Forum

Autor Wątek: kamienie migdałkowe  (Przeczytany 3778 razy)

Offline Carlina

• Newbie
  • *
kamienie migdałkowe
« dnia: Sierpień 11, 2013, 10:07:48 pm »
Mamy problem z kamieniem migdałkowym u dziecka. Czy ktoś się z tym już spotkał? będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Czy łączyć to z nieodpowiednim trawieniem, osłabieniem organizmu? Lekarze twierdzą, że nie ma problemu.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2014, 07:45:24 pm wysłana przez Carlina »

Offline aqarel

• Hero Member
    • "Jeśli marzysz samotnie, to jedynie marzysz. Jeśli marzysz wspólnie z innymi, to tworzysz rzeczywistość."
Odp: kamienie migdałkowe
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2013, 01:16:59 pm »
Oj miewałem kamienie migdałowe, raczej nie od diety. Płukanie to chyba jedyny sposób.
Jak byłem mały to non-stop zapalenie garda i czopy na migdałach.
Czasem lekarz rozpozna kamienie migdałowe i chce je wyciskać...u córki tak
było, a to była mononukleoza :( .
Poderwałem do biegu swój cień.

Offline Carlina

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2013, 06:10:52 pm »
Aqarel czym płukaliście gardło? w Wikipedii polecają ocet jabłkowy, szałwię. Możesz coś więcej napisać?

Offline aqarel

• Hero Member
    • "Jeśli marzysz samotnie, to jedynie marzysz. Jeśli marzysz wspólnie z innymi, to tworzysz rzeczywistość."
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2013, 12:29:13 pm »
Szałwia , rumianek i jak pamiętam to woda z solą takie domowe sposoby.
Poderwałem do biegu swój cień.

Offline kaminskainen

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2013, 12:53:37 pm »
Nie stwierdzono "dietowego" czy "osłabiennego" pochodzenia tych "kamieni", a właściwie "czopków" (bo trudno mi to nazywać kamieniem). Choć radykalni "naturaliści" zapewne będą nas opierniczać, że na pewno coś źle robiliśmy - a to jedliśmy za mało warzyw i twarogu, a to za rzadko pluliśmy przez lewe ramię ;)
Obserwuje się, że gdy już ktoś je ma, to się po prostu odnawiają - i tyle. Ma to ok. 10% populacji, w tym pewnie większość ludzi za dzieciństwa "anginowych", jak ja ;)
Rzadko kiedy dają jakieś symptomy wymagające leczenia, np. stan zapalny. Wypłukać, wypluć - i tyle.
Różnice, głupcze!

Online Katarzyna

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2013, 08:13:00 pm »
Akurat "naturyści" to mogą się przyczepić do nadmiaru słodkiego, tłustego, nabiału - no nie mów, że nie jadłeś legendarnej kaszy manny na mleku, bo trzeba było wyrobić ileś tam procent normy na Ca dziennie. Czy też dzieci "chowane na cielęcince"...
Z tym pluciem przez lewe lub prawe ramię, to piłabym do szarlatanów ;)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2013, 09:20:43 pm »
Dla dziecka na brzydki zapach z ust najlepsze jest kwaśne mleko, może być z być z owocami - ile będzie chcieć. Chodzi o uregulowanie stanu bakterii w przewodzie pokarmowym. Warto sprawdzić, jak myje zęby - może coś da się poprawić od tej strony? Co na to dentysta?

Pozdrowienia :-)

Offline Carlina

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2013, 11:30:37 am »
Zęby to najmocniejsza strona mojego dziecka :)

mały ma dodatkowo obłożony język, potrafi 3x dz robić luźną kupkę, towarzyszy nam glista (ostatnio w maju Vermox, ale z jakim skutkiem?), w badaniach wychodzi alergia wziewna, jest często rozdrażniony, wydaje mi się ze ma mało energii
podaję mu: Cebion - 10 kropel/dz, omega 3- 10 kropel/dz, probiotyki i kefir(niestety sklepowy)
alergia jest silna, migam się od wziewów ale podaję Xyzal. Spirometria wyszła mu dobrze.
W poradni cisną już na zaległe szczepienie, a mi się wydaje że w jego stanie to będzie przysłowiowy gwóźdź do trumny,  ech...

Offline yar

• Sr. Member
  • doświadczam SIEBIE...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2013, 07:40:23 pm »
brzydki zapach ...też tak miałem jak bawiłem się dietami. To ślina robiła ten brzydki zapach i cuchnęło ode mnie jak z szamba.Sam siebie czułem że coś jest nie tak. Przestałem myśleć co zjadam i zdałem się na instynkt, który się tam gdzieś schował :-) jest od paru lat dobrze..
WIDZĄC CZŁOWIEKA - MYŚLĘ ŚWIATŁO.  WIDZĄC ŚWIATŁO - MÓWIĘ BÓG... ODNALAZŁEM SWOJĄ RODZINĘ...

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2013, 11:10:42 am »
Proponuję więcej dać witaminy C.
Do picia raz dziennie wystarczy Septosan - może być z sokiem i niezbyt mocny. On jest dość smaczny, jak się przyzwyczaić do różnych ziół. Oczywiście, można zmieszać samodzielnie: to jest tymianek, szałwia i mięta pieprzowa.
Nie bój się opisów, że to tylko do płukania gardła. Połknięte przepłucze dalej i o to chodzi w końcu.

Offline kaminskainen

• Hero Member
    • Email
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2013, 11:34:42 am »
Jak się jeszcze septosan zmiesza z liściem pokrzywy 1:1, to wyjdzie normalna herba ziołowa do codziennego picia. Szczypta lukrecji na szklankę tez nie zawadzi, zamiast tymianku może być oregano, mięta może być rzeczna ;)
Różnice, głupcze!

Offline Carlina

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2013, 06:07:16 pm »
Dziękuję Wam wszystkim za wskazówki :)
Podpowiedzcie jeszcze czy płukanie octem ma sens i nie będzie wpływać na szkliwo? dziecko zaakceptowało smak, a i przygotowanie nie jest trudne

a herbatka, którą zaproponowała Basia to z łyżeczki, czy z łyżki na szklankę?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2013, 09:27:20 pm »
Podpowiedzcie jeszcze czy płukanie octem ma sens i nie będzie wpływać na szkliwo?

Myślę, że tak - to w końcu jak skorupka jajka - samo wapno.

a herbatka, którą zaproponowała Basia to z łyżeczki, czy z łyżki na szklankę?

Myślę, że z łyżeczki wystarczy. Niech pije płucząc.

Offline Carlina

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2013, 10:26:48 pm »
Dziękuję Basiu jeszcze raz :)

Copyright © Forum "Luskiewnik" Fitoterapia, zielarstwo. Medycyna dawna i współczesna. Forum zielarzy i fitoterapeutów