A ja polecam głównie ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa, żeby ustabilizować kręgosłup i usunąć przyczynę wysuwających się dysków. Przepukliny powodują przemieszczanie się dysków, a te z kolei powodują ucisk na nerwy (kulszowy, udowy, barkowy, i.t.p.), a ten ucisk z kolei powoduje stan zapalny i ból.
Oprócz powyższych metod likwidujących objawy chorobowe, należy wyeliminować przyczyny, czyli wzmacniać mięśnie stabilizujące kręgosłup - ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.