Autor Wątek: Przeziębienie u dziecka  (Przeczytany 12912 razy)

Offline Mynia1

• Nowy
  • *
Odp: Przeziębienie u dziecka
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 26, 2013, 12:39:23 »
Witam ponownie,

Niestety tym razem nie udało mi się uniknąć antybiotyku u 3-letniego synka. Początkowo wyleczyłam go ziółkami, ale chyba nie doleczyłam do końca, bo po kilku dniach stan się pogorszył. Wprawdzie nie ma gorączki, ale pojawił się świszczący oddech i i bardzo męczący kaszel. Tym razem chyba zrobię tak, jak proponuje lekarz i podam antybiotyk, tym bardziej że  przepisała go lekarka, która niechętnie przepisuje antybiotyki. Poza tym dziecko męczy się tym kaszlem i już mi go szkoda.
W związku z tym mam pytanie o to czym mogę wesprzeć kurację antybiotykową. Jakie ziółka podawać, aby zminimalizować spustoszenia poantybiotykowe.
Oczywiście probiotyki i kiszonki będę podawać.
Dziękuję za ponowną odpowiedź

Offline tusia221

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 26, 2013, 20:05:22 »
Jesli nie ma goraczki,a świszczący oddech,to ja nigdy nie podawałam antybiotyku,tylko wspomagałam przez kilka dni wziewami-niestety sterydowymi i rozkurczajcymi oskrzela-Ventolin.Kiedys tez tak miałam,ze niby zapalenie pluc,ale nie podałam antybiotyku tylko spróbowałam ww sposobu i udało sie,ale lekarka twierdzi ze anty dobrze zadziałał.Te wszystkie świsty to jak dla mnie alergia jest tego przyczyną.

Offline Mama

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
    • Aga Radzi
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 27, 2013, 16:48:29 »
Smarowanie klatki piersiowej i plecków gęsim smalcem, nalewka bursztynową, jakiś delikatny olejek, oklepywanie i nawilżanie.
Jeżeli w naturze występuje jakaś choroba to natura ma na nią lekarstwo !!!
Współtworze http://1000roslin.pl/
Prywatnie http://agakrok.blogspot.com/
Służbowo https://www.szm-melisa.pl/

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 27, 2013, 17:56:29 »
Cuda mi opowiadano o smalcu z kozy - zwierz jest suchy, więc słoiczek specjału uzyskuje się z jednej kozy w całości. Nie wiem, na ile i jak to faktycznie działa - ale w medycynie ludowej jest to tajna broń np. na zapalenie oskrzeli. Smarowanie klaty oczywiście ;)
Różnice, głupcze!

Offline Dondarrion

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 27, 2013, 17:59:32 »
Chcesz przetopić kozę, bo być może pomoże na kaszel? Też szukam kozy, ale ja bym chciała tylko trochę świeżego mleka.
I am back to save the universe

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 28, 2013, 08:22:45 »
Nie chcę przetopić kozy, poza tym to oczywiście byłby produkt uboczny wobec koźliny ;)
Faktem jest, że żona raz taki "szmalec" kupiła za namową koziarzy (mają też owce), bo przekonująco opowiadali, swoją córkę wyleczyli właśnie z zapalenia oskrzeli.
Jeśli się w końcu kiedyś wyprowadzę na tą wieś, to koza będzie poważnie rozpatrywana jako zwierz przydomowy - zamiast kosiarki ;)
Różnice, głupcze!

Offline Dorunia

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 07, 2013, 17:49:52 »
Moje dzieci przy poważnych przeziębieniach dostawały kaczą skórkę (z domowej hodowli) na piersi i plecki zawinięte pieluszką, na to dopasowany kaftanik albo podkoszulka. Tak szli spać, a rano kacza skórka była sucha jak pergamin, a chłopcy zdrowsi. Do tego syropy z cebuli, napary z lipy i malin. Inhalacje (nad garnkiem) z rumianku i liścia eukaliptusa albo rumianku i łyżeczki sody oczyszczonej, a po inhalacji oklepywanie plecków. Chłopcy od maleńkości byli uczeniu jedzenia czosnku więc potem doszło jeszcze bardzo ciepłe prawdziwe mleko z masłem i czosnkiem do picia. Bańki też stawiałam. Zawsze pomagało.

Offline Dorunia

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 07, 2013, 17:51:52 »
Jeśli się w końcu kiedyś wyprowadzę na tą wieś, to koza będzie poważnie rozpatrywana jako zwierz przydomowy - zamiast kosiarki ;)
U mnie ma być jak pójdę na emeryturę :)
Ach to swojskie mleczko i serki  :P

Offline Urielka

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 07, 2013, 22:35:59 »
Tak z ciekawości po ilu dniach stan się pogorszył? Dowiedziałam się ostatnio, że po trzech- czterech dniach stosowania ziół może wystąpić nasilenie objawów, które jest normalne. Oczywiście na dziecku nie ma co eksperymentować, ale chciałam się dowiedzieć czy ten "dzień przejścia" może być prawdą. W sensie zbieram dowody albo ich brak :)

Offline Indika

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 08, 2013, 09:09:11 »
I antybiotyk nie działa od razu na efekt trzeba czekać do trzech dni, zrobisz jak będziesz chciała.