Autor Wątek: Łąkotka.  (Przeczytany 7920 razy)

Offline stukam kopytkami

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
Łąkotka.
« dnia: Czerwiec 19, 2013, 18:48:48 »
Młody chłopak tuż po operacji kolana. Łąkotka strzaskana, pogruchotana i jest oderwana od ścięgien.
Czym można odbudować łąkotkę i ścięgna?

Moje wstępne propozycje to :
skrzyp polny - okłady i picie
galareta z nóżek - spożywanie
7pałka - okłady i picie
żywokost lekarski - okłady
łopian - okłady i jedzenie
biszofit - okłady

Podpowiecie co jeszcze?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 18:53:26 wysłana przez stukam kopytkami »

Offline halina1

• Dużo Pisze
Odp: Łąkotka.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2013, 19:34:59 »
Ostróżeczka polna, okłady, znakomicie przyspiesza zrastanie się kości.

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2013, 07:25:27 »
Sam nie mam doświadczeń lecz jeśli wierzyć to może się przydać mumio,opisywane jako spec od kości.
veritas est adaequatio intellectus et rei

Offline stukam kopytkami

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2013, 12:19:59 »
Dziękuję za odpowiedzi. Szukam dalej.
Szkoda chłopaka i chciałabym mu pomóc.

Offline gumppek

• Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób.
  • Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2013, 02:02:52 »
Może to dziwna recepta ale wiele lat temu uprawiałem taekwon-do i nawet byłem instruktorem. Jako jeden z pierwszych w Polsce także w kick-boxingu.  Miałem więc do czynienia z ciężkimi urazami. I co się  sprawdzało. Larendogra wzmocniona nalewką z żyworódki i propolisu. Teraz dodałbym też zioła p. zapalne dąbrówka, gajowiec, diabelski szpon, pszeniec gajowy, topola. No i złoty wąs. Do tego obie dostępne boswellie serrata i sacra oraz MSM i cytrynian magnezu. Można stosować także francowkę. Ja mam oczywista wszystko i już jakieś tam testy na chorych robię :) Mam i na etanolu, na izopropanolu, część na eterze naftowym a teraz za podpowiedzią doktora powoli robię ekstrakty na octanie etylu.
Góral­ska teoria poz­na­nia mówi, że są trzy praw­dy: Świen­ta prow­da, Tyż prow­da i Gówno prowda.
Józef Stanisław Tischner

Offline gumppek

• Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób.
  • Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2013, 02:09:06 »
A i jeszcze łuskiewnik oraz wielki lekarz stawów czyli szczeć. Cha w tym roku już oba te zioła zrobiłem na izopropanolu a na jesieni będę robił na octanie etylu. Jako że mam 7 zmysł do łuskiewnika i potrafię go /nie wiem jak/ znaleźć i teraz łuskiewnik pewnie będzie wcześniej. Dobrze by to zrobić teraz bo dziś noc świętojańska przed nami, więc i rośliny mają wyjątkową moc. A tu u mnie lało /dziś pełnia/ ale dziurawiec, pępawę, świerzbnice, mierznicę i serdecznik, rdestowiec, piołun uzbierałem. Od rana dalej na zbiory a nocą na robienie preparatów galenowych w tym octów. Dziś jeszcze krwawnik na intrakt i ocet, i kora czeremchy i olszy też na ocet :) Myślę że warto też spróbować tu octów.
Góral­ska teoria poz­na­nia mówi, że są trzy praw­dy: Świen­ta prow­da, Tyż prow­da i Gówno prowda.
Józef Stanisław Tischner

Offline gumppek

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2013, 02:28:15 »
Ech zapomniało mi się farbownik lekarski. Doktor tak o nim pisze
wzmagające wzrost i odnowę tkanek nabłonkowych, pobudzające podziały komórek tkanki łącznej i mięśniowej, stymulowanie regeneracji tkanki kostnej i chrzęstnej; przeciwwrzodowe, przeciwzapalne na skórę i błony śluzowe; łagodzące nieżyt oskrzeli. Nasila anabolizm.
a jakby co to może być krzywoszyj czyli farbownik polny anachusa arvensis L Z farbownikiem lekarskim u mnie cienko ale polny jest. I jeszcze zioło krzemionkowe miodunka, skrzyp, poziewnik ale najlepiej parietaria lekarska czyli pomurnik /parietaria officinalis L./
Józef Stanisław Tischner

Offline stukam kopytkami

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2013, 12:22:09 »
Gumppku !
Bardzo dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi.
Przekażę wszystko osobie potrzebującej i będę w razie możliwości informować o postępach.
:-)

Offline Mama

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
    • Aga Radzi
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2013, 16:16:27 »
gumpek i jak po nocy świętojanskiej? wyrobiłeś sie ze wszystkim? złapaleś jaki wianek?  ;)
Jeżeli w naturze występuje jakaś choroba to natura ma na nią lekarstwo !!!
Współtworze http://1000roslin.pl/
Prywatnie http://agakrok.blogspot.com/
Służbowo https://www.szm-melisa.pl/

Offline Maciej

• Fizjoterapeuta
  • Nowy
  • *
  • Primum non nocere
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2013, 23:05:58 »
Ostatnie badania dot. żelatyny wskazują, że nie ma ona żadnego wpływu na regenerację stawów. Problem polega na tym, że jakiekolwiek substancje dostarczane z zewnątrz przenikają do środka torebki w bardzo małej ilości, bądź wcale - np. osławiona glukozamina. Niestety uszkodzenie łąkotki jeśli jest niewielkie wymaga po prostu rehabilitacji przez wzmacnianie grup mięśni stabilizujących staw od strony uszkodzonej łąkotki - ćwiczenia na poduszce sensorycznej itp., bądź w ciężkich przypadkach kończy się artroskopią ze zszyciem lub jej usunięciem.

Offline Dorunia

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2013, 11:28:41 »
...
Miałem więc do czynienia z ciężkimi urazami. I co się  sprawdzało. Larendogra wzmocniona nalewką z żyworódki i propolisu.
...

Twoja podstawowa Larendogra to z czego i w jakich proporcjach?  W Internecie jest kilka przepisów i każdy inny. Ja robiłam tylko z kwiatu lawendy, igiełek rozmarynu i 95%.

Offline robin

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2013, 18:47:16 »
Biszofit zewnętrznie nie działał u mnie nijak. Ziołą krzemowe pomagają, ogólnie dobre odżywienie, ale podstawa to jednak fizjoterapia i zwracanie uwagi na to żeby nie przeciążać kończyny, trochę pomagały też masaże ale to chyba na zasadzie poprawy ukrwienia. [samodzielne, delikatne]. Ale dotyczy to o wiele lżejszego przypadku bo tylko pęknięcia..

Offline axel40

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2019, 16:51:44 »
Młody chłopak tuż po operacji kolana. Łąkotka strzaskana, pogruchotana i jest oderwana od ścięgien.
Czym można odbudować łąkotkę i ścięgna?

Moje wstępne propozycje to :
skrzyp polny - okłady i picie
galareta z nóżek - spożywanie
7pałka - okłady i picie
żywokost lekarski - okłady
łopian - okłady i jedzenie
biszofit - okłady

Podpowiecie co jeszcze?

Czy próba ratowania łąkotki się udała?