Autor Wątek: Styczniowe zbiory  (Przeczytany 25342 razy)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Styczniowe zbiory
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 19, 2020, 20:51:07 »
Zimy nie ma nawet na lekarstwo, to przynajmniej rozejrzeć się trzeba za innymi surowcami na lekarstwo:
gałezie brzozowe, korzenie rdestu japońskiego, a konsumpcyjnie boczniaki. Oczywiście boczniaki też mają własności medyczne, ale mi chodzi o super-jedzonko ;-)

Gdyby był mróz, to bym poszła na bajoro ciąć zimowe kije 7pałecznika

Nie ma żadnego martwego sezonu, jest najwyżej nieco inny zestaw zajęć.

Pozdrowienia :-)

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 20, 2020, 14:10:56 »
No właśnie w sobotę chyba się wyrwę na rdestowca a jeśli utrzyma się obecna pogoda, to może i zarzucę wędeczkę do rzeczki, nad którą mam stanowisko :D
Różnice, głupcze!

Offline Finka Grażynka

• Nowy
  • *
  • Pozdrawiam serdecznie!
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 24, 2020, 18:46:43 »
Na południu łódzkiego widziałam w weekend kwitnący tasznik, młode liście podagrycznika, inne rośliny tez wybijały, a wczoraj w nocy i dziś po zachodzie Słońca mróz. Może się zima w końcu rozkręca?

Offline Wacek

• stary winiarz Białystok
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 24, 2020, 20:25:08 »
Odwiedziłem pobliskie bagienko i naciąłem gałązek wierzby  na domową aspiryn-kę , nie wiem czy to dobry czas na zbiór ale grypa szaleje . Zrobiłem intrakt 1do 3 na gorącym alkoholu . 

Offline jasminek

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 02, 2020, 08:41:10 »
Taką mamy zimę, że wszędzie jest pełno zielonej gwiazdnicy. Czy ktoś mógłby podrzucić pomysł, co można dodać do naparu, aby polepszyć smak?  Jest to bardzo wartościowe zioło, jednak smakuje jak jakiś podły chwast.

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 03, 2020, 08:31:53 »
Taką mamy zimę, że wszędzie jest pełno zielonej gwiazdnicy. Czy ktoś mógłby podrzucić pomysł, co można dodać do naparu, aby polepszyć smak?  Jest to bardzo wartościowe zioło, jednak smakuje jak jakiś podły chwast.

To może zamiast robić z tego herbatę po prostu uzbieraj dużo świeżej gwiazdnicy i wyciśnij sok (wystarczy zmielić i wycisnąć, można pomrozić w woreczkach). Ja w formie herbaty pijam tylko to, co nadaje się na "herbatę" tj. napój codzienny - a rzeczy niesmaczne traktuję jako typową farmację do brania na krople i łyżeczki (nalewki, intrakty, soki).
Różnice, głupcze!