Autor Wątek: zapalenie przyczepów podpodeszwowych, ostrogi piętowe, reumatyzm  (Przeczytany 22220 razy)

Offline Renia

  • Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • ****
  • Wiadomości: 1580
Odp: zapalenie przyczepów podpodeszwowych, ostrogi piętowe, reumatyzm
« Odpowiedź #15 dnia: Października 12, 2014, 17:11:11 »
Wróciłam z gór i ból dokucza - buty typowo górskie mają dość twarde podeszwy, co nie sprzyja haluksom, ale za to dobrze chodzi się. Szukam na forum jak rozwiązać problem. Zamówię smarowidło proponowane przez Basię. Przypomniało mi się, ze czytałam kiedyś o właściwościach owsa i odszukałam:
,,Słoma owsiana stosowana zewnętrznie w postaci kąpieli jest doskonałym środkiem leczącym uciążliwe złogi w piętach, tzw ostrogi. Przez 1,5 do 2 miesięcy należy codziennie moczyć stopy w wywarze ze słomy owsianej z dodatkiem garści soli ciechocińskiej. Taka kąpiel łagodzi również haluksy i bóle reumatyczne. Kąpiel całego ciała w wywarze ze słomy owsianej łagodzi podrażnienia skóry, ujędrnia i diała kojąco na cały organizm – do gotującej się słomy dodajemy miętę, a do wanny 0,5 kg drożdży." http://hipokrates2012.wordpress.com/2013/01/10/prozdrowotne-wlasciwosci-owsa/
Niestety słomy nie mam, wypróbuję moczenie w odwarze z owsa, właśnie gotuję owies - może też będzie skuteczny.
,,Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga." Thomas Fuller

Offline Renia

  • Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • ****
  • Wiadomości: 1580
Odp: zapalenie przyczepów podpodeszwowych, ostrogi piętowe, reumatyzm
« Odpowiedź #16 dnia: Października 12, 2014, 17:14:15 »
Napisałam ,,haluksom", a ich nie mam :), chodziło o ostrogi.
,,Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga." Thomas Fuller