmiany ustąpią?,  czy pogłębiło zmiany? bo uczuliło

Offline Basia

  • Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 11157
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 11, 2014, 13:27:46 »
Kiedy najlepiej pozyskiwać liście, a kiedy kłącze juki i agawy?

Liście juki można scinać cały rok, byle nie były zbyt zmęczone zyciem, korzenie od jesieni, do wiosny. Nalezy pamiętać, że kopanie korzeni może grożić śmiercią i porażeniem ;-)
Z agawy surowiec jest najlepszy z roślin, które stoją na świezym powietrzu na słońcu, czyli latem.

Cytuj
Perukowiec każdy ?

Najlepsze są odmiany z czerwonymi liśćmi, scina się, kiedy kwitną.

Pozdrowienia :-)

Offline Basia

  • Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 11157
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 11, 2014, 13:37:17 »
Basiu przepraszam, ale coś mi się nie zgadza: piszesz, ze te zioła można  zastosowac po osiągnięciu stabilizacji (czyli trzeba jednak wziąsć pewną dawkę, inaczej sie jej nie uzyska - stabilizacji).

Tak - trzeba jakoś spróbować wygasić ekstremalne zmiany, jeśli już chemia działa. Jeśli chemii nie ma, to i tak nie ma wyboru, trzeba zrobić coś innego.

Cytuj
Z drugiej strony mozna odstawić sterydy chemiczne z dnia na dzień. A co ze stabilizacją? po jednej czy dwu dawkach sterydów, watpię w stabilizację.

Tak, zgadza się.
Tutaj ideą było odejście od sterydów, które już są stosowane długo i zaczynają być poważne obawy, czy zyski nie będą mniejsze, niż straty i co dalej? Tak było w przypadku córki Stokrotki, która miała obrzęki po operacji, które to obrzęki starano się od kilku miesięcy kontrolować sterydami.

Cytuj
Czy tylko takie działanie mozna zaobserwować: częstomocz? Pytam bo w przypadku azs można się niestety spodziewac (lub nie, i to by była piękna opcja)

Możliwość wystąpienia częstomoczu dotyczyła surówców oznaczonych gwiazdką, czyli dość silnych.

Cytuj
I teraz pytanie: tak ma działać? i to kwestia czasu az zmiany ustąpią?,  czy pogłębiło zmiany? bo uczuliło

Proszę, napisz dokładniej, o co chodzi? Co uczuliło? A może to jakas złośliwa klawiatura?

Pozdrowienia :-)
Basia

Offline Katarzyna

  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 864
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 11, 2014, 14:07:33 »



Proszę, napisz dokładniej, o co chodzi? Co uczuliło? A może to jakas złośliwa klawiatura?


swego czasu mydlnica (bardzo), kozieradka mniej. Odstawione. Basiu, daleko mi do złosliwosci (jesli tak to odebrałaś). Chce znaleźć jakis optymalne ziółko dla mojej atopiczki. Fakt, nie przyjmowała sterydów wewnętrznie. To co podałaś to zestaw dużego kalibru - gdzie nam do niego.

Offline halina1

  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 1447
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 11, 2014, 17:05:46 »
Kiedyś pisałam o kwiecie z czarnej porzeczki, że to naturalny kortizol (za Bruno Vonarburg).
On zaleca macerat z gliceryną. Zrobiłam w zeszłym roku, ale nie mam szczególnie wypróbowanej skutecznosci.
Przypominam, bo lada niedługo porzeczka będzie kwitła.

Offline Basia

  • Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 11157
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 11, 2014, 17:58:09 »
Proszę, napisz dokładniej, o co chodzi? Co uczuliło? A może to jakas złośliwa klawiatura?
swego czasu mydlnica (bardzo), kozieradka mniej. Odstawione.

To teraz jasne. Może zasychające śluzy podrażniały? Trudno wyczuć...

Cytuj
Basiu, daleko mi do złosliwosci (jesli tak to odebrałaś).

Nie, to najwyżej klawiatura płata figle pisząc zdania, które trudno zrozumieć nie znając całej historii ;-)
Ja w żadnym wypadku nie myślałam o Twojej osobistej złośliwości.

Cytuj
Chce znaleźć jakis optymalne ziółko dla mojej atopiczki. Fakt, nie przyjmowała sterydów wewnętrznie. To co podałaś to zestaw dużego kalibru - gdzie nam do niego.

To jest zestaw do prób, błędów i materiał do przemyśleń.
Duży kaliber to może nie jest, w końcu wszystko jest u nas w miarę osiągalne, nawet, jeśli nie w marcu, to do końca lata wszystko da radę zorganizować.  Zamiast liści agawy można spróbować sok z agawy, zamiast liści jukki, psie pigułki DezoTabs.
Nawet te słodkie ziemniaki, czyli bataty - one często ostatnio bywają w sklepach. Może warto spróbować je przy okazji jedzenia innych warzyw?
***

Jeśli chodzi o odbudowę jelit u dziecka, to wszelki kozi nabiał będzie dobry. Jesli masz przetwory z kaliny, to jedzcie, ile się da. Dżem z kaliny z kozim twarogiem jest pyszny.

Pozdrowienia :-)

Offline stokrotka

  • Średnio Pisze
  • ***
  • Wiadomości: 152
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 11, 2014, 23:04:39 »
Sterydy. Z mojej wiedzy.
Odstawianie sterydów zależy od dawki przyjmowanego leku, czasu brania, choroby, drogi podawania ( maści, tabletki, wziewnie, zastrzyki), wieku chorego.
Dr mówił o :
Psianka pędy –   typowo saponinowo- sterydowe ziele. W Szwajcarii używane jest alternatywnie
do sterydów przy atopowym zapaleniu skóry, dychawicy oskrzelowej i wielu innych. 
 Dr powiedział,, Ale obserwować, gdy pojawi się częstomocz, mdłościà obniżyć dawkę”

Rozsądek - że gdy chory bierze duże dawki np. Metypredu, przez długi czas, należy schodzić z leku stopniowo.
 
Pozdrawiam.

Offline kaminskainen

  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 2654
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 14, 2014, 13:42:14 »
Czworolistu też bym nie niszczył bo rzadka i ładna roślina. Ale już konwalijka występuje miejscami masowo i na pewno ją wypróbuję. Chyba jesteśmy skazani na wykopywanie kłącza dopiero, gdy wyjdą małe listki, bo inaczej jak to wyszukać? W takiej sytuacji pozyskiwałbym kłącze wraz z listkami, podobnie jak z wiosenną pokrzywą.
Różnice, głupcze!

Offline kaminskainen

  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 2654
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 15, 2014, 10:33:53 »
A tak swoją drogą na tę konwalijkę spoglądałem z ciekawością i proszę - przyda się na równi z psianką. Jakbym wyczuł ;)
Różnice, głupcze!

Offline kaminskainen

  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 2654
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 15, 2014, 10:38:53 »
Chodzi o kwiaty pospolitej cieciorki pstrej? Jak znalazł surowiec na kremy.
Gdzieś czytałem, że w Bułgarii podjęto próby "nasercowego" wykorzystania cieciorki, bo ma swoje oddziaływania w pewnych kierunkach na tym polu, nie pamiętam teraz jakich.
Różnice, głupcze!

Offline kaminskainen

  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 2654
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 17, 2014, 00:02:36 »
Ciekawiło mnie zawsze, czy taki napar psiankowy dałby się zastosować wziewnie? Byłaby to może ciekawa alternatywa dla astmatyków. Są jakieś przecieki z Międzyborowa? Na skórze "sterydowe" napary i podobne (jak glistnik - niesterydowy, ale tłumi "IgE-zależne" stany zapalne) działają nie gorzej od maści i smarowideł aptecznych... Może wszędzie do miejscowego stosowania się nada - np. zamiast Nasonexu? Raz dziecku tym psikałem, z dobrym efektem zresztą i raz w życiu, więcej nie było potrzeby - chroniczny katar zniknął raz na zawsze.
Różnice, głupcze!

Offline tusia221

  • Dużo Pisze
  • *****
  • Wiadomości: 672
Odp: Odstawianie sterydów - przeciek z Międzyborowa
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 17, 2014, 09:10:54 »
Kaminskainen,napisz proszę o jakim pisikaniu do nosa piszesz,z czego,jak to przygotowałeś?Myślałam nad takim aerozolem ziołowym na alergiczny niezyt noska właśnie.
Będe wdzięczna za pomoc :)